Technologie od MSI, czyli jak zdobyć przewagę w każdej grze

Firma MSI po założeniu w 1986 r. dokonała szybkich postępów w dziedzinie produkcji sprzętu komputerowego. Jakie innowacyjne technologie potrafi zaoferować graczom w swoich monitorach? Czy są one w stanie zmienić jakość użytkowania nawet najbardziej doświadczonych gamerów? Spieszymy z odpowiedzią.

Jakie przewagi dają monitory MSI na polu bitwy?

MSI zaprojektowało serię inteligentnego oprogramowania, bazując na wieloletnim doświadczeniu zawodowym w badaniach i rozwoju eSportu oraz zrozumieniu potrzeb graczy. Do monitorów dołączone jest oprogramowanie, które stanowi centrum dowodzenia ich wszystkimi funkcjami i technologiami. 

Brak celownika nie będzie już stanowił dla Ciebie problemu, a przejście przez mroczne korytarze w poszukiwaniu upragnionych skarbów okaże się czystą przyjemnością. Dlaczego? Wszystko dzięki technologiom gamingowym dostarczanym przez MSI, w tym Night Vision, SoundTune, Optix Score. Ciesz się lepszymi wynikami w grach, a przede wszystkim uzyskaj niepowtarzalne wrażenia z każdej rozgrywki.

Optix Scope – celuj z większą precyzją

Chciałbyś znaleźć się na początku tabeli i zostać wyborowym strzelcem? Optix Scope to narzędzie, które pozwoli Ci szybciej zareagować na zamiary przeciwnika. Wbudowana luneta celownicza oferuje wielostopniowy zoom. Wystarczy, że skorzystasz z klawiszy skrótów, aby szybko przełączyć się pomiędzy przybliżeniami.

Możesz wykorzystać to narzędzie w grach typu FPS, gdy w grze domyślnie nie wyświetla się ikona celownika, a dzięki Optix Scope  już tak. To pomoże zwiększyć precyzje strzałów i poprawi Twoje statystyki grze, aby później dzięki temu osiągać jeszcze lepsze wyniki. W dodatku pamiętajmy, że niektórzy dalej rysują markerem kropkę na środku ekranu – użytkownicy monitorów z profesjonalnymi narzędziami w postaci Optix Scope od MSI – już nie muszą.

Sound Tune – słysz lepiej, reaguj szybciej

Oparta na sztucznej inteligencji redukcja szumów jest szkolona przez głęboką sieć neuronową (DNN). Model jest generowany z ponad 500 milionami danych, symulując sposób działania ludzkiego mózgu. Po usłyszeniu dźwięku automatycznie rozpoznaje i oddziela dźwięk wokalu od dźwięków tła – stąd odfiltrowanie wszystkich niechcianych szumów.

Dzięki Sound Tune będziesz mógł usłyszeć wszystkie najważniejsze polecenia od członków zespołu podczas grania w trybie multiplayer. Zamiast skupiać się na niepotrzebnych, rozpraszających dźwiękach poprowadzisz drużynę do zwycięstwa, a przez to zapiszesz się wyżej w hierarchii. 

System Night Vision – co kryje się w ciemności?

Model MPG341CQR wprowadził na rynek nową technologię – Night Vision. Po włączeniu monitor automatycznie wykryje ciemniejsze obszary na ekranie i rozjaśni je bez ingerencji w resztę obrazu, zachowując naturalną ekspozycję. MSI pokazało wcześniej wersję demonstracyjną tej funkcji, pokazując, jak niesławnie mroczny odcinek najnowszego sezonu Game of Thrones wygląda z funkcją i bez niej.

Night Vision idealnie sprawdzi się nie tylko do gier w trybie multiplayer, ale i do gier fabularnych, gdzie grafika często odgrywa pierwsze skrzypce. Wyobraź sobie poszukiwanie poszlak w ciemnych katakumbach w grach z serii Tomb Raider. O ile prostsze byłoby to z technologią, która automatycznie rozjaśni najbardziej mroczny zakamarek?

Technologia Quantum Dot – obraz jak żywy

Kropki kwantowe to malutkie cząsteczki, które potrafią modyfikować padające na nie światło, tworząc niezwykle realistyczny obraz. Technologia pozwala doświadczyć hipnotyzujących obrazów o olśniewającej gamie ponad miliarda kolorów, z których każdy jest ulepszany, zapewniając odpowiednią wyrazistość, dzięki inteligentnemu procesorowi.

Przez technologię Quantum Dot ogrywanie najnowszego Red Dead Redemption 2 będzie najciekawszym wrażeniem z gry, jakie można sobie dostarczyć. Źdźbła trawy, niesamowite pejzaże dolin i pagórków będą wyglądały na żywe do tego stopnia, że aż chciałoby się ich dotknąć lub wyruszyć przez nie konno.

Mystic Light – stwórz aurę niesamowitości

Dzięki podświetleniu MSI Mystic Light, gamingowe monitory z serii Optix MAG oferują możliwość oświetlenia sprzętu miękkim rozproszonym światłem, które można łatwo zsynchronizować z każdym innym gamingowym produktem zainstalowanym w systemie zgodnym z funkcją Mystic Light.

Oprócz tego możesz wybrać dowolny kolor z dostępnej palety barw, korzystając ze smartfona lub aplikacji Mystic Light App, aby dopasować styl oświetlenia systemu do swoich upodobań. Możesz też włączyć po prostu efekty świetlne śledzące akcję w grze lub sprawić, że Twój monitor roztańczy się światłami w rytm muzyki, którą odtwarzasz na komputerze.

Takie delikatne światło rozpościerające się za monitorem może nie tylko estetycznie budować klimat rozgrywki, ale też zmniejszyć kontrast między monitorem a resztą pomieszczenia i w efekcie choć trochę zmniejszyć zmęczenie oczu.

Smart Crosshair – znajdź przeciwnika wszędzie

Smart Cross Hair to funkcja AI, która analizuje kolor naszego celownika i zmienia jego barwę w zależności, gdzie celujesz. Zapobiega to zlewaniu się koloru celownika z tłem. Nawet w gęstej trawie, w zadymionym pomieszczeniu lub w prześwietlonym od granatu oślepiającego łatwiej namierzysz wroga i go wyeliminujesz.

Poznaj monitory MSI


Rapid Boost – zawsze o krok przed wrogami

Monitory z serii MSI ARTYMIS charakteryzują się wysoką, 165-hercową częstotliwością odświeżania ekranu. W ten sposób wyeliminowano wszelkie opóźnienia i zapewniono niezwykle płynną wizualizację. Za sprawą 1-milisekundwego, krótkiego czasu reakcji matrycy, będziesz mógł odpowiednio szybko reagować w dynamicznych grach, takich jak gry z gatunku FPS czy gry wyścigowe. 

Dzięki Rapid Boost w monitorach z serii MSI ARTYMIS nie zaskoczy Cię żaden przeciwnik – zawsze będziesz o jeden krok dalej od wroga. 

Technologie MSI wspierają także konsole i projektory

True Color Sync i Console Mode

Dzięki technologii True Color Sync możesz zachować te same ustawienia wyświetlania kolorów i uniknąć różnic w odwzorowaniu barw pomiędzy urządzeniami.

Specjalnie z myślą o konsolach PS5 MSI stworzyło tryb Console Mode, który pozwala automatycznie akceptować sygnał 4K na monitorze QHD, a jednocześnie obsługuje HDR. Dzięki temu firma sprawiła, że każdy może cieszyć się konsolowymi grami korzystając z monitora QHD.

Funkcja Mobile Projector

Na monitorze można używać funkcji PBP (Picture by Picture). Dzięki niej wyświetlisz na nim zawartość ekranu smartfona w standardowych dla niego proporcjach 18:9.

Monitor z Mobile Projector będzie również  w pełni zdolny do wyświetlania ekranu telefonu i utrzymania go zbliżonego do 16:9 dla urządzeń komputerowych. Dzięki tej funkcji możesz jednocześnie korzystać ze smartfona i komputera, co znacznie optymalizuje funkcje streamingu i wykonywanej pracy.

Synchronizacja profilu HDMI CEC

Dzięki technologii HDMI CEC, po podłączeniu konsol PlayStation lub Switch do monitora, kontrolery mogą służyć do wybudzania ekranu i automatycznie przełączyć na źródło wykrytego sygnału.

ARTYMIS 343CQR to pierwszy gamingowy monitor, w którym wprowadzono obsługę funkcji HDMI CEC (Consumer Electronics Control). 

Wszystkie monitory dla graczy od MSI znajdziesz w sklepie x-kom.