Pokemon GO – Jak zdobyć Lucky Pokemona i czym jest?

Czym jest Lucky Pokemon w Pokemon GO i jak go zdobyć? I dlaczego warto o nim pomyśleć? O wszystkim opowiemy sobie w niniejszym poradniku, jednym z wielu do Pokemon GO na Geeksie. Pamiętaj przynajmniej jedno – szczęśliwy Pokemon to po prostu bardzo dobry Pokemon, na którym dodatkowo można zaoszczędzić trochę waluty w grze.

Jak zdobyć Lucky Pokemona w Pokemon GO?

Warunkiem do zdobycia Lucky Pokemona w Pokemon GO jest posiadanie przyjaciół w grze. Później wystarczy z nimi handlować. Zgadza się. Aby zdobyć Lucky Pokemona należy umówić się ze znajomym na trade, w którym otrzymamy interesującego nas Pokemona. Przy czym należy pamiętać, że to, czy Pokemon będzie szczęśliwy, nie jest zagwarantowane. Może poza jednym wyjątkiem…

lucky pokemon w pokemon go

Innymi słowy na otrzymanie Lucky Pokemona rzeczywiście potrzeba szczęścia. Niantic potwierdził jedynie, że im dłużej trzymamy Pokemona w swojej kolekcji, tym większa szansa, że stanie się on szczęśliwym. Wracając jednak do wyjątku – jeśli masz z przyjacielem status Best Friends, istnieje również szansa na zostanie Lucky Friends, co skutkuje, że wymienione Pokemony po obu stronach staną się szczęśliwymi. Taka możliwość wyświetli się wówczas na liście przyjaciół.

Czym różni się Lucky Pokemon od zwykłego?

Przede wszystkim Lucky Pokemon ma zwiększone statystyki. Ale wyróżniającym elementem Lucky Pokemona jest to, że jego ewentualne wzmacnianie kosztuje aż o połowę mniej Stardusta. To oznacza, że prędko możemy uczynić go silnym Pokemonem do walk i gymów. Z kosmetycznych rzeczy natomiast, Lucky Pokemon na swojej karcie otrzymuje specjalny złoty efekt w tle.

Czy Shiny może być Lucky Pokemonem?

Krótkie pytanie, krótka odpowiedź – tak! Jeśli przy wymianie poszczęści Ci się aż na tyle, to przyjmij moje gratulacje.

źródło: attackofthefanboy.com, Pokemon GO Wiki