Starfield będzie tytułem ekskluzywnym na PC i Xbox

Jakiś czas temu Microsoft zakupił Bethesdę – studio, które wydało kilka dobrze znanych tytułów, jak: Doom, The Elder Scrolls, czy Wolfenstein. Pojawiło się wiele pytań odnośnie dostępności tych gier na PlayStation. Microsoft uspokoił, gdyż wszystkie wcześniejsze umowy będą honorowane. Natomiast pierwszym ekskluzywnym tytułem dla Xbox i PC ma być Starfield – jeden z największych projektów, nad którym wspólnymi siłami pracuje Microsoft i Bethesda.

W Starfield zagramy tylko na Xboxie i PC

Informację o wyłączności Starfield na konsole Xbox i PC podał Jeff Grubb z Venture Beat. Wiadomość, którą przesłał za pośrednictwem Tweetera pozwala sądzić, że jest pewny swoich rewelacji.

Innych skłoniło to znów, by bliżej przyjrzeć się sytuacji. Według Video Games Chronicle Sony bardzo starało się o to, by Starfield stało się tytułem ekskluzywnym dla PS5, jeszcze nim konsola została wydana. Jednak po zakończeniu transakcji, po której Bethesda została wchłonięta do Microsoftu, rozmowy ustały. Japoński koncern w Starfield widział potencjał jeszcze, kiedy gra była we wczesnej fazie produkcji, próbując tym samym zdobyć przewagę nad konkurencją. Tak się jednak nie stanie, a piankę ze sprzedaży Starfielda spiją Microsoft i Bethesda.

W odniesieniu do tych nowinek zaćwierkał także Daniel Ahmad, który stwierdził, że również Halo Infinite będzie tytułem ekskluzywnym na Xbox i PC.

Posiadaczy PlayStation uratować może jedynie ewentualna czasowa wyłączność dla Microsoftu. Gdyby przyjęto taką strategię, Starfield ukazałby się na konsolę Sony z dużym opóźnieniem.

Wszystkie informacje o grze znajdziecie w tekście: Starfield – premiera, platformy, informacje. Wszystko, co wiemy o produkcji Microsoftu i Bethesdy

Starfield – kiedy premiera?

Starfield ma zostać zaprezentowany podczas targów E3, które odbędą się w dniach 12-15 czerwca. Premiera gry planowana jest natomiast na końcówkę 2021 roku. Choć według informacji, które również podał Jeff Grubb, z powodu pandemii Starfield może ukazać się dopiero w 2022 roku.

Po sieci krążą jedynie screeny ze Starfielda, które pochodzą podobno z 2018 roku. Gdyby rzeczywiście tak było, możemy założyć, że są już przestarzałe, a gra wygląda inaczej.