Premiera Far Cry 6 do końca marca 2022 roku. Raport finansowy Ubisoft

Far Cry jest serią jednych z najbardziej popularnych strzelanek single player. Nic zatem dziwnego, że fani z niecierpliwością wypatrują kolejnych informacji o szóstej odsłonie tytułu. Raport finansowy Ubisoft zdradził, że gra ma ukazać się do końca 31 marca 2022 roku.

Przychody Ubisoft i ogólna ocena ubiegłego roku

Kilka dni temu Ubisoft opublikował raport finansowy ukazujący dochody firmy w roku 2020-2021. Dokument przede wszystkim przedstawia sprawozdanie z funduszów firmy, ale także zdradza kilka szczegółów dotyczących najważniejszych premier producenta. Jeśli kogoś faktycznie interesują przychody netto, to warto wspomnieć, że były one o 46% większe niż w ubiegłym roku. Z pewnością jednym z powodów tej sytuacji jest pandemia i wszechobecny lockdown.

Analitycy także wyrazili spore zadowolenie z Assassin’s Creed Valhalla, ponieważ świetnie radzi on sobie obok takich dużych gier jak Far Cry, Watch Dogs czy For Honor. Przez cały rok liczba graczy zarówno na PC, jak i konsolach osiągnęła rekordowy poziom, jakim jest 141 milionów unikatowych użytkowników.

Far Cry 6 premiera

Far Cry 6 do końca marca 2022 roku. Skull and Bones opóźnione

Rok 2022 nie zapowiada się dla Ubisoftu tak kolorowo jak ubiegły, ponieważ przewidywany wzrost przychodu szacuje się w jednocyfrowej liczbie, ale za utrzymanie tendencji wzrostowej mają odpowiadać tytuły takie jak Roller Champions, Riders Republic, Rainbow Six Quarantine czy Far Cry 6. Jedną z większych premier, jakie mają się ukazać w roku finansowym 2022-2023 jest Skull and Bones. Gra ta została zapowiedziana w 2017 roku, a przesunięcie jej premiery miało miejsce już kilkukrotnie, fani śledzący poczynania produkcji zaczęli ją nawet przystawiać do Cyberpunka 2077.

Z racji tego, że prawdopodobnie jesteście w tym artykule, aby dowiedzieć się więcej o Far Cry 6, wróćmy jeszcze do tej produkcji. Wielokrotnie na naszym portalu pisaliśmy o najnowszej odsłonie serii, ponieważ pierwotna premiera została zapowiedziana już na 18 lutego 2021 roku, niestety ta data nie okazała się trafna.

Far Cry 6 kadr

Marc McGinley, główny programista odpowiedzialny za Far Cry, na swoim twitterowym profilu zamieścił informację, że po wielu latach odchodzi z firmy. Możemy się tylko domyślać, że jest to spowodowane wieloma nieporozumieniami i sporami w procesie twórczym. Więc kiedy finalnie ukaże się Far Cry 6? 

W najnowszy raport finansowy zapewnia, że będzie to do końca roku fiskalnego, czyli 31 marca 2022 roku, jednak nie podaje żadnych przybliżonych terminów. Prawdopodobnie więcej szczegółów dowiemy się podczas Ubisoft Forward – prywatnej konferencji Ubisoftu.

W oczekiwaniu na nadchodzący tytuł polecamy zagrać w solidnego FC5 i umilić sobie wiosenne wieczory.