Od dziś zagrasz w gry Xbox Series X|S na Xbox One dzięki chmurze Xbox Cloud Gaming

Grasz w chmurze? A może tak się składa, że jesteś posiadaczem konsoli Microsoftu, ale poprzedniej generacji? Twój Xbox One nie musi jedynie zbierać kurzu, teraz przysłuży się do gry z użyciem chmury. Tak że sprawdzisz na nim nawet najnowsze z tytułów, które dziś wychodzą na Xbox Series X | S.

Xbox Cloud Gaming oficjalnie dostępny na XSX|S oraz Xbox One

Być może rzuciła Ci się w oczy nazwa Xbox Cloud Gaming przy okazji korzystania z Xboksa lub przeglądając internet. Jest to specjalna usługa w chmurze Microsoftu, która pozwala grać w gry na Xboksa bez konieczności posiadania którejkolwiek z konsol. Choćby z poziomu swojego komputera z systemem Windows czy tabletu Apple za pośrednictwem przeglądarki.

grafika xbox cloud gaming xcloud

Na ten moment o Xbox Cloud Gaming mówi się tyle, że znajduje się w wersji beta. Chmurę jednak wypuszczono oficjalnie (tak, by wzrosła świadomość graczy o jej istnieniu). I od dzisiaj możesz ją wykorzystać na konsoli Xbox Series X lub S albo konsolach poprzedniej generacji, czyli Xbox One X oraz Xbox One S.

Oznacza to, że na swoim Xbox One zagrasz w gry z Xbox Series X

Zniechęcił Cię brak dostępności sprzętu najnowszej generacji? Jego cena? Albo po prostu nie zdecydowałeś się na zakup? Jeśli jednak nadal jesteś posiadaczem Xboksa One, to nie musisz odmawiać sobie najnowszych i hucznych premier. Wystarczy tylko, że zasubskrybujesz Xbox Game Pass Ultimate. W cenie abonamentu otrzymasz zarówno dostęp do chmury, jak i dziesiątek gier AAA czy indie.

A zatem, dzięki Xbox Cloud Gaming zapomnisz o tragedii edycji definitywnej GTA, wybierając coś do gry spośród najnowszej Forza Horizon 5, DOOM Eternal czy czegoś mojego ulubionego z serii Fable (czy tylko ja rozumiem fenomen tej gry?). Pełną listę tytułów sprawdzisz na oficjalnej stronie Xboksa z filtrem chmury – obecnie dostępnych jest aż 314 produkcji. Nie pomiń chociażby ostatniego dzieła krakowskiego studia Bloober – The Medium, które wyszło wyłącznie na sprzęt 9. generacji.

Usługa w chmurze Microsoftu jest prawdopodobnie tą najlepszą

Gamingowa chmura to idealna i przystępna cenowo alternatywa dla mocarnego peceta do gier. Ostatnio miałem przyjemność porównać kilka takich usług i raczej nie ulega wątpliwości, że to Xbox Cloud Gaming obecnie króluje wśród tego typu rozwiązań. Raz, że przemawia za nią niska cena. A dwa, że wybrane gry trafiają do Game Passa już w dniu ich premiery.

Wybór tejże usługi z pewnością dostarczyłby Ci nie dziesiątek, a nawet setek godzin rozgrywki – ja tyle mam w samym Skyrim, które nawiasem mówiąc także jest dostępne w Game Passie, jak pozostałe gry Bethesdy.

Źródło: Engadget, Windows Central, Xboxdynasty