Sega: reboot Crazy Taxi będzie tytułem AAA

W grudniu, podczas The Game Awards 2023, Sega ogłosiła, że w produkcji są nowe gry z serii Jet Set Radio, Shinobi, Golden Axe, Streets of Rage oraz Crazy Taxi. Zapowiedzi te zwiastowały powrót kultowych tytułów, co wzbudziło spore emocje wśród fanów. Najwięcej szumu wywołała odświeżona wersja Crazy Taxi, a oliwy do ognia z oczekiwaniami dolało oświadczenie jednego z pracowników Segi, który określił grę mianem produkcji AAA.

Reboot Crazy Taxi będzie grą triple-A?

Takaya Segawa, kierujący studiem Segi w Sapporo, podkreślił, że ich zespół odpowiada za takie tytuły jak Phantasy Star Online 2: New Genesis oraz Hatsune Miku: Colorful Stage!, współpracując z bazami w Tokio i za granicą. Dodatkowo, studio bierze udział w tworzeniu gier klasy triple-A, w tym wspomnianego Crazy Taxi.

Czym jest Crazy Taxi?

Starsi gracze zapewne dobrze pamiętają, młodzi być może nie, tak czy inaczej warto przypomnieć: Crazy Taxi to seria gier wyścigowych, która zadebiutowała w salonach gier w 1999 roku, by później cieszyć się popularnością na konsolach domowych, takich jak Dreamcast. Gracze wcielają się w taksówkarzy, którzy z szaleńczą prędkością przemierzają miasto, dostarczając pasażerów do celu i wykonując po drodze akrobacje w celu zdobywania punktów.

Tytuł zyskał uznanie wśród graczy przede wszystkim dzięki swojej dynamicznej rozgrywce i charakterystycznemu stylowi. Reboot tej serii jest jednym z najbardziej oczekiwanych powrotów wśród fanów starych gier Sega.

Co możemy oczekiwać od rebootu?

Biorąc pod uwagę, że gra jest określana jako produkcja AAA, możemy spodziewać się wysokiej jakości grafiki, rozbudowanej rozgrywki oraz wielu nowych elementów, które wzbogacą doświadczenie graczy. Sega prawdopodobnie będzie chciała zachować ducha oryginału, jednocześnie wprowadzając innowacje, które przyciągną zarówno fanów serii, jak i nowych graczy.

Reboot Crazy Taxi to nie tylko powrót do nostalgicznych czasów szybkich przejazdów i szalonych akrobacji. To także obietnica nowej jakości w rozgrywce, która ma szansę zdefiniować gatunek na nowo.

Deklarując grę jako projekt triple-A, Sega wysyła w świat przekaz o tym, że stawia na wysoki poziom realizacji i innowacyjność. Dla fanów serii i miłośników gier wideo to zapowiedź emocjonującej przygody, która z jednej strony wzbudzi u niektórych nostalgię, a drugiej – może przynieść świeże spojrzenie na koncepcję gier wyścigowych i zręcznościowych.

Crazy Taxi logo

Premiera rebootu Crazy Taxi: co wiemy do tej pory?

Sega nie ujawniła jeszcze konkretnej daty premiery rebootu Crazy Taxi. Informacje, które do tej pory pojawiły się w przestrzeni publicznej, pochodzą głównie z zapowiedzi i przecieków, które składają się na obraz oczekiwanej produkcji.

Jednakże, według doniesień pojawiających się w sieci, w tym wiarygodnych źródeł i przecieków, premiera gry może nastąpić dopiero w 2027 roku. Taka przewidywana data premiery sugeruje, że Sega ma ambitne plany względem projektu, podkreślając jego status triple-A i potencjalnie głębokie zmiany oraz innowacje w stosunku do oryginalnej serii.