The Outer Worlds 2 zmienia wydawcę i może stać się tytułem ekskluzywnym

Private Division, które formalnie należy do Take-Two, wydało The Outer Worlds w 2019 roku. Jednak Obsidian Entertainment (odpowiedzialny za stworzenie tej produkcji) przeszedł ostatnio do Microsoftu, wobec tego – i jak się okazuje – marka też przeszła z rąk do rąk. Wieści o zmianie wydawcy kolejnych odsłon mogą sugerować, że The Outer Worlds 2 stanie się tytułem ekskluzywnym.

The Outer Worlds 2 mogło już trafić do produkcji

Pierwsza część The Outer Worlds jest grą RPG, którą prowadzimy z oczu postaci. Obsidian Entertainment obecnie chyba kojarzy się najbardziej z Fallout New Vegas czy Pillars of Eternity, ale to właśnie do gier z serii Fallout wcześniej wspomnianą produkcję można byłoby przyrównać. Na przykładzie tamtych tytułów zresztą nie omieszkam dodać, że Obsidian potrafi pisać jak mało kto.

Dowiedz się więcej o Fallout New Vegas

towarzyszka parvati z gry the outer worlds

Dlatego The Outer Worlds spotkało się z bardzo pozytywnymi opiniami. I nie dziwiła graczy wiadomość, że The Outer Worlds 2 już w październiku tamtego roku miałoby być na etapie pre-produkcji. Jak obecnie się miewa? Nie wiadomo, ale jego nadejścia nie można wykluczyć zupełnie jak ewentualnego Fallout New Vegas 2. Jako że gry z gatunku RPG są z całą pewnością domeną Obsidian Entertainment, a Bethesda podobnie znalazła się pod zieloną banderą.

Microsoft wydawcą The Outer Worlds 2. Co to oznacza?

Rzecznik prasowy firmy Private Division, która wydawała pierwszą odsłonę gry potwierdziła, że marka The Outer Worlds zmienia wydawcę. Dziś staje się nim Microsoft. Mimo to ci pierwsi mają jeszcze wspierać marketing obecnego na rynku tytułu i nadchodzące na Nintendo Switch DLC „Morderstwo na Erydanie”.

Ale przyszłością The Outer Worlds martwić się będzie już wyłącznie Microsoft z Obsidian Entertainment. Jedno wiemy na pewno – Obsidian to ludzie, którzy znają się na rzeczy. Na ten moment na pewno zajmują się Avowed, grą RPG przypominającą nieco Skyrim, osadzoną w świecie Pillars of Eternity. Ale co potem?

zrzut ekranu z gry the outer worlds w jaskini

No właśnie – to może być dalszy rozwój marki The Outer Worlds. Chociaż Obsidian Entertainment już wcześniej trafił do Microsoftu, to jeszcze bycie przez nich wydawcą może sprawić, że The Outer Worlds 2 zostanie tytułem ekskluzywnym dla konsol Xbox i PC. Takim na przykład miałaby być gra Starfield od Bethesdy.

Źródło: Metro News, Gamasutra