Gdzie się podziały moje klucze? Dzięki Silver Monkey Tag nic się przed Tobą nie ukryje

Szykujesz się do wyjścia na miasto? Czas na kontrolę – telefon jest, portfel w kieszeni, słuchawki w uszach, klucze… Gdzie się znowu podziały klucze? Nie trać czasu i nerwów na poszukiwania. Przyczep lokalizator Silver Monkey Tag i błyskawicznie znajdź zgubę, gdy będzie taka potrzeba. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak łatwo zadbasz z nim o bezpieczeństwo swoich rzeczy.

Silver Monkey Tag – nieduży lokalizator z wielkim potencjałem

Portfel, klucze od mieszkania czy torba z laptopem towarzyszą nam w codziennym zgiełku. Nietrudno zatem w ferworze pracy, obowiązków oraz zakupów zagapić się i zostawić rzeczy osobiste w sklepie, kawiarni lub urzędzie. 

Bywa i tak, że coś „gdzieś rzucimy” w mieszkaniu i za żadne skarby nie możemy sobie przypomnieć, gdzie. Oczywiście wówczas goni nas czas, bo przedmioty martwe wyjątkowo skutecznie wyczuwają stres. A im trudniej je znaleźć, tym większego strachu się najemy. I wtedy do akcji wkracza lokalizator Silver Monkey Tag.

Mężczyzna poszukujący zguby pod kanapą

Dzięki Silver Monkey Tag nie trzeba już wywracać mieszkania do góry nogami, ani w pocie czoła gonić po mieście w poszukiwaniu zguby. To alternatywa dla Apple AirTag, czyli lokalizatora od Apple. Ma formę niewielkiego breloka, który pozwala na zlokalizowanie przedmiotu w oddalonym miejscu, np. w sklepie lub parku, a także w naszych własnych czterech ścianach. Świetnie sprawdzi się również jako lokalizator dla psa lub kota, dzięki czemu najodważniejsi czworonożni podróżnicy nie będą mieli przed nami tajemnic.

Wystarczy sparować Tag z iPhonem lub iPadem i przypiąć np. do kluczy, portfela lub obroży pupila. Lokalizator wyróżnia odporność na pył i wodę w standardzie IP67, więc niestraszny mu piasek czy deszcz. Dodatkowo do opakowania trafiło eleganckie etui, które ochroni Silver Monkey Tag przed zarysowaniami, a przy okazji po prostu świetnie się prezentuje. 

Jak działa Silver Monkey Tag? Certyfikat Find My Apple na straży Twoich przedmiotów

Precyzyjne lokalizowanie i bezpieczeństwo danych

Silver Monkey Tag działa na podobnej zasadzie jak lokalizator Apple AirTag. Emituje zabezpieczony sygnał Bluetooth, który wykrywają pobliskie urządzenia Apple z włączoną funkcją Znajdź (Find My). Następnie sieć urządzeń przesyła informacje o położeniu lokalizatora do chmury iCloud, dzięki czemu przybliżona lokalizacja dostępna jest w Twojej aplikacji. To rozwiązanie jest tańsze i znacznie bardziej energooszczędne od GPS, dlatego świetnie sprawdza się w tego typu urządzeniach.

Cały proces łączenia z punktami dostępowymi (czyli urządzeniami Apple) jest anonimowy i szyfrowany, żeby chronić prywatność. Żadne osobiste dane nie są nigdy dostępne dla osób postronnych, a cały proces przebiega w sposób niewidoczny dla innych użytkowników urządzeń Apple. 

Silver Monkey Tag przypięty do kluczy

Co zrobić, gdy zgubisz przedmiot z przyczepionym lokalizatorem?

Gdy zgubisz przedmiot, wystarczy włączyć tryb utracony i podać informacje kontaktowe. Dzięki temu osoba, która znajdzie Twój przedmiot będzie mogła się z Tobą skontaktować. A co zrobić, jeżeli zgubimy coś w domu? Wystarczy użyć funkcji głośnego sygnału, który dotrze do Ciebie nawet z głębin kanapy czy szafy. Dźwięk ułatwi także poszukiwania w mieście, gdy będziesz zbliżać się do lokalizatora.

Silver Monkey Tag zapewnia pracę nawet do 12 miesięcy, a zasila go wyłącznie niewielka, łatwo dostępna i niedroga bateria CR2023. Dzięki temu w każdym momencie sprawdzisz lokalizację swoich przedmiotów lub zwierzaków na mapie. Zarówno wtedy, kiedy coś się zapodzieje, jak i dla świętego spokoju.

Silver Monkey Tag – kompatybilność

Silver Monkey Tag, podobnie jak lokalizator Apple AirTag, jest kompatybilny wyłącznie z urządzeniami Apple i do działania wymaga włączonej usługi Znajdź (Find My). Natomiast informacje kontaktowe w razie zagubienia wyświetlą się na wszystkich smartfonach z obsługą NFC. Wystarczy zbliżyć plecki telefonu do urządzenia. Ktokolwiek znajdzie Twój lokalizator, będzie mógł szybko się z Tobą skontaktować, a utracony przedmiot bezpiecznie wróci do domu.

Silver Monkey Tag vs  lokalizator Apple AirTag – porównanie. Jak wypada tańszy zamiennik AirTaga?

Jak wspomniałem wcześniej, Tag od Silver Monkey to zamiennik AirTaga Apple. Czy bardzo różni się od urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem?

Budowa i jakość wykonania

Silver Monkey Tag ma kształt okręgu o średnicy 37 mm i grubości 9 mm. Jest w całości wykonany z białego plastiku. Zewnętrzna część okręgu jest matowa, środek zaś błyszczący. Na górę obudowy trafił mały otwór, który umożliwia przyczepienie go do kluczy. Lokalizator jest odporny na wodę i pył w standardzie IP67, czyli przetrwa do 30 minut na głębokości 1 metra.

SIlver Monkey Tag

Apple AirTag także ma kształt okręgu o średnicy 31,9 mm i grubości 8 mm. Jest więc nieco mniejszy od SM Tag. Spód urządzenia wykonano z polerowanego aluminium, wierzch natomiast z błyszczącego plastiku. Brakuje natomiast otworu do zaczepienia. Lokalizator AirTag również jest odporny na wodę i pył w standardzie IP67.

Łączność, kompatybilność i czas pracy na baterii

Obydwa urządzenia korzystają z sieci Apple Find My poprzez Bluetooth i kompatybilne są wyłącznie ze smartfonami i tabletami od Apple. Zarówno Silver Monkey Tag, jak i AirTag zapewniają do 12 miesięcy pracy i wymagają jednej baterii CR2032 dołączonej do zestawu. W trybie utraconym także używają NFC do wyświetlenia informacji od posiadacza. Ponadto obydwa lokalizatory potrafią emitować głośny dźwięk.

AirTag wyróżnia wbudowany chip U1, który umożliwia Znajdowanie dokładne. Gdy będziemy sw pobliżu, zobaczymy co do metra odległość od lokalizatora, a także kierunek, w jakim należy podążać. Co ważne, Znajdowanie dokładne jest dostępne wyłącznie dla iPhone’ów 11 i nowszych.

ciepło zimno apple airtag
Znajdowanie dokładne Apple AirTag

Cena Silver Monkey Tag vs lokalizator Apple AirTag

Jak widać, różnice między dwoma urządzeniami są nieduże. Duża jest jednak różnica w cenie. W dniu pisania tego artykułu (4 lipca 2023) Silver Monkey Tag kosztował 89 zł za sztukę, lokalizator Apple AirTag zaś 189 złotych.

Za mniej niż połowę ceny dostajemy urządzenie o zbliżonych funkcjonalnościach, kompatybilne z usługą Znajdź, na dodatek ze wbudowanym otworem do zaczepienia kluczy lub smyczy. Co więcej, w zestawie z Silver Monkey Tag znalazło się etui – akcesoria do AirTagów sprzedawane są natomiast osobno. Jeżeli zależy Ci na solidnym lokalizatorze za rozsądne pieniądze, propozycja Silver Monkey zdecydowanie jest warta zakupu. To solidny zamiennik AirTaga.

Dowiedz się więcej o produktach Silver Monkey:

Sprawdź lokalizator Silver Monkey Tag w x-komie