Jak wyczyścić telefon z Silver Monkey? Nieskazitelny smartfon w kilka chwil

Smartfon to nasz wierny towarzysz, a wiele osób nie wypuszcza go z rąk przez prawie cały dzień. Dlatego bardzo łatwo o nieestetyczne zabrudzenia, które w skrajnych przypadkach mogą zakłócić prawidłową pracę urządzenia. Telefon to ponadto siedlisko bakterii, które przenosimy na niego z naszych dłoni. Dlatego nie szukaj pretekstu i zacznij porządki już dziś. Przekonaj się, że to proste i zobacz, jak wyczyścić telefon ze środkami czystości Silver Monkey.

Czym czyścić telefon? Sprzęt jak z obrazka dzięki Silver Monkey

Nie wiesz, jak wyczyścić telefon? Spokojnie – nie potrzebujesz do tego drogiego arsenału wymyślnych gadżetów. Wszystko, co niezbędne, znajdziesz w ofercie Silver Monkey. Produkty nie tylko starczą na bardzo długo, ale także sprawdzą się do pielęgnacji wielu innych urządzeń w Twoim domu.

Do czyszczenia telefonu przydadzą się:

  • Zestaw do czyszczenia klawiatury i słuchawek 3w1,
  • Alkohol IPA/pianka do czyszczenia szkła lub ściereczki nawilżane IPA,
  • Sprężone powietrze,
  • Miękka ściereczka lub ręcznik papierowy.

Czyszczenie smartfona – instrukcja krok po kroku

Krok 1 – czyszczenie telefonu szczoteczką

Naszą przygodę rozpoczniemy od dokładnego usunięcia kurzu i brudu z trudnodostępnych zakamarków. Wcześniej jednak wyłącz smartfona i odczekaj, aż ostygnie, jeżeli akurat był nagrzany. To podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas obcowania z niemal każdym domowym urządzeniem elektronicznym.

Wyłączanie smartfona przed czyszczeniem

Naszym królikiem doświadczalnym będzie iPhone 13 Pro, noszony na co dzień w silikonowym etui. Na potrzeby tego poradnika od dłuższego czasu go nie czyściłem (poza codziennym przecieraniem ekranu i etui), więc nagromadziło się całkiem sporo kurzu i brudu. Zwłaszcza maskownice głośników i okolice przycisków wyglądają nieciekawie. Na szczęście już za parę chwil będzie prawie jak nowy.

Sięgnij po małą szczoteczkę z zestawu 3 w 1 do klawiatur i słuchawek (jak widać, jego zastosowania są dużo, dużo szersze). Włosie szczotki jest cienkie i delikatne, ale gęsto upakowane, więc precyzyjnie wyczyści zakamarki, nie uszkadzając telefonu. Usuń zabrudzenia z maskownic głośników, portu ładowania, spomiędzy przycisków oraz wszelkich innych wąskich przestrzeni. Do nieugiętego brudu, na przykład na brzegach przycisków, użyj stalówki, ale pamiętaj, by nie dociskać jej zbyt mocno. Na koniec warto wszystkie miejsca porządnie przedmuchać sprężonym powietrzem.

Zobacz, jak wyczyścić głośnik w telefonie, mikrofon i przyciski:

Skup się zwłaszcza na porcie ładowania, który chętnie zbiera kurz i paprochy z odzieży. Wiele osób skarży się przez to na problemy z działaniem kabla zasilającego po dłuższym okresie używania smartfona. Sprężone powietrze powinno załatwić sprawę. Jeżeli jednak zanieczyszczenia wciąż zalegają, weź drewnianą wykałaczkę i bardzo, bardzo delikatnie postaraj się wyciągnąć skłębione paprochy. Po takim czyszczeniu smartfona jeszcze raz przedmuchaj port sprężonym powietrzem. Teraz wiesz, jak wyczyścić gniazdo ładowania w telefonie, raz a porządnie.

Krok 2 – czyszczenie ekranu telefonu i obudowy

Teraz bierzemy się za całą obudowę i czyszczenie ekranu smartfona. Do tego celu najlepiej sprawdzi się miękka ściereczka nasączona alkoholem IPA lub środkiem do czyszczenia szkła Silver Monkey, który w składzie także ma alkohol. Dzięki temu nie tylko wyczyścisz, ale także zdezynfekujesz swojego smartfona, a na urządzeniu praktycznie nie będzie smug. Świetnym wyborem są po prostu ściereczki IPA od Silver Monkey. Jeżeli nie masz miękkiej szmatki, możesz także skorzystać z ręcznika papierowego.

Kilkukrotnie dokładnie wyczyść smartfona, zwracając szczególną uwagę na okolice przycisków, maskownic głośników i portu ładowania oraz aparatów, a także krawędzie szkła ochronnego (gdy takowe masz naklejone). Zwykle tam nawarstwia się najwięcej zaschniętego brudu, zwłaszcza jeżeli nosisz etui. W przypadku wybitnie uporczywych zanieczyszczeń nasącz wybranym preparatem patyczek kosmetyczny i delikatnie pocieraj aż do usunięcia brudu.

Nie przejmuj się jeżeli na smartfonie zostaną drobne smugi. Zwłaszcza polerowana na wysoki połysk stal szlachetna wprost uwielbia przyciągać wszelkie ślady. W kolejnym kroku w mgnieniu oka się ich pozbędziesz.

Krok 3 – ostatnie szlify

To już niemal koniec czyszczenia smartfona. Weź suchą ściereczkę, ręcznik papierowy lub chusteczkę higieniczną i delikatnie przetrzyj całe urządzenie, aby usunąć resztki preparatów i ewentualne smugi. Osobiście preferuję miękką ściereczkę z mikrofibry, gdyż pozostawia najmniej pyłków. Odczekaj parę minut, aby ewentualne pozostałości doschły – alkohol IPA wyparuje w mgnieniu oka, środki do szkła potrzebują nieco dłuższej chwili. Po tym raz jeszcze użyj sprężonego powietrza, aby usunąć wszelkie pozostałe pyłki i paproszki.

Polerowanie smartfona

Jak wyczyścić telefon? Efekt końcowy

I to wszystko! Zobacz, jak wypiękniał bohater naszego poradnika:

Teraz już wiesz, jak wyczyścić smartfona, aby był lśniący i higieniczny. Warto powtarzać to regularnie, np. raz w miesiącu, gdyż konsekwentne dbanie o smartfon to mniej nagromadzonego i trudnego do usunięcia brudu. Teraz idź za ciosem i zobacz pozostałe poradniki:

Poznaj pełną ofertę środków czystości Silver Monkey