Premiery gier w drugim kwartale 2021 roku – Returnal, Biomutant, Resident Evil Village

Nadeszła wiosna, a wraz z nią kolejne premiery gier. Właśnie otworzył się drugi kwartał 2021 roku. W świecie premier jak to zwykle bywa, nie obyło się bez zawirowań i opóźnień. Sprawdź więc jakie gry ukażą się w najbliższych 3 miesiącach. Wybraliśmy najciekawsze tytuły zarówno na PC-ta, PlayStation, Xboxa, a nawet Switcha.

Premiery gier w kwietniu 2021

Outriders

Członkowie wyprawy kosmicznej udają się na tajemniczą planetę Enoch, aby dotrzeć do źródła dziwnego sygnału, który wydobywa się gdzieś z jej głębi. Dotarcie tam jednak nie będzie proste, ponieważ bohater musi przedrzeć się przez niebezpieczne slumsy Pierwszego Miasta, ponure, lasy, a nawet pustynię. Rozbudowana rozgrywka nie stawia na łatwiznę, starcia są trudne, a oczekiwania zleceniodawców wysokie. Dlatego, aby podołać zadaniu, zaproś dwóch innych Outridersów do swojej drużyny i wspólnie stawcie czoło wyzwaniom.

Premiera: 1 kwietnia

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm opowiada porywającą i smutną historię Mudokona Abe, który stał się niewolnikiem RaptureFarms. Jako jedyny z uciemiężonej rasy postanowił się zbuntować i tym samym uratować swoich kompanów przed maszynką do mięsa. Jednak korporacja, której wytoczył otwartą wojnę, jest potężna i nie wybacza nieposłuszeństwa. Abe musi przekradać się pomiędzy etapami, z reguły unikając walki, ponieważ nie należy on do najbardziej wojowniczych stworzeń. Przemykanie się pod osłoną cieni oraz pomysłowość to podstawa, aby móc wyzwolić jeszcze więcej Mudokonów spod buta okrutnej fabryki.

Premiera: 6 kwietnia

Platformy: PC, PS4, PS5

Lost Words: Beyond the Page

Choć Lost Words: Beyond the Page na komputery stacjonarne miało już swoją premierę w ubiegłym roku, to warto o nim wspomnieć w kontekście konsol. Jest to bowiem dobrze przyjęta platformówka, którą rozbudowują elementy wyjęte rodem z gier logicznych. Gracz wchodzi do świata z pamiętnika napisanego przez nastoletnią dziewczynkę. W trakcie rozgrywki i przeskakiwania na kolejne kartki fabuły odkrywamy jej problemy i historię. Często zapisany tekst posłuży jako elementy otoczenia, po który bohater będzie musiał się wspinać lub wyciągnąć z wyrazu dosłowne znaczenie. Żeby to lepiej zobrazować – jeśli dziewczynka wspomniała o wodzie, możemy ją z tego słowa wykreować.

Premiera: 6 kwietnia

Platformy: PS4, XONE, SWITCH

NieR Replicant ver.1.22474487139…

Zdaję sobie sprawę, że nazwa tej gry wprawia w zadumę. W końcu większość twórców decyduje się na jak najłatwiejsze do zapamiętania tytuły. NieR Replicant jest jednak rozbudowaną i poprawioną wersją RPG-a z 2010 roku. Można by rzec, że jest Remasterem, jednak nie do końca, ponieważ dodaje do wcześniejszej fabuły wiele nowych postaci, a także kolejne wątki. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater poszukuje lekarstwa na Black Scrawl – zarazę, której ofiarą padła jego młodsza siostra. Mechanika produkcji skupia się głównie na zręcznościowych sekwencjach, które łączymy w combosy. Nie obędzie się oczywiście bez wymagających minigierek.

Premiera: 23 kwietnia

Platformy: PC, PS4, XONE


Farm Manager 2021

Czy ten artykuł czyta ktoś, kto nigdy nie słyszał o Symulatorze Farmy? Z pewnością nie, jeśli do tego tytułu dodalibyśmy elementy strategii ekonomicznej, to powstanie nam Farm Manager 2021. Tak, jest to gra, w której musimy zarządzać dużym gospodarstwem rolnym i to od nas zależy, jak będzie się ono rozwijać. Gracz zaczyna z przestarzałym sprzętem i małym poletkiem, a może skończyć z dużą fortuną, zatrudniając rzesze pracowników. Wszystko zależy od odpowiedniej taktyki, ponieważ w grze można uprawiać m.in. bio rośliny, hodować egzotyczne zwierzęta lub ryby. Ważne jest także odpowiednia infrastruktura oraz chociażby centrum weterynaryjne.

Premiera: 29 kwietnia

Platformy: PC

Returnal

Selena trafia na mroczną planetę przypadkowo, ponieważ statek, którym podróżowała, uległ awarii. W jednej chwili straciła wszystko, co miała i zaczęły nawiedzać ją widma przeszłości głęboko zakorzenione w jej psychice. Dodatkowy niepokój podsycają złowrogie stworzenia, z którymi musi zmierzyć się bohaterka. Przemierzając kolejne lokacje, znajduje ona ogromne ruiny cywilizacji, które już dawno wyginęły. Postanawia więc się nie poddawać i wykorzystać posiadany ekwipunek, aby na dobre wyrwać się z tego ponurego miejsca.

Premiera: 30 kwietnia

Platformy: PS5

Century: Age of Ashes

Widowiskowe bitwy powietrzne, jednak nie z użyciem samolotów, a smoków. Century: Age of Ashes to niezwykle widowiskowy multiplayer, przenoszący graczy w sam środek świata fantasy. Do dyspozycji jest wiele klas smoków, ze specjalnymi specjalizacjami. Jedne mogą rozstawiać podniebne pułapki, drugie pełnią rolę swoistego supporta, a jeszcze inne są praktycznie niewidoczne i działają z zaskoczenia. Dodajmy do tego punkty doświadczenia, dzięki którym możemy modyfikować latające stworzenia oraz jeźdźców i ciekawa gra z szerokim wachlarzem trybów jest gotowa.

Premiera: wczesny dostęp – kwiecień

Platformy: PC

Premiery gier w maju 2021

Resident Evil Village

RE Village jest już ósmą z kolei produkcją z serii survivalowych horrorów. Po raz drugi będziemy kontynuować historię Ethana, który niezłomnie poszukuje swoją porwaną córeczkę, przez co trafia do tajemniczego miejsca. Bohater w nowej odsłonie będzie poruszał się pomiędzy dwiema lokacjami – tytułową wioską i leżącym nieopodal XV-wiecznym zamkiem Dimitrescu. Teraz gra stawia dużo większy nacisk na eksplorację i zarządzanie ekwipunkiem. Do dyspozycji mamy jedynie taczkę, na której możemy przewozić jedynie niewielką ilość narzędzi, amunicji i medykamentów. Warto dodać, że twórcy postawili większy nacisk na oprawę wizualną, która teraz ma potęgować poczucie grozy.

Premiera: 7 maja

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Realpolitiks II

Realpolitiks II to gra polskiego studia, która opiera się na zarządzaniu i prowadzeniu działań wojennych jednym z 216 dostępnych państw, aby doprowadzić je do światowej dominacji. Jedną z nowości w porównaniu do części z 2017 roku jest tworzenie własnych scenariuszy. Dzięki temu gracze będą mogli wziąć udział w Zimnej Wojnie lub w konfliktach na Bliskim Wschodzie. Jednak aby odnieść zwycięstwo, trzeba pod uwagę wziąć wiele czynników, między innymi odpowiednie wyszkolenie jednostek, czy też idealną strategię dla aktualnego pola bitwy. Choć to pole to nie tylko ziemia, bo walka odbywać się będzie także na morzu i w powietrzu.

Premiera: 12 maja

Platformy: PC

Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect: Legendary Edition to nic innego, jak remaster, w którego skład wchodzą 3 pierwsze części gry. Zestaw zawiera także wszystkie DLC, pakiety broni i pancerzy, niestety okrojony został o tryb wieloosobowy. Jak pewnie wielu wie, głównym bohaterem serii jest komandor Shepard. Grając w każdą odsłonę po kolei będziemy mogli poznać przebieg jego historii od momentu odnalezienia technologii opracowanej przez rasę Protean, przez rozwiązanie konwenansów na Drodze Mlecznej, po walkę ze Żniwiarzami. Co ważne, Edycja Legendarna nie ingeruje w fabułę, a jedynie ulepsza modele postaci, broni, tekstury lokacji, animacje, a także shadery. Dodatkowo wprowadza obsługę rozdzielczości 4K w 60 kl/s.

Premiera: 14 maja

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX


Deathloop

Trafiasz na tajemniczą wyspę kryjącą się pod nazwą Blackreef, gdzie grasuje dwóch skrytobójców prowadzących ze sobą ciągłą walkę – Colt i Julianna. Gracz wciela się w postać Colta, który musi przerwać pętle czasu i wyeliminować 8 kluczowych postaci. Co ciekawe, rozgrywka jest prowadzona w stylu arkane, sam wybierasz, czy chcesz jak najczęściej unikać walki, a może wskakiwać w sam środek akcji. DO dyspozycji masz szeroki wachlarz broni oraz nadprzyrodzonych mocy. Jak sami twórcy mówią o tej produkcji, będziesz musiał szukać rozwiązań i obierać nowe strategie. Jeśli Twoja metoda nie będzie skuteczna, to zginiesz. I tak do skutku, aż Twój sposób się sprawdzi.

Premiera: 21 maja

Platformy: PC, PS5


Biomutant

Klimat rodem z postapokaliptycznego Sci-Fi w przerysowanym, wręcz bajkowym świecie, gdzie żyją człekokształtne istoty. Jedną z nich jest główny bohater – tytułowy mutant, który walczy o przetrwanie przy pomocy broni białej, palnej i wyjątkowych umiejętności. Gracz do dyspozycji otrzymuje otwarty świat, gdzie dzięki interaktywnej narracji z porywającym komentatorem może stworzyć własną historię. System walki odbywa się w perspektywie trzeciej osoby i jest wzorowany na wschodnich sztukach walki, takich jak Kung Fu. Co ciekawe, protagonista może zmienić swój kod genetyczny, dostosowując swój wygląd i styl rozgrywki.

Premiera: 25 maja

Platformy: PC, PS4, XONE


LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Pozwoliłem sobie dodać informację o tej grze w maju, ponieważ ma ona mieć swoją premierę na wiosnę, a chyba ten miesiąc się najbardziej z nią kojarzy. LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów skupia się na całym filmowym uniwersum Gwiezdnych wojen powstałego w latach 1977-2019. Dlatego też gracz będzie mógł się wcielić w dziesiątki bohaterów takich jak Anakin czy Luke, Han Solo na Rey kończąc. Fabuła pozostaje praktycznie bez zmian, jednak nie obędzie się z pewnością bez humorystycznych wstawek. Ten fakt na zakończenie pewnie wielu zaskoczy, niestety będzie to ostateczna odsłona serii o Star Wars.

Premiera: wiosna 2021

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX, SWITCH

Premiery gier w czerwcu 2021

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Polskie studio CI Games nie próżnuje i wprowadza kolejną odsłonę cyklu o strzelcu wyborowym. Tym razem Sniper: Ghost Warrior przeniesie nas na Bliski Wschód na granicę Libanu i Syrii. Miejsce to jest rajem dla rozwoju złowrogiego syndykatu, a gracz ma za zadanie wyeliminować najważniejszych przywódców tej organizacji, co pomoże w jej obaleniu. Do dyspozycji otrzymujemy 20 kontraktów, które łączą się także z zadaniami pobocznymi. Rozgrywka odbywa się na 5 dużych i niezwykle szczegółowych mapach, gdzie kluczowe znaczenie ma obranie odpowiedniej taktyki. Dodatkowo do dyspozycji otrzymujemy autentyczne karabiny, z których możemy oddawać strzały nawet na kilka kilometrów.

Premiera: 4 czerwca

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX


Final Fantasy VII Remake Intergrade

Co prawda remake Final Fantasy VII miał swoją premierę w 2020 roku, jednak było to na konsoli PS4. Teraz przeprojektowana gra trafia na nową generację. Gracz wskakuje w świat japońskiego RPG-a, gdzie rozbudowane rozmowy i eksplorowanie kolejnych etapów jest kluczem do pchnięcia fabuły naprzód. Walki są teraz bardziej dynamiczne, a realizm na wyższym poziomie tak samo jak stylizacje. Fabuła przenosi nas do Gai – świata gdzie zaawansowane technologie łączą się z fantasy. Gracz musi wcielić się w Clouda Strifera, najemnika, który dołączył do ruchu oporu, aby obalić wpływową korporacje Shinra, która wysysa z ich planety całą energię i może doprowadzić do masowej zagłady.

Premiera: 10 czerwca

Platformy: PS5


Ratchet & Clank: Rift Apart

Rachet & Clank to dla wielu jedna z gier dzieciństwa. Nowa odsłona o podtytule Rift Apart wydawana jest jako exclusive dla konsoli PlayStation 5. Gra zaczyna się w momencie intrygi stworzonej przez doktora Nefariousa, który na wiele lat zniknął, a teraz po raz kolejny próbuje podbić wszechświat. Gracz będzie musiał korzystać z portali i przemieszczać się pomiędzy różnymi wymiarami. Niektóre są bardzo prymitywne, inne zaś wyglądają jak z Cybeprunka. Do walki z przeciwnikami gracz otrzymuje cały arsenał broni białej, karabiny i granaty. Chociaż to nie wszystko, ponieważ istnieje nawet możliwość ustawiania wieżyczek strzelających zamrażającymi promieniami.

Premiera: 11 czerwca

Platformy: PS5

Doungeons & Dragons: Dark Alliance

Trafiasz do Zapomnianych Krain, fantastycznego uniwersum, w którym gracz wciela się w mrocznego elfa imieniem Drizzt Do’Urden. Możecie go kojarzyć, chociażby z Baldur’s Gate. Elf wraz z Towarzyszami Hallu musi odeprzeć inwazję na Dolinę Lodowego Wichru. W produkcji możemy prowadzić walkę w zależności od naszych upodobań, bowiem jedynym grywalnym bohaterem nie jest Drizzt. Do dyspozycji mamy także krasnoluda Bruenora Battlehammera, który w starciach posługuje się toporem i tarczą, Catti-brie – kobietę władającą łukiem oraz Wulfgara – barbarzyńcę z potężnym młotem bojowym. Takim składem przemierzamy kolejne lokacje, walcząc m.in. z gigantami i smokami.

Premiera: 22 czerwca

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX


Mario Golf: Super Rush

Kolejna gra, w której głównym bohaterem jest najpopularniejszy hydraulik na świecie. Mario Golf: Super Rush, to jak sama nazwa mówi, produkcja skupiająca się na golfowych rozgrywkach. Grywalnym bohaterem nie tylko będzie Mario, ale także inne postacie z tego uniwersum jak jego brat Luigi, księżniczki Peach i Daisy czy Bowser. Co ciekawe gra posiada kampanię fabularną, w której wykonujemy wyzwania otrzymane od mieszkańców Grzybowego Królestwa. Wraz z postępami otrzymujemy możliwość podkręcania piłeczki, czy silniejsze uderzenie. Dodatkowo otrzymujemy także tryb wieloosobowy, w którym tworzymy turnieje lub wykonujemy wyzwania społeczności.

Premiera: 25 czerwca

Platformy: SWITCH

Scarlet Nexus

Scarlet Nexus to już kolejny w tym kwartale japoński RPG. Jego akcja toczy się w futurystycznym mieście Himuka, w którym nie tylko prym wiedzie technologia, ale także zjawiska paranormalne. Głównym bohaterem jest chłopak imieniem Youito, którego największym talentem jest psychokineza. Za jej pomocą radzi sobie skutecznie z istotami posiadającymi potężną moc, niejednokrotnie pożerającymi ludzkie mózgi. Chociaż walka w tym tytule odgrywa dużą rolę, nie zapomniano także o elementach eksploracji, wykonywaniu zadań czy rozwijaniu umiejętności. W miarę kolejnych postępów te ostatnie możemy łączyć w kombinacje, które pozwolą powalić najgroźniejszych przeciwników.

Premiera: 25 czerwca

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX