Resident Evil: Village – wszystko, co warto wiedzieć o nadchodzącym hicie Capcomu

Przed kilkoma tygodniami internetowy kocioł zabulgotał od nadmiaru memów z lady Dimitrescu, 3-metrową wampirzą mamuśką, która zaprezentowała swoje wdzięki światu w trailerze Resident Evil: Village. Ponieważ nadchodząca gra Capcomu wywołuje sporo emocji wśród graczy i ekspertów, postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na jej temat.

Resident Evil: Village to bezpośrednia kontynuacja RE7

Resident Evil: Village, z ukrytą rzymską cyfrą VIII w tytule, to kolejny już reprezentant głównego nurtu serii Resident Evil. Na dobrą sprawę mamy tu do czynienia z bezpośrednią kontynuacją Resident Evil 7, niemniej Capcom nalegał na to, by nie używać skrótowego RE8, ale podkreślić znaczenie tajemniczej wioski w grze.

Przy okazji też wyszedł kreatywny smaczek, bo 8 (czy raczej VIII) i tak znalazło się w tytule.

Resident Evil Village gra okładka

Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o grze?

Pierwsze konkrety dotyczące Resident Evil: Village pojawiły się podczas wydarzenia Sony PS5 w czerwcu 2020 roku. Temat jednak na dobre rozgrzał dopiero styczniowy Capcom Resident Evil Showcase; zobaczyliśmy m.in. nowy zwiastun, pierwsze spojrzenie na rozgrywkę, poznaliśmy datę premiery i trochę informacji o trybie dla wielu graczy.

Wtedy również po raz pierwszy ujrzeliśmy intrygującą „Vampire Lady” nazwiskiem Dimitrescu. Ale o niej za chwilę.

Resident Evil: Village – trailer

Ostatni zwiastun gry prezentuje się następująco:

Kiedy odbędzie się premiera Resident Evil Village?

Nadchodząca produkcja Capcomu zostanie oddana w ręce graczy już niedługo, bo 7 maja 2021. Do tego momentu posiadacze PS5 mogą wczuć się w klimat Resident Evil: Village, pobierając darmowe demo o nazwie „Maiden”.

Co ciekawe, w wersji demonstracyjnej nie uświadczymy walki, a zamiast głównego protagonisty wcielimy się w anonimową postać. Jest to więc demo nie tyle przedstawiające rozgrywkę, ile sam świat wykreowany na potrzeby gry.

W Resident Evil: Village zagramy na PC, PS5, Xbox Series X|S, Xbox One i PlayStation 4

Można zatem rzec, że RE Village jest grą w pełni multiplatformową.

Miejmy nadzieję, że porty na starsze konsole, Xbox One i PS4, pod względem wizualnym i technologicznym będą sprawować się lepiej niż miało to miejsce w przypadku takiego Cyberpunka 2077.

Nie można nie wspomnieć o tym, że zgodnie z zapowiedzią Pete’a Fabiano z Capcom, posiadacze kopii na PlayStation 4 i Xbox One będą mogli bezpłatnie zaktualizować grę do wersji z następnej generacji.

Resident Evil: Village – wymagania sprzętowe na PC

22 marca poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe gry, zarówno minimalne, jak i zalecane:

Wymagania minimalne Resident Evil: Village

Poniższe zestawienie zakłada grę w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę:

  • system: 64-bitowy Windows 10
  • procesor: Intel Core i5-7500 lub AMD Ryzen 3 1200
  • RAM: 8 GB
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX  1050 TI z 4 GB VRAM lub AMD Radeon RX 560 z 4 GB VRAM

Wymagania zalecane – Resident Evil: Village

Tak jak powyżej, tak i tutaj mówimy o grze w rozdzielczości Full HD i stabilnych 60 FPS-ach:

  • system: 64-bitowy Windows 10
  • procesor: Intel Core i7-8700 lub AMD Ryzen 5 3600
  • RAM: 16 GB
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX  lub AMD Radeon RX 5700

Przedsprzedaż Resident Evil: Village

Grę od jakiegoś już czasu możecie zamawiać w przedsprzedaży. Preordery dostępne są m.in. w sklepie x-kom:

Co z polską wersją językową gry?

Serce pęka, ale tej niestety nie uświadczymy. Nie będzie nawet polskich napisów. Najwidoczniej Capcom nie ujrzał w graczach z Kraju Kwitnącej Cebuli na tyle atrakcyjnej klienteli, by przygotować polską wersję językową Resident Evil: Village.

Lady Dimitrescu

Ile centymetrów wzrostu ma „vampire lady” Dimitrescu?

Jak rozpalić internety do czerwoności? Capcom na przykład postanowił zaprezentować biuściastego milfa, który mógłby oprzeć sobie o pachę Shaquille’a O’Neilla. Z różnymi już wampirzycami mieliśmy do czynienia w popkulturze, ale z mierzącą blisko 3 metry femme fatale… nie wiem, ja sobie nie przypominam.

Tak czy inaczej Lady Dimitrescu stała się wizytówką gry już w chwilę po tym, jak mieliśmy okazję ujrzeć ją po raz pierwszy. Internet oszalał na jej punkcie, Google pękało w szwach od zapytań w stylu „ile wzrostu ma lady Dimitrescu”.

Doszło do tego, że w tym temacie głos zabrał sam projektant postaci, Tomonori Takano, który za pośrednictwem twitterowego konta Resident Evil wydał specjalną notkę informacyjną na temat Wampirzej Pani.

Resident Evil: Village – gameplay

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na PS5 można pobrać wczesne demo rozgrywki. Nie ma w nim Ethana Wintersa, głównego protagonisty gry, lecz dziwna dziewczyna, której personaliów nie znamy.

W wersji demonstracyjnej możemy zobaczyć m.in. córki Lady Dimitrescu (rzecz jasna nie mające takiego uroku jak matula), a także samą przerażająco wysoką wampirzycę.

Źródła: Capcom, Gamespot, Kotaku, PC Gamer