Prezentacja Battlefielda 6 już w czerwcu!

Na nowego Battlefield z niecierpliwością wyczekują już fani serii. Jeden z najpopularniejszych FPS-ów w historii przenosił już graczy na fronty II wojny światowej, a także do przyszłości. Najnowsza odsłona najprawdopodobniej będzie osadzona w czasach współczesnych, a prezentacja Battlefield 6 ma odbyć się w czerwcu. Sprawdźcie, kiedy dokładnie EA planuje pokazać światu swoje dzieło.

EA zaprezentuje Battlefielda 6 już w czerwcu

W ostatnim czasie pojawiało się sporo informacji, które sugerowały, że najnowszy Battlefield zostanie zaprezentowany jeszcze w maju. Nie były to jednak wieści oficjalne, więc kto podszedł do nich z przymrużeniem oka, nie rozczaruje się. Deweloper serii EA DICE, za pośrednictwem oficjalnego konta gry na Twitterze, poinformował, że coś wydarzy się w czerwcu.

I faktycznie tak się stanie. Kolejny tweet informuje o tym, że prezentacja gry odbędzie się 9 czerwca, o godzinie 16.00 czasu polskiego. Zaćwierkana wcześniej rymowanka rzeczywiście odnosiła się do prezentacji gry. 

Dodatkowo w dniach 13-14 czerwca odbędą się targi E3, na których programiści ujawniają między innymi tytuły AAA. Nie ma jeszcze potwierdzenia, czy EA weźmie udział w E3, ponieważ w zeszłym roku w jego miejsce zorganizowało własne wydarzenie – EA Play Live. W tym roku Electronic Arts swój event zaplanowało na 22 lipca.

Co wiemy o Battlefield 6?

Dyrektor generalny EA DICE, Oskar Gabrielson, jeszcze w kwietniu informował, że nad nowym Battlefieldem pracuje największy zespół w historii i obiecał oszałamiające wrażenia z rozgrywki. Ostatnio w sieci pojawiły się screeny, które najprawdopodobniej pochodzą z najnowszej części gry:

Battlefield 6 ma być osadzony w czasach współczesnych. Mówi się o konflikcie Rosji z krajami NATO lub z jednym ze światowych mocarstw. Najnowsze dzieło EA trafi oczywiście na konsole nowych generacji. Nie zabraknie także rozbudowanego multiplayera, w tym popularnego trybu battle royale. Sama gra swoją premierę będzie miała najprawdopodobniej pod koniec 2021 roku.

Szczegółowe informacje na temat najnowszego Battlefielda znajdziecie w tekście: Battlefield 6 – data premiery, screeny, informacje i przecieki. Co wiemy?

Źródła: Twitter / nme.com

Sprawdźcie również informacje o premierach innych gier: