Najciekawsze premiery gier w czerwcu. Kącik gracza

Można by rzec, że połowa roku za nami, jednak przed nami jeszcze wiele ciekawych premier w świecie gier. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci młodsi, jak i starsi, RPG-i oraz FPS-y. Nie zwlekaj dłużej, zrób sobie zimny koktajl na ochłodę i przejrzyj zestawienie najciekawszych premier gier w czerwcu.

W jakie gry zagramy w czerwcu?

Poprzedni miesiąc wraz z przeglądem majowych premier już za nami, a tymczasem nadchodzi czerwiec. W jakie gry przyjdzie nam zagrać w tym miesiącu? Wybór jest niezwykle interesujący, bo pomimo standardowo – kilku RPG-ów i innych strzelanek, będziemy mogli wejść do świata ciekawej gry, w którą można zagrać jedynie w trybie współpracy. Zdradzę Wam, że producenci mają w zanadrzu jeszcze jedną grę o tematyce sportowej, która odbywa się w wirtualnym świecie (nieodbytych co prawda) Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Premiery gier w czerwcu 2021

Jak co miesiąc, do Waszej dyspozycji proponuję nie tylko produkcje ze świata tzw. Triple A (gier wysokobudżetowych), ale także te mniejsze, które również będą posiadać porywającą rozgrywkę. Pamiętajcie, gry łączą, a nie dzielą, dlatego w zestawieniu nie znajdują się gry jedynie na komputery stacjonarne, ale także różne generacje PlayStation, Xboxa, a nawet posiadacze Nintendo Switch powinni znaleźć coś dla siebie.

Zatem nie przedłużając dłużej, zapraszam Was do świata tegorocznych premier, przy których możecie spędzić ciepłe, czerwcowe wieczory. Przegląd najciekawszych premier gier właśnie wystartował, zatem zapraszam do zapoznania się z najnowszym zestawieniem.

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Tytułem otwierającym czerwcowe zestawienie jest Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. To gra stworzona od podstaw przez polskie studio CI Games. Produkcja pozwala wcielić się w tytułowego snajpera, który musi wykonywać samodzielnie misje, będąc z dala od jakiegokolwiek wsparcia. Akcja gry toczy się na Bliskim Wschodzie, gdzie gracz musi obalić panujący reżim w jednym z fikcyjnych krajów i jednocześnie zminimalizować ryzyko wybuchu wojny w regionie.

Główny bohater o ksywie „Raven” ma za zadanie dostać się do kluczowych kolacji i wyeliminować osoby sprawujące twardą ręką władze, a także dokonać sabotażu na ważnych instalacjach wojskowych. Oczywiście nie mogło obyć się bez dodatkowych zadań pobocznych, czyli tzw. kontraktów, za które możemy otrzymać dodatkowe punkty w podsumowaniu misji, oraz co ciekawsze, nagrody specjalne.

Do dyspozycji posiadamy cały arsenał broni snajperskiej wraz z dodatkowym oporządzeniem. Co najważniejsze, jest on całkowicie autentyczny, ponieważ twórcy postawili na dążeniu do całkowitego realizmu. Dlatego oprawa wizualna gry także stoi na wysokim poziomie. Nie obyło się również bez możliwości śledzenia trajektorii lotu pocisku. Dzięki temu możemy obserwować z bliska jego trasę i „metę” w punkcie docelowym.

Platformy: PC, PS4, XONE, XSX

Data premiery: 4 czerwca 2021


Chivalry 2

Czy jest tu ktoś, kto nie kojarzy brutalnej, wieloosobowej gry akcji osadzonej w czasach średniowiecza, jaką jest Chivalry: Medieval Warfare? Zapewne nie, bo jest to bardzo ciepło przyjęty przez graczy tytuł z roku 2014. Teraz doczekaliśmy się kontynuacji produkcji stworzonej przez kanadyjskie studio Torn Banner Studios. Chivalry 2 będzie ulepszoną wersją poprzednika z jeszcze lepszą oprawą audiowizualną i mechaniką. Gracz do dyspozycji będzie miał nie tylko miecze czy topory, ale także łuki i kusze. Twórcy wyjawili, że postarali się przyspieszyć akcję, aby była ona jeszcze bardziej dynamiczna i żebyśmy mogli walczyć z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.

Ogromne pola bitew, na których zetrze się ze sobą do 64 graczy, będą polegały m.in. na obleganiu zamków, czy podpalaniu wsi, w trybie drużynowego wypełniania celów. Aby dotrzeć do zamku, musisz wykorzystać taran do wyważenia bramy lub stojące nieopodal katapulty, aby rozerwać na strzępy wysokie mury. Dodatkowo producenci wprowadzili nowe podklasy, akcesoria bojowe, a nawet zmiany wyglądów. Natomiast na polach bitwę można znaleźć takie elementy jak dzbanki z olejem, które później można wysadzać, barykady, czy skrzynie z zaopatrzeniem. Na jednym gameplayu widziałem nawet, jak ktoś walczył rybą.

Jak już wspomniałem, gra jest niezwykle brutalna, ale nawet jeśli utną Ci kończynę, powalą na ziemię lub podpalą, dzięki nowemu systemowi wskrzeszania jest jeszcze dla Ciebie nadzieja. Kolega z drużyny będzie mógł Cię podnieść, a sam w późniejszym czasie możesz się zabandażować i wrócić do gry.

Platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Data premiery: 8 czerwca 2021


Edge of Eternity

Lubisz RPG-i? Mamy dla Ciebie coś innowacyjnego, RPG akcji osadzony w klimacie steampunkowo-średniowiecznym. Jednak nie jest to zwykła gra fabularna, bowiem został do niej zaimplementowany turowy system walki. Całość rozgrywki toczy się natomiast w perspektywie trzecioosobowej. Produkcja jest niezwykle ambitna, bowiem odpowiedzialne za nią studio Midgar Studio, do tej pory specjalizowało się w grach na urządzenia mobilne.

W celu stworzenia świata przedstawionego, projektanci musieli napisać sporą dawkę fabuły. Po latach pokoju Heryon – świat, w którym odbywa się akcja, stanął nad przepaścią przez ataki spowodowane przez obcą cywilizację szerzącą tajemniczego wirusa, który zmienia zwierzęta i ludzi w metalowe potwory, wyjęte rodem ze steampunka. Gracz wcieli się w młodego rolnika, Daryona, który nie chce się pogodzić z takim losem i na własną rękę próbuje ocalić swój świat. Po drodze bohater spotyka Salvii, córkę wodza nomadów, która ucieka ze zniszczonej stolicy kraju.

Twórcy stworzyli dynamiczny system walki w starym, dobrym stylu, jednak został on przystosowany do współczesnych realiów. Dlatego w walce możemy tworzyć potężne combo, łącząc czary lub podglądać kolejne ruchy przeciwników. Akcja toczy się natomiast w trzech miejscach: cytadeli, w której urzędują władze Heryon, kupieckim mieście Astrya oraz ruinach starej stolicy. Na uznanie zasługuje także ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Cedrica Menendeza.

Platformy: PC, (premiera na PS4, PS5, XONE, XSX zapowiedziana na 2022 rok)

Data premiery: 8 czerwca 2021

Green Hell

Green Hell, to gra survivalowa, w której lądujemy w samym centrum amazońskiej dżungli. Tytuł ten co prawda miał swoją premierę już w połowie 2019 roku, jednak odbyło się to na komputery stacjonarne. Teraz dołączają do nich konsole PlayStation oraz Xbox. Poznaj niezwykle ciekawy symulator przetrwania, z unikatową grafiką lasów deszczowych. A wszystko to stworzone przez małe warszawskie, niezależne studio Creepy Jar.

Bohater, który znalazł się w sercu amazońskiej dżungli, musi się z niej wydostać, podążając za głosem ukochanej, który słyszy w radiu – jedynym elemencie wyposażenia, który posiada. Aby udało mu się przetrwać, gracz musi zdobyć gołymi rękami potrzebne materiały, a następnie wytworzyć z nich narzędzia oraz broń. Zagraża mu nie tylko dzika, nieobliczalna natura i czyhające nieopodal drapieżniki, ale także choroby tropikalne. Dlatego nie obędzie się bez leczenia ran, chorób i wielu innych urazów w zależności od tego co Ci się przytrafi.

Jednym słowem Green Hell jest symulatorem w pełni okazałości. Budujemy schronienia, rozpalamy ogień, aby się ogrzać i odstraszyć zwierzynę, a także budujemy pułapki, aby zdobyć pożywienie. Jedzenie jak i woda, to jedne z najważniejszych przedmiotów, które muszą się znaleźć w naszym ekwipunku. Na uznanie zasługuje także grafika, której dużo nie brakuje do całkowitego fotorealizmu.

Platformy: PS4, XONE

Data premiery: 9 czerwca 2021

Land of War: The Beginning

Przenieś się do czasów II wojny światowej i wciel się w żołnierza Wojska Polskiego – Piotra Kowalskiego. Warto podkreślić, że rozgrywka także będzie toczyć się na ziemiach polskich osadzonych w latach 1939-1944. Studio MS Games, które jest odpowiedzialne za tę produkcję, starało się jak najwierniej odzwierciedlić historyczne realia bitew.

Otwarte konflikty zbrojne to nie jedyny rodzaj potyczek, w których nasz protagonista bierze udział, ponieważ uczestniczy on także w różnorodnych misjach szpiegowskich i akcjach dywersyjnych. Z racji tego, że twórcy chcą przede wszystkim ukazać mało znane początki II wojny światowej, jakim są lata 1939-1940, w strzelance ukaże się wiele broni, które nigdy wcześniej nie pojawiały się w grach komputerowych. Do dyspozycji gracza zostaną także oddane prototypowe egzemplarze uzbrojenia.

Sami twórcy mówią o swoim debiutanckim projekcie, jakim jest Land of War: The Beginning, że nie ma być on symulatorem, podobnym, chociażby do Hell Let Loose. Gra ma przede wszystkim bawić i byś shooterem w oldschoolowym stylu, a jednocześnie ukazywać realia historyczne, które przyciągną nie jednego pasjonata historii.

Platformy: PC

Data premiery: 10 czerwca 2021

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank to seria gier, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Opowiada ona o podróżujących po kosmosie przyjaciołach, którzy muszą pokonywać na swojej drodze wiele zręcznościowych sekwencji. Za grę odpowiedzialne jest studio Insomniac Games, które ma już na swoim koncie takie tytuły jak, chociażby nowego Spider- Mana i Stormland. Niestety ta wciągająca produkcja dostępna jest jedynie, jako ekskluzyw na konsolę PlayStation 5.

Tytułowe wyrwy otwierają graczowi drogę do innych wymiarów, po których podróżują bohaterzy, natomiast akcja dzieje się chwilę po wydarzeniach znanych z Into the Nexus. Portale, po których porusza się Ratchet wraz z robotem Clankiem powstały w konsekwencji potyczki z doktorem Nefariousem. Niestety dla nich, przed jeden z nich dostali się oni do wymiaru, który tak naprawdę jest dystopią rządzoną przez tego szalonego naukowca. Wraz z członkinią ruchu oporu imieniem Rivet, muszą oni stawić czoła i zakończyć rządy znienawidzonego dyktatora.

Gra jest dosłownie odzwierciedleniem pierwszych, kultowych części serii. Mamy tu do czynienia z trzecioosobową zręcznościową strzelanką z elementami platformówki. Walczymy, eksplorujemy, zdobywamy nowe wyposażenie. Czyli w grze jest wszystko, czego byśmy od niej oczekiwali. Dodatkowo poza Ratchetem możemy zagrać także nową postacią, jaką jest Rivet, z którą zwiedzimy zupełnie inne postacie.

Platformy: PS5

Data premiery: 11 czerwca 2021

Wreckfest

Oczywiście nie mogło się obyć bez czegoś dla fanów gierek samochodowych, zwłaszcza tych ze sporą destrukcją. Jeśli kiedykolwiek graliście w serię FlatOut, z miejsca pokonacie Wreckfest. Jest to bowiem jego spadkobierca, jednak wszystkiego jest więcej i lepiej. Co najciekawsze twórcy zapewniają, że gra oddaje wiernie zachowaną fizykę, a także jak mogliśmy zobaczyć, chociażby na zwiastunach – doskonały model zniszczeń.

Do dyspozycji kierowcy zostało na sam początek oddanych 22 maszyn (w tym także kosiarka), nie są one jednak na żadnych licencjach, chociaż ich sylwetki czasem nasuwają nam podobiznę konkretnych modeli danych marek. Warto dodać, że pojazdy możemy dowolnie modyfikować, dołączając do nich kolejne usprawnienia lub utwardzenia. Pamiętaj jednak, że większa masa może mieć później konsekwencje w wyścigu.

Twórcy postanowili w grze umieścić także tryb kariery, w którym podobnie jak w innych wyścigówkach, zaczynamy od najniższych lig wyścigowych i pniemy się w górę po szczeblach kariery, odblokowując tym samym nowe ulepszenia i lepsze samochody. Najciekawszym trybem w moim mniemaniu będzie jednak ten wieloosobowy, w którym będziemy mogli dobrze bawić się ze znajomymi.

Platformy: PS5, XSX

Data premiery: 4 maja 2021


The Universim

Szukacie tytułu, w którym moglibyście się odstresować po ciężkim dniu? The Universim jest w tym aspekcie godnym polecenia. Gra bowiem jest strategią czasu rzeczywistego, która opiera się kłównie na rozwijaniu społeczności. Na początku zaczynamy z małą wioską, którą możemy doprowadzić do miana prawdziwego imperium. Warto wspomnieć, że produkcja jest debiutem studia Crytivo Games, więc tym bardziej trzymamy za nią kciuki.

The Universum rozpoczyna się w epoce kamienia łupanego, a my dzięki kolejnym badaniom musimy dążyć do rozwoju planety i dostępnych technologii. Producenci zapewniają, że gra nie jest liniowa i mamy do wyboru wiele alternatywnych ścieżek, którymi może podążać nasza społeczność. Ostatecznie tak naprawdę nie ograniczamy się do jednej planety, a możemy dokonywać ekspansję po całym układzie, gdzie innymi miejscami zarządza sztuczna inteligencja.

Gra jest wzbogacona przez liczne wydarzenia losowe, jak to miało miejsce, chociażby w SimCity. Osadnicy mogą zmierzyć się z siłami natury i stać się ofiarami katastrofy, może ich nawiedzić także wybuch epidemii lub wizyta kosmitów. Samych wirusów jest już 12 i każdy inaczej oddziałuje na społeczeństwo. Jak więc widać, tytuł stawia na dużą swobodę. Wspomniałem wcześniej o chwili relaksu, bowiem w grze wiele procesów jest zautomatyzowanych, a my nie musimy przywiązywać do niej dużej uwagi, skupiając się na tym, co sprawia nam najwięcej radości.

Platformy: PC

Data premiery: 15 czerwca 2021

Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game

Jak wspomniałem we wstępie, w zestawieniu nie mogło obyć się bez Igrzysk Olimpijskich, które, choć zostały przeniesione, w świecie gry się odbędą i to już za kilka dni. Twórcy Olympic Games Tokyo 2020 udostępnili nam łącznie 18 dyscyplin sportowych w formie minigier. Są to: bieg na 100 metrów, skok przez płotki, sztafeta 4 x 100 metrów, rzut młotem, koszykówka, bejsbol, skok w dal, rugby, judo, boks, kolarstwo, siatkówka plażowa, piłka nożna, pływanie na 100 metrów stylem zmiennym oraz dowolnym, wspinaczka, tenis ziemny i stołowy.

Jak widzicie, będzie co robić, tym bardziej że w grze nie wybieramy gotowego zawodnika, a tworzymy własnego. Więc gracze będą mogli stworzyć swoje podobizny i nie tylko… bowiem kreować można nawet rycerzy, czy kowbojów. Co najważniejsze, podobnie jak w poprzednich odsłonach gra otrzyma dostęp do trybu wieloosobowego, dzięki czemu będziemy mogli zmierzyć się w sportowych rywalizacjach nie tylko ze swoimi znajomymi, ale także zawodnikami z całego świata.

Twórcy zapewniają, że sterowanie zostało stworzone w taki sposób, aby w grze mogły bawić się nie tylko gracze, ale osoby ze świata zewnętrznego, które chciałyby poczuć się jakby były w centrum Igrzysk Olimpijskich. Niestety nie dotarłem do informacji, czy będziemy mieli dostęp do tzw. crossplaya, wiem jednak, że w grze sieciowej będzie mogło konkurować ze sobą maksymalnie 8 graczy.

Platformy: PC, PS4, XONE, SWITCH, STADIA

Data premiery: 22 czerwca 2021


Mario Golf: Super Rush

Z racji tego, że w tym miesiącu nie było zbyt wielu gier dla posiadaczy konsoli Nintendo Switch, postanowiłem dodać do zestawienia Mario Golf: Super Rush. Bohatera, którym jest najpopularniejszy hydraulik w świecie gier, chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Jak sam tytuł wskazuje, produkcja skupia się na rozgrywkach golfowych. Natomiast grywalnym bohaterem nie tylko jest Mario, ale także inne postacie z tego uniwersum, jak jego brat Luigi, Bowser czy księżniczki Peach i Daisy.

Co ciekawe, w grze została zaimplementowana kampania fabularna, w której wykonujemy wyzwania otrzymane od mieszkańców Grzybowego Królestwa. Wraz z postępami otrzymujemy, chociażby możliwość podkręcania piłeczki czy silniejszego uderzenia. Do dyspozycji gracza zostanie oddany także tryb wieloosobowy, w którym będziemy mogli tworzyć turnieje i rywalizować w nich ze znajomymi oraz wykonywać wyzwania społeczności.

System doświadczenia pozwoli Ci zdobywać poziomy i poprawiać statystyki, a w prestiżowym country clubie z poziomu żółtodzioba możesz stać się prawdziwym zawodowcem i być niezwyciężonym golfistą Mushroom Kingdom. Warto dodać, że gra posiada intuicyjne sterowanie za pomocą ruchów lub przycisków, natomiast wskaźnik strzału dostosowuje się do krzywizny pola, dzięki czemu z łatwością wybijesz piłkę, w pożądanym kierunku.

Platformy: SWITCH

Data premiery: 25 czerwca 2021

Czytając zestawienie gier w ubiegłym miesiącu, mogliście zauważyć, ze Land of War się powieliło. Nie jest to błąd, ponieważ polski producent zaliczył niewielkie opóźnienie. Miejmy nadzieję, że w tym roku większość gier otrzymamy na czas, a premiery nie będą kilkukrotnie przesuwane, tak jak to miało miejsce, chociażby w przypadku Far Cry 6. Ja już nie mogę się doczekać nowych gier na swojej wirtualnej półeczce.

Jeśli jakaś ciekawa produkcja, która zadebiutowała lub to zrobi w tym miesiącu, a nie została uwzględniona w przeglądzie, to podziel się nią w sekcji komentarzy.

Przypomnij sobie najciekawsze premiery gier w maju 2021 roku