Mobilne Rocket League na Androida i iOS jeszcze w tym roku?

Jeden z największych gamingowych hitów ostatnich lat ma szansę doczekać się mobilnej wersji na Androida i iOS jeszcze w 2021 roku. Tak wynika z „wysoce poufnego” slajdu Epic Games, będącego częścią dokumentacji w procesie Epic vs. Apple. Slajd opublikował portal The Verge.

Aż dwie mobilne gry Rocket League?

Trwa proces sądowy Epic Games przeciwko Apple. Choć skupia się on przede wszystkim na kwestii usunięcia Fortnite’a z AppStore, przy okazji na jaw wyszły ciekawe informacje dotyczące innej gry, do której Epic ma prawa. Chodzi o Rocket League, jeden z najpopularniejszych sieciowych tytułów free-to-play ostatnich lat.

Z „wysoce poufnego” slajdu Epic Games, opublikowanego przez portal The Verge, wynika, iż firma ma w planach dwie nowe gry Rocket League, które pojawią się na urządzeniach mobilnych. Pierwsza już nawet została ogłoszona. Jest nią Rocket League: Sideswipe – tytuł obecnie będący w fazie testów beta.

Dużo ciekawiej wygląda druga produkcja – Rocket League Next. Ma ona być przeniesieniem „pełnej rozgrywki” Rocket League na urządzenia mobilne. W grę wchodzi Android i prawdopodobnie też iOS. Z opublikowanego dokumentu wynika, że będzie to całkowicie nowa wersja Rocket League, która z niewiadomego powodu miałaby pojawić się na smartfonach i tabletach na długo przed innymi platformami.

Rocket League Next Mobile
Źródło: TheVerge

Kiedy premiera Rocket League Next?

Co ciekawe, być może już za chwilę. Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż Rocket League Next na urządzenia mobilne w wersji alfa lub beta zostanie opublikowane w drugim kwartale 2021. Kwestia wydania gry na Androida wydaje się przesądzona. Nie wiadomo jednak, jak sprawa wyglądać będzie z iOS-em. Epic Games ciągle bowiem angażuje się w prawne przepychanki z Apple, co może mieć wpływ na losy gry w kontekście ekosystemu „nadgryzionego jabłka”.

Z drugiej strony – Rocket League Next na telefony już teraz jawi się jako potencjalna kura znosząca złote jaja. Porozumienie Epic Games z Apple zapewne byłoby w interesie obu stron. Jak będzie ostatecznie? Tego dowiemy się już niedługo.

Rocket League

Źródła: TheVerge, telecom.economictimes.indiatimes.com, techtimes.com, 9to5google.com, materiały własne