Premiery gier – grudzień 2019. W co pogramy na koniec roku?

Końcówka roku w branży gier wideo zapowiada się raczej spokojnie. Co nie znaczy, że nie ujrzymy na sklepowych półkach nowych tytułów. Postanowiliśmy zebrać dla Was zestawienie premier gier na grudzień 2019. Być może pomoże Wam ona w przygotowaniu komuś prezentu pod choinkę lub na mikołajki, a może po prostu dzięki niej sami zrobicie sobie gamingowy prezent.

Blacksad: Under the Skin (PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch)

Ponieważ jest to pierwsze na łamach Geeksa zestawienie nadchodzących premier gier, pozwolimy sobie cofnąć się w czasie o kilka (a nawet kilkanaście) dni. W listopadzie ukazała się dość ciekawa pozycja z gatunku point-and-click, czyli Blacksad: Under the Skin. Piszemy „w listopadzie”, bo gra w wersji na PlayStation 4 i Xbox One wyszła 4 listopada, na pecety – 14 listopada, a na Nintendo Switch – 28 listopada. Na temat samej gry Blacksad: Under the Skin dowiecie się więcej z tekstu Klaudii. Sprawdźcie również na x-kom:

blacksad under the skin

Life is Strange 2 (PC, Xbox One, PlayStation 4)

Dopiero co informowaliśmy o oficjalnej zapowiedzi Life is Strange 2 na 3 grudnia 2019, a już jesteśmy tuż przed premierą. Jeśli chcecie poznać zarys fabuły i zawartość pudełkowej wersji gry, sprawdźcie koniecznie powyższy link. Klaudia wyczerpała temat i myślę, że nie ma sensu powtarzać tego, co napisała w swoim tekście. Zobaczcie również w sklepie x-kom:

life is strange 2 pełna edycja gry

Assassin’s Creed: The Rebel Collection (Nintendo Switch)

Ekspansja znanych marek na Switcha trwa w najlepsze. Dopiero co na konsoli od Nintendo zawitał Wiedźmin 3: Dziki Gon, a już mamy kolejną głośną premierę. Assassin’s Creed: The Rebel Collection zawiera w sobie dwie odsłony serii o Asasynach: Black Flag oraz Rogue, które oryginalnie ukazały się m.in. jeszcze na konsolach poprzedniej generacji. Teraz Ubisoft odświeży te tytuły na mobilnym Switchu, dostosowując je do specyfiki konsoli od Big N. Czy to się uda? O tym przekonamy się już 6 grudnia, bo wtedy switchowy port gry ma swoją premierę. Sprawdźcie Assassin’s Creed: The Rebel Collection na Nintendo Switch.

assasins creed the rebel collection

Spintires: Czarnobyl (PC)

Czy jeżeli napiszemy, że jest to terenowy symulator ciężarówek, to gra Was zaintryguje? Pewnie nie. A jeśli dodamy, że to terenowy symulator ciężarówek, w którym poruszamy się po terenie wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu i musimy zwracać uwagę na poziom napromieniowania? Myślę, że z tą informacją robi się już ciekawiej. Czego możemy spodziewać się po Spintires: Czarnobyl? Po pierwsze wiernie odtworzonych obszarów (m.in. Prypeć, Jezioro Czarnobylskie czy Czerwony Las). Po drugie – dobrego poziomu, do jakiego przyzwyczaiła nas seria. Po trzecie – oprócz samotnej gry będziemy mogli również prowadzić ciężarówkę w ramach sieciowego multiplayera. Premiera gry już 13 grudnia, ale Spintires: Czarnobyl możecie zamówić w przedsprzedaży na x-kom już dzisiaj.