Premiery gier – styczeń 2020. Jakie tytuły zadebiutują na początku nowego roku?

Grudzień się kończy, wraz z nim cały 2019 rok, więc nie dziwota, że myślami jesteśmy już w styczniu 2020. Początek roku w branży gier nie zapowiada się szczególnie efektownie, co nie znaczy, że nie zobaczymy kilku ciekawych premier. Oto kilka z nich.

Priest Simulator (PC)

Jeśli myślicie, że widzieliście już wszystko, to zapewne nie widzieliście jeszcze symulatora bycia księdzem. W Priest Simulator będziemy wygłaszać kazania, odprawiać egzorcyzmy, pobierać opłaty za udzielanie sakramentów i robić inne rzeczy, które na co dzień robią duchowni. Wszystko skąpane przerysowanym i humorystycznym sosem, który jednym pewnie się spodoba, dla innych może być nieco obrazoburczy.

Za powstanie Priest Simulator odpowiada polskie studio Delirma z Żywca. Premiera gry była już kilkukrotnie odkładana, więc pozostaje liczyć, że w styczniu 2020 w końcu w nią zagramy (chociaż pewnie nie).

Amen.

AO Tennis 2 (PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch)

Gratka dla fanów tenisa, ponieważ gra posiada licencję Australian Open, co sprawia, że zobaczymy w niej nazwiska i podobizny wszystkich gwiazd tenisa zarówno w wydaniu męskim, jak i kobiecym. Odwzorowane zostały również korty. Gra zapowiada się pięknie pod względem graficznym, w porównaniu do sequela poprawie uległy też kwestie mechaniki.

Po raz pierwszy też tryb kariery jest fabularyzowany. Wcielimy się w nim w młodego adepta tenisa, który na kortach stawia pierwsze kroki, z biegiem czasu chcąc piąć się jak najwyżej.

AO Tennis 2 ukaże się 9 stycznia 2020.

Monster Hunter: World – Iceborne (PC)

Premiera trochę naciągana, ale nie wspomnieć o niej nie sposób. Iceborne to dodatek do wydanego w 2018 roku Monster Hunter: World, do tego we wrześniu ukazał się już na PlayStation 4 i Xbox One, więc nadchodząca premiera będzie dotyczyć wyłącznie portu na komputery osobiste.

Co Iceborne wprowadza do rozgrywki? Przede wszystkim nową, zimową, mroźną krainę Hoarfrost Reach, w której nie zabraknie nieznanych dotąd potworów. Dostaniemy również świeży wątek fabularny oraz kilka zmian w mechanice rozgrywki (m.in. hak The Clutch Claw, za pomocą którego dostaniemy się na grzbiet potwora, z którym walczymy).

Premiera Monster Hunter: World – Iceborne na PC 9 stycznia 2020.

Dragon Ball Z: Kakarot (PC, PlayStation 4, Xbox One)

O tej grze wspominaliśmy szerzej przy okazji tekstu o premierach gier na pierwsze półrocze 2020. Przypomnimy więc tylko, że jest to RPG akcji z widokiem zza pleców protagonisty. Głównym bohaterem jest tytułowy Kakarot, choć większość kojarzy go raczej z imieniem Goku.

Premiera Dragon Ball Z Kakarot zaplanowana została na 17 stycznia 2020. Już teraz jednak możecie ją kupić w preorderze m.in. w sklepie x-kom. Sprawdźcie:

Frostpunk: The Last Autumn (PC)

Pierwszy płatny dodatek to niezwykle udanej produkcji polskiego studia 11bit Studios. Z Last Autumn otrzymamy szansę zobaczenia, jak wyglądał świat przed nadejściem wiecznej zimy. Naszym głównym zadaniem będzie odpowiednie przygotowanie się na nią, a więc zamiast czuwać nad prawidłowym działaniem generatora, będziemy nadzorować jego budowę.

Konwencja rozgrywki pozostaje taka sama – dalej rozbudowujemy własną osadę, dbając o jej prawidłowe funkcjonowanie oraz kondycję psycho-fizyczną mieszkańców.

Dodatek Frostpunk: The Last Autumn będzie dostępny w sprzedaży od 21 stycznia 2020. Jeżeli nie graliście w podstawową wersję gry, sprawdźcie koniecznie:

Kingdom Hearts III Re:Mind (PlayStation 4, Xbox One)

Kolejny dodatek w zestawieniu styczniowych premier. Tym razem dostajemy rozszerzenie zawartości gry Kingdom Hearts III, które ukazało się w tym roku. Jest to pierwsze fabularne rozszerzenie tegoż tytułu. Dodatek zawiera scenariusz pt. Re:Mind, skupiający się na takich postaciach, jak Riku, Aqua czy Roxas.

Na PlayStation 4 Kingdom Hearts III Re:Mind ukaże się 23 stycznia, natomiast posiadacze Xboksa One na swoją kolej poczekają jeszcze miesiąc, ponieważ na tę platformę dodatek swoją premierę będzie mieć 25 lutego 2020.

Jeśli jeszcze nie graliście w podstawkę, sprawdźcie:

The Walking Dead: Saints & Sinners (PC)

FPP w świecie z kultowych komiksów Roberta Kirkmana? Proszę bardzo. Oto The Walking Dead: Saints & Sinners – gra stworzona z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Akcja gry rozgrywa się w Nowym Orleanie, gdzie naprzeciw siebie stają dwie wrogie sobie frakcje, które walczą nie tylko między sobą, ale i z hordami wygłodzonych zombie, pustoszących świat i znaną nam cywilizację.

Dużo trudnych wyborów moralnych, spory arsenał broni palnej i białej, rozbudowany system craftingu i ciekawa kampania fabularna. Entuzjaści VR-u chyba mają na co czekać. W The Walking Dead: Saints & Sinners pogramy od 23 stycznia 2020.

Warcraft III: Reforged

Nie tak dawno popełniłem tekst o historii gatunku strategii rzeczywistych, w którym pisałem między innymi o tym, dlaczego RTS-y musiały wyginąć. Tymczasem tuż za progiem 2020 roku premierę będzie mieć remaster jednego z najbardziej kultowych przedstawicieli gatunku. Warcraft III: Reforged zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak również dodatek The Frozen Throne.

Remaster odświeża nieco oprawę wizualną gry, wprowadzając przy okazji kilka ulepszeń w mechanice rozgrywki. I choć dla mnie osobiście wygląda to na granie na sentymentach graczy i to po linii najmniejszego oporu, nie omieszkam sprawdzić, jak gra się w trzeciego Warcrafta po latach.

Premiera Warcraft III: Reforged 29 stycznia 2020 roku.

Commandos 2: HD Remaster (PC)

Kolejny łatwy skok na kasę, który pewnie się uda i na który sam się nabiorę. Gry Commandos 2 z 2001 nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Odświeżona wersja będzie obsługiwać wysokie rozdzielczości, choć ulepszone zostały również modele postaci i elementy otoczenia. Nie zabrakło usprawnień także w sterowaniu i interfejsie użytkownika. Sama mechanika rozgrywki natomiast nie uległa zmianom, więc będzie to stary, dobry Commandos 2 z lekko podrasowaną grafiką.

Premiera gry w wersji pecetowej została zaplanowana na 24 stycznia 2020. W planach są jeszcze porty na PS4, Xbox One i Switcha, które również mają ukazać się w tym roku, ale dokładna data nie została jeszcze ogłoszona.

Journey to the Savage Planet (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Gra stworzona przez studio założone przez Alexa Hutchinsona, byłego pracownika Ubisoftu, który maczał deweloperskie palce w takich seriach, jak Far Cry czy Assassin’s Creed. Journey to the Savage Planet zabierze nas w kosmos, konkretnie na planetę AR-Y 26, wymagającą zbadania pod kątem skolonizowania jej przez gatunek ludzki.

W grze wcielamy się w pracownika firmy Kindred Aerospace, zajmującej się właśnie takim badaniem planet. Poznamy więc obcą faunę i florę i szczególnie ta pierwsza da nam się we znaki, atakując nas przy każdej nadarzającej się okazji. W Journey to the Savage Planet nie zabraknie swobodnej eksploracji, mechanik craftingowych oraz wielu ciekawych broni i narzędzi. Całość została utrzymana w kreskówkowej stylistyce, która współgra z przerysowanym, dość humorystycznym klimatem.

Gra zadebiutuje 28 stycznia 2020 roku.