Koniec gier serii FIFA, a przynajmniej z nazwy. Czas na EA Sports FC

W końcu stało się to, o czym po cichu mówiło się już od dłuższego czasu. EA Sports nie przedłuży umowy z Międzynarodową Federacją Piłkarską, a więc niezwykle popularna od dekad gra piłkarska FIFA zmieni nazwę. Ale spokojnie, choć na pierwszy rzut oka zmiana wydaje się być rewolucyjna, w rzeczywistości, prócz nazewnictwa, nie powinno zmienić się zbyt wiele.

Najpierw FIFA 23, a potem EA Sports FC

Pierwsze pogłoski o tym, że FIFA przejdzie rebranding, pojawiły się jesienią ubiegłego roku. I rzeczywiście, informacje te okazały się być prawdziwe. Ostatnią grą, która zachowa mocno zakorzenioną już nazwę, i to nie tylko wśród najwierniejszych graczy, będzie FIFA 23. Jej premiera zaplanowana jest na koniec września tego roku. Można więc powiedzieć, że zapoczątkowana w 1994 roku seria gier piłkarskich zakończy się po trzydziestu latach.

Zamiast Fify do sprzedaży trafiać będzie EA Sports FC. Jak informuje Electronic Arts, nowa seria ma stać się symbolem zmiany. Dlatego możemy mieć nadzieję, że najpopularniejszy symulator piłki nożnej po zapowiedzianych zmianach, wyróżniać będzie się świeżością, której nałogowi gracze raczej próżno mieli szukać, przesiadając się co rok na nową wersję gry.

EA Sports FC – licencje, nowości. Czego możemy się spodziewać?

Skoro FIFA zniknie z… Fify wszyscy zadają sobie pytanie, co z licencjami dla piłkarzy, klubów i rozgrywek. EA Sports deklaruje, że nie ma się czym martwić. W tej chwili nie zanosi się na to, by nowa gra miała utracić prawa do oficjalnych nazw i grafik. EA Sports FC pozwoli więc cieszyć się licencją dla ponad 19 tysięcy piłkarzy, 700 drużyn, 100 stadionów czy 30 rozgrywek ligowych.

Za jednym wyjątkiem. Nie będzie już Mistrzostw  Świata, do których to prawa posiada Międzynarodowa Federacja Piłkarska. EA będzie tym samym zmuszone, by stworzyć alternatywne rozgrywki dla najlepszych reprezentacji na świecie. Wirtualni piłkarze nie wzniosą więc pucharu, jaki zaprojektował kiedyś Silvio Gazzaniga. Mówiąc z przymrużeniem oka, jest to pole do popisu dla grafików z Electronic Arts.

EA Sports FC ma zachować tryby Ultimate Team, kariery, wirtualne kluby czy VOLTA Football. Twórcy deklarują, że ich poniekąd nowy symulator piłki nożnej wprowadzi innowacje, a także udoskonali to, co otrzymywaliśmy do tej pory. Jednak jest jeszcze za wcześnie, by szczegółowo mówić o nowościach. Więcej informacji na temat EA Sports FC pojawi się dopiero w lecie 2023 roku. Nic w tym dziwnego – najpierw czeka nas premiera ostatniej Fify, a szczegóły na jej temat znajdziecie w artykule: FIFA 23: premiera, licencje, zmiana nazwy, tryb kariery, cross-play i wszystko, co wiemy o nadchodzącym hicie od EA.

Źródło: EA Sports