Czy to różowa pantera? Nie, to czarny kot. Poznaj Blacksad: Under The Skin

Detektywistyczna przygodówka z antropomorficznym kotem w roli głównej, osadzona w Nowym Jorku lat 50-tych, podkreślona klimatem noir, zagadkami logicznymi, wyborami moralnymi, decyzyjnymi dialogami i rozwojem bohatera… To w skrócie najnowsza gra studia Pendulo Studion. Jeżeli pociągają Cię takie tytuły, sprawdź debiutujące właśnie na PC Blacksad: Under The Skin.

Tytuł studia Pendulo Studios

Pendulo Studios żadnemu fanowi przygodówek typu point and click przedstawiać zapewne nie trzeba. Hiszpańskie studio stworzyło między innymi takie popularne serie gier jak Runaway czy Yesterday. Co jeszcze istotne w tym przypadku, główną linię fabularną obu serii stanowi kryminalna intryga i śledztwo do przeprowadzenia. Nic więc dziwnego, że najnowszy tytuł studia Pendulo również bazuje na podobnym schemacie.

Gra oparta o komiksowy pierwowzór

Tymczasem jednak świat przedstawiony oraz fabuła Blacksad: Under The Skin opierać się będzie o papierowy pierwowzór znany pod tym samym tytułem. Za powołanie do życia czarnego kota detektywa odpowiedzialnych jest dwóch artystów Juan Diaz Canales i Juanjo Guarnid, którzy to wydali swój pierwszy komiks z serii Blacksad w 2000 roku. Gra stanowi natomiast odrębną całość, dlatego do jej ogrania nie potrzebujesz znać historii z komiksów.

blacksad under the skin gra

Fabuła gry Blacksad: Under The Skin

Jeżeli po tych kilku zdaniach spodziewacie się czegoś w stylu Różowej Pantery, to jesteście w głębokim błędzie. Blacksad: Under The Skin nie zapowiada bowiem kryminału okraszonego dobrym humorem, a raczej duszną opowieść na poważnie o poszukiwaniu mordercy i odpowiedzi na tajemnicze zaginięcie. Pościg wywiedzie detektywa do niebezpiecznych zaułków Nowego Jorku oraz zdegenerowanego półświatka skupionego wokół klubu bokserskiego.

Mechanika gry

Blacksad: Under The Skin to tytuł z gatunku przygodówek, który opiera się głównie na eksplorowaniu otoczenia oraz przesłuchiwaniu świadków. Do tego dołączają wybory moralne, łączenie wskazówek, sekwencje rodem z gier akcji oraz aż 6 możliwych zakończeń uzależnionych od naszych wcześniejszych decyzji, przeprowadzonych rozmów i obserwacji.

Więcej nic nie powiem z prostej przyczyny. Wkrótce będziecie mogli przeczytać pełną recenzję gry 😊. Zainteresowanych zachęcam do zaglądania na nasz portal.

Jeśli jednak wolicie wcześniej sami zapoznać się z tym tytułem, to sprawdźcie Blacksad: Under The Skin w sklepie x-kom