Życie zaskoczy kolejny raz? Pełna wersja gry Life is Strange 2 w tym roku

Na finał historii o Seanie i Danielu wszyscy gracze Life is Strange 2 muszą czekać w sumie ponad rok. Pierwszy epizod ukazał się bowiem we wrześniu 2018 roku. Piąty, i jednocześnie ostatni, odcinek Square Enix zapowiedziało właśnie na początek nadchodzącego grudnia. A do tego pełną wersję gry w wydaniu pudełkowym i edycję kolekcjonerską. Ale czy jest jeszcze na co czekać?

Life is Strange 2 to prawdziwa próba nie tylko dla bohaterów gry, ale i dla graczy

Gracze Life is Strange 2, podobnie jak główni bohaterowie tytułu, zostali wystawieni na ciężką próbę charakteru i cierpliwości. Przerwy pomiędzy premierami kolejnych odcinków sięgały nawet nieznośnie długich czterech miesięcy. Kazać fanom czekać tak długo, wydaje się być ryzykownym posunięciem, zwłaszcza zważywszy na to, jak potoczyły się losy Telltale Games.

Studio to, bądź co bądź, rozsławiło formułę odcinkowej gry przygodowej balansującej na styku granicy filmu interaktywnego. Ta stanowi przecież bazę całej serii LIS, która zmusza nas też nieraz do podejmowania ciężkich wyborów moralnych. I chociaż taka mechanika okazała się być sukcesem, to przykład TG pokazał jeszcze, jak ostrożnie i z rozmysłem trzeba do niej podchodzić, aby nie przegiąć i nie wyświechtać formy.

Fani są jednak w stanie wybaczyć wiele swoim ukochanym markom, pod warunkiem właśnie, że produkt końcowy zrekompensuje im całą dotychczasową frustrację. Czy Life is Strange 2 podoła temu zadaniu? Jesteśmy co prawda jeszcze przed końcem tej części, ale gra zdążyła już zebrać wiele nagród oraz wiele gorszych recenzji graczy, niż chociażby bardzo udane Life is Strange czy świetne Life is Strange: Before the Strom.

O czym jest Life is Strange 2? Zarys fabuły

Za sukcesem pierwszej gry o tym samym tytule, i prequela z dopiskiem Before the Strom, stoją przede wszystkim naturalne, nieoczywiste i często niełatwe relacje między bohaterami, a w zasadzie – bohaterkami gry Max, Chloe i Rachel Amber.

Twórcy Life is Strange w mistrzowski sposób opowiedzieli niebanalne historie o przyjaźni i poświęceniu oraz w udany i chwytający za serce sposób udowodnili, że nie wszystkie decyzje, które jesteśmy zmuszeni podjąć kwalifikują się jako dobre albo złe. Niekiedy trzeba po prostu dokonać wyboru, chociaż żaden nie wydaje się być najsłuszniejszą opcją.

Wszystko to podane było w nieco impresjonistycznej i malarskiej grafice, która zacierała niedoskonałość tekstur i jednocześnie podkreślała sentymentalny klimat przedstawianej opowieści. Całość dopełniała doskonale skomponowana muzyka, która w odpowiednich momentach pociągała za odpowiednie struny. Wisienką na torcie był też nieco senny i zupełnie fantastyczny nastrój.

Life is Strange 2 to już zupełnie inna historia, z innymi głównymi bohaterami. Tym razem jesteśmy świadkami przygód nastoletniego Seana i jego młodszego brata Daniela, za którego sterowanie odpowiedzialna jest sztuczna inteligencja gry. Bracia Diaz w wyniku tragicznych wydarzeń są zmuszeni uciekać z rodzinnego Seattle aż do Meksyku. Life is Strange 2 to więc przede wszystkim przykład opowieści drogi.

life is strange 2 final episode

W czasie której Daniel bierze przykład ze swojego starszego brata i na bazie obserwacji jego zachowań, uczy się, jak postępować w danych sytuacjach. Dlatego na pierwszy plan tej historii wysuwa się przede wszystkim branie odpowiedzialności za swoje czyny. Brzmi to jak idealna kontynuacja lekcji, którą wynieśliśmy ze wcześniejszych odsłon Life is Strange. Nie mogę jednak powiedzieć na razie, jak to wypada w praktyce. Jestem z tych, którzy czekają z rozgrywką na pełną edycję gry.  

life is strange 2 episode 5

Co będzie zawierać pudełkowa wersja gry Life is Strange 2 i edycje kolekcjonerskie?

Dokładna data premiery ostatniego odcinka i tym samym pełnej wersji gry Life is Strange 2 zapowiedziana jest na 3 grudnia 2019 roku. Pudełkowa edycja gry będzie dostępna w dwóch wariantach, a w obydwu pojawi się również bonusowa gra The Awesome Adventures of Captain Spirit, rozgrywająca się w uniwersum LIS oraz dodatek Arcadia Bay Patches. Edycja kolekcjonerska dostępna będzie natomiast wyłącznie na stronie wydawcy i zawierać będzie dodatkowo 32-stronicowy zbiór ilustracji, płytę winylową z soundtrackiem oraz dwie figurki głównych postaci.

Life is strange 2

Gra Life is Strange dostępna będzie na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz na PC i platformie Steam. Ponadto użytkownicy Xbox Game Pass w ramach abonamentu również otrzymają dostęp do wszystkich odcinków gry.

Źródło: Square Enix