PlayStation 5 zadebiutuje 13 listopada, a konsole Xbox tydzień wcześniej?

Kolejny dzień, kolejne konsolowe ploty. Tym razem mądra głowa na Twitterze orzekła, że PlayStation 5 wejdzie na rynek 13 listopada, a Xbox Series S i Series X – odpowiednio – 5 i 6 listopada. Głowa należy w tym wypadku do Roberto Serrano, insidera, który jednak niezbyt trafnie przepowiadał już trzynasty dzień miesiąca (lipca) jako termin obwieszczenia istotnych informacji przez Sony. Czy tym razem będzie inaczej?

Listopada piątego, dnia pamiętnego… Szóstego i trzynastego też

Serrano, były PR-owiec i redaktor naczelny 4news.it., który na Twitterze występuje jako geronimo_73, przekonywał wcześniej, że 13 lipca poznamy cenę PlayStation 5 oraz daty startu sprzedaży i przedsprzedaży. Tak się jednak nie stało, a wiarygodność insidera została nieco podważona. Tymczasem Serrano usiłuje dalej trafić ze swoimi przewidywaniami i jako breaking news podaje daty premier konsol nowej generacji.

Wcześniej miałyby zadebiutować konsole Microsoftu – Xbox Series X i Xbox Series S. Odpowiednio – 5 i 6 listopada. PlayStation 5 startowałaby 13 listopada. Za wariant bez dysku Blu-ray zapłacilibyśmy 399 euro (ok. 1800 zł), za Xbox Series X oraz PS5 z dyskiem – 499 euro (ponad 2100 zł). Z kolei jako cena Xbox Series S zostało najpierw podane 399 euro, zmienione potem na 299 (nieco ponad 1300 zł). Niektóre ceny pojawiały się już w przeciekach nieco wcześniej, a 499 euro dla PlayStation 5 (obu wersji) spotkamy również w niemieckiej sieciówce Muller (w tym wypadku najpewniej jest to cena zastępcza).  

Ile prawdy w zapowiedziach premier PlayStation 5 i Xboksów?

Jakby tego było mało, datę 6 listopada w kontekście premiery Xbox Series X podał w ubiegłym tygodniu Tom Warren z The Verge. Z kolei parę dni temu Epic Games Store, przy zapowiedzi bundle’a dla Fortnite’a, niejako wskazał na 17 listopada – w każdym razie zawartość, która wtedy będzie dostępna dla konsol bieżącej generacji, ma być gotowa w sam raz na pojawienie się next-genów.

Na razie wydaje się, że najbliższe prawdzie jest to, co Serrano napisał jeden z bardziej złośliwie komentujących użytkowników Twittera – konsole ukażą się między 1 listopada a 31 grudnia.

Wszyscy jak kania dżdżu wyczekujemy bardziej sprawdzonych informacji. Czy do takich zalicza się ta, którą wypuścił inny insider – Tidux – mówiąca, że wybrane brytyjskie media i influencerzy będą mogli przyjrzeć się bliżej PS5?

Źródła: PSU, Twitter, Phone Mantra, WinFuture.de