PlayStation 5 – czy za niecałe dwa tygodnie poznamy cenę konsoli?

Wiele już fpsów przeleciało od eventu The Future of Gaming, na którym poznaliśmy wygląd PlayStation 5 oraz zapowiadane na nią gry. Zainteresowanym nadal brakuje wielu kluczowych informacji – w tym ceny. Jak podaje pewne twitterowe źródło, te i inne szczegóły Sony ujawni już niebawem – jeszcze w lipcu.

Trzynastego wszystko zdarzyć się może…

Słowa szlagieru Kasi Sobczyk jak ulał pasują do nowych przecieków na temat PS5. To właśnie 13 lipca mielibyśmy bowiem poznać takie informacje, jak cena konsoli, konkretna data premiery (póki co wiemy tylko, że będzie to koniec bieżącego roku) oraz kiedy wystartuje przedsprzedaż.

Wiadomość tę przekazał na Twitterze Roberto Serrano, były PR-owiec i redaktor naczelny portalu 4news.it. Jako swoje źródła wskazał bardzo oględnie na osoby z przemysłu rozrywkowego. Ponadto stwierdził, że jeśli Sony zdecydowałoby się na inny dzień, byłoby to przed, a nie po 13. Zapytany o formę prezentacji, Serrano odpowiedział, że tym razem nie będzie to event. Prędzej możemy spodziewać się streamu lub nawet posta na blogu.

Do informacji tych trzeba oczywiście podchodzić z dystansem, który – w nieco kąśliwej formie – prezentują też rozmówcy Serrano na Twitterze. Nie są to zresztą jedyne rewelacje na temat PS5, jakie pojawiły się w ostatnich dniach.

PlayStation 5 za niecałe 1800 zł?

Swoje trzy grosze odnośnie do konsoli Sony wtrącił też portal Cowcotland. A właściwie to nie trzy, a 399, no i nie grosze, a euro. Tyle właśnie miałaby kosztować wersja PS5 obsługująca tylko kopie cyfrowe. Za wariant z dyskiem Blu-ray zapłacilibyśmy 499 euro. W przeliczeniu na złotówki byłoby to odpowiednio ok. 1800 i ponad 2200 zł. Są to więc ceny zbliżone do tych, o których pisał Kamil (Ile będzie kosztowało PlayStation 5 na premierę?), natomiast mniejsze niż te, które pojawiły się na Amazonie i Play-Asia. Obie wersje miałyby posiadać dysk SSD o pojemności 825 GB.

playstation 5 wycenione konsole i akcesoria
Źródło: Cowcotland

Za DualSense i kamerę HD mielibyśmy płacić po 59,90 euro (trochę ponad 250 zł), stacja ładująca do kontrolera i pilot kosztowałyby po 29,90 euro (ok. 130 zł), słuchawki – 179,90 euro (ok. 800 zł), a podstawka do konsoli – 19,90 euro (ok. 90 zł). Cowcotland wspomina też o dostępności produktów po 20 listopada. Źródła informacji znowu trzeba szukać na Twitterze – tym razem jest to użytkownik @IronManPS5.

Czy po 13 lipca będziemy znali jakieś konkrety?

Źródła: Twitter, NotebookCheck.net News, Cowcotland