Xbox Series X|S – jak zmienić region konsoli i zagrać wcześniej?

Bywa, że czas premiery nadchodzącej gry nie jest jednakowy dla wszystkich miejsc na świecie. Oznacza to, że jacyś gracze będą mieć szansę zagrać wcześniej od pozostałych, kiedy Ty musiałbyś w najgorszym wypadku czekać do następnego dnia w Polsce. Ale nie musisz. Wystarczy zmienić region na konsoli Xbox Series X|S, a ja przedstawię Ci na to prosty sposób.

Xbox Series X|S – zmiana regionu

Żeby zmienić region konsoli Xbox Series X|S wystarczy, że:

  1. Wciśniesz przycisk Xbox na kontrolerze, wybierzesz swój profil i przejdziesz do ustawień,
  2. Wybierzesz zakładkę System, a następnie opcję Język i lokalizacja,
  3. Zmienisz region konsoli z Polski na inny.

Przykładem może być zmiana regionu na Nową Zelandię – w ten sposób gracze Xbox Series X|S mieli szansę zagrać w next-genową wersję Grand Theft Auto 5 aż o 12 godzin wcześniej (polska premiera przypadała dopiero na północ następnego dnia). Oczywiście każda premiera może wyglądać inaczej, dlatego należy wyszukać, o której nadchodząca gra odblokuje się w naszym kraju.

Czy zmiana regionu konsoli jest legalna?

Microsoft jest świadomy użytkowników, którzy zmieniają region konsoli, aby móc zagrać wcześniej – nie spotkano się dotąd z żadną karą za tę sztuczkę.

Czy ze zmiany regionu konsoli wynikają jakieś problemy?

Absolutnie żadne. W przeciwieństwie do innych konsol zmiana regionu na Xbox Series X|S nie powoduje żadnych problemów. Co innego w przypadku zmiany regionu samego konta, wówczas na zmiany nachodzą ograniczenia do 3 miesięcy. Ale na konsoli Xbox nie ma potrzeby robić aż tyle, wystarczy zmiana regionu konsoli do zagrania wcześniej, a tę zmianę możesz wykonać dowolną liczbę razy.

Z grą i zapisami w chmurze również nie dzieje się nic niepożądanego.

źródło: Microsoft, Xbox