Xbox Series X: premiera 6 listopada 2020? Na chwilę obecną to najbardziej prawdopodobny typ

Microsoft obiecał wypuścić Xbox Series X w listopadzie bieżącego roku. Ostatnio jednak pojawiły się przecieki i spekulacje, które tę datę konkretyzują. Prawdziwa data premiery konsoli ma znajdować się na naklejkach, którymi opatrzone zostały… pudełka od kontrolera Microsoft Xbox Series X. Jeśli dać wiarę prawdziwości nowych przecieków, nowego Xboksa powitamy już 6 listopada.

Premiera Xbox Series X już 6 listopada?

Do sieci wyciekły zdjęcia pudełek z kontrolerami Xbox Series X, na których widnieją naklejki z tekstem „nie sprzedawać ani nie pokazywać przed 6 listopada 2020 roku”. Dziennikarz The Verge, Tom Warren, który we wtorek wrzucił na Twittera zdjęcie naklejki, przyznał, że według jego źródła Microsoft rzeczywiście planuje wydanie nowej konsoli 6 listopada.

Wyciekła nie tylko potencjalna data premiery

Wyciek danych o premierze konsoli pojawił się kilka dni po tym, jak pewnemu użytkownikowi udało się kupić kontroler od jednego z internetowych sprzedawców. Co ciekawe, informacje na pudełku zdradzają coś jeszcze, mianowicie kompatybilność pada z Xbox Series S, bardziej przystępną cenowo, bezdyskową konsolą, nad którą Microsoft ponoć pracuje, choć wciąż tego nie ogłosił. Uważa się, że sprzedaż konsol Xbox Series S ruszy mniej więcej w tym samym czasie, co Xbox Series X.

Xbox series X pad z przodu

Microsoft milczy

Jak dotąd Microsoft nie był zbyt wylewny w kontekście ogłoszenia ostatecznej daty premiery nowego Xboksa. W zasadzie z oficjalnych źródeł wiadomo tyle, że konsola pojawi się w tym roku. W rozmowie z Digital Trends rzecznik Microsoftu dodał enigmatycznie: „w listopadzie Xbox Series X wyznaczy nową poprzeczkę pod względem mocy, szybkości i kompatybilności. Poza tym nie mamy nic więcej do przekazania”.

Xbox series X konsola wraz z padem

Gwarancja na kontroler potwierdzeniem przypuszczeń?

Poza naklejką i anonimowym źródłem Warrena jest jeszcze jedna rzecz uwiarygadniająca możliwość premiery konsoli 6 listopada. To limitowana gwarancja na ów „felerny” kontroler. Gwarancja, która kończy się 5 listopada 2021, a trzeba pamiętać, że gwarancje Microsoftu na kontrolery trwają zwykle właśnie przez rok.

Premiera Xbox Series X: co sądzić o przecieku?

Choć pojawienie się w sklepach w tym samym czasie konsoli i kontrolerów ma sens, nie mając oficjalnego potwierdzenia ze strony Microsoftu, musimy założyć, że być może akcesoria do nowych Xboksów dostępne będą w sprzedaży jeszcze przed premierą Xbox Series X.

Na ten moment jednak, z związku z przełożeniem premiery Halo Infinite, które planowo miało być mocnym tąpnięciem na start Xboksa, wydaje się, że Microsoft ma na głowie ważniejsze kwestie niż dokładna data rozpoczęcia sprzedaży swojej nowej konsoli.

Źródło: Digital Trends, Twitter