Nowy Switch z 7-calowym ekranem OLED jeszcze w tym roku?

Znakomite wyniki sprzedażowe Switcha nie wstrzymują Nintendo przed podkręceniem tempa. Według ostatniego raportu Bloomberga już wkrótce otrzymamy nowego, ulepszonego Switcha z 7-calowym panelem OLED i obsługą rozdzielczości 4K po podłączeniu konsoli do telewizora.

Ulepszony Switch z ekranem OLED i obsługą 4K

Ostatni raport Bloomberga przynosi graczom ciekawe wieści. Jeszcze w tym roku Nintendo planuje wypuścić na rynek ulepszony model Switcha z ekranm OLED, rozdzielczością 720p i obsługą 4K, kiedy podłączymy konsolę do telewizora. Dostawcą panelu ma być Samsung Display.

Dla porównania: obecny Switch ma 6,2-calowy panel LCD 720p, a wersja Lite – 5,5-calowy, również z rozdzielczością 720p. Wiele gier na Switcha ma problemy z osiągnięciem natywnej rozdzielczości w trybie przenośnym, więc brak aktualizacji na tym polu dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem. Kolejnym argumentem za pozostawieniem rozdziałki 720p jest oszczędność akumulatora.

Nintendo Switch

Nowy Switch – kiedy premiera?

Raport nie podaje możliwej daty premiery nowego Switcha, ale źródła Bloomberga twierdzą, iż będzie to czwarty kwartał 2021 roku. Do monterów wyświetlacze OLED mają być dostarczane od lipca.

Nintendo ma ponoć cel na pierwszy okres po premierze nowego Switcha – nie schodzić ze sprzedażą poniżej miliona sztuk konsol miesięcznie. Do tego jednak trzeba będzie wyprodukować sporą liczbę produktów, co w dobie trudności z dostępnością poszczególnych zespołów wydaje się dziś dla Japończyków największym wyzwaniem.

Dziecko Nintendo Switch

Switch Pro / Nintendo Super Switch – na co to komu?

Nie da się ukryć, że Switch, który ciągle jest komercyjnym sukcesem Nintendo, odbiega coraz mocniej od standardów wyznaczanych przez pecety i konsole nowej generacji. Z jednej strony Japończycy od początku nie miało zamiaru włączać się do licytacji o teraflopy z Sony i Microsoftem.

Z drugiej jednak technologiczna przepaść dzieląca Switcha od PlayStation i Xboksa stale się powiększa, co jest problematyczne szczególnie dla deweloperów odpowiedzialnych za gry multiplatformowe. Nie da się bowiem nieskończenie długo obniżać standardy technologiczne, żeby tylko wykonać port tytułu na Switcha.

Wiedźmin 3 Nintendo Switch