Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 jeszcze w tym roku na Switchu

Jeden z najlepszych remasterów ostatnich lat, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, 26 marca otrzyma płatne aktualizacje dla posiadaczy Xbox Series X|S i PlayStation 5 (do tej pory w grę można było uruchamiać we wstecznej kompatybilności). Słodko-gorzka to wiadomość dla tych, którzy liczyli, że wzorem innych producentów Activision zdecyduje się na darmowy upgrade tytułu do nowej generacji. W znacznie lepszych humorach będą na pewno użytkownicy Switcha, na którego Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 ma trafić jeszcze w tym roku.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 z portami na Xbox Series X|S i PS5

To kolejny tytuł z zeszłej generacji, który doczeka się upgrade’u na nowe konsole od Sony i Microsoftu. Do tej pory jednak najczęściej mieliśmy do czynienia z darmowymi aktualizacjami. W przypadku remastera Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 posiadacze Xbox Series X|S i PS5 za możliwość grania w większej rozdziałce, z lepszymi teksturami i wyższymi FPS-ami będą musieli zapłacić kwotę 10 dolarów. Wyjątek stanowią gracze, którzy zakupili grę w wariancie Deluxe.

Innym atutem przemawiającym za nową wersją gry jest dodatkowa zawartość w postaci sekretnego zawodnika i kilku retro skórek.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 zapowiedziany na Switcha

Nie wiadomo dokładnie, kiedy to nastąpi, ale Activision zapowiada, że na swojego Tony’ego Hawka Pro Skater 1+2 posiadacze Switcha poczekają nie dłużej niż do końca obecnego roku. O switchowym porcie na razie nie wiadomo zbyt wiele, ale jeśli na konsole Nintendo uda się przenieść choćby 90 procent tego, co gra ma do zaoferowania na pecetach, PS4 i Xbox One, to mamy murowany hit.

Oto jak powinny wyglądać remastery gier

W ostatnich latach seria Tony Hawk’s Pro Skater zatraciła swój dawny blask. Średnio udane eksperymenty z interaktywnymi deskami na konsole, wtórna rozgrywka, brak pomysłu na rozwój… wydawało się, że formuła się wyczerpała i jest nie do odratowania.

Tymczasem w maju 2020 Activision zapowiedziało remastery kultowych pierwszych dwóch odsłon Tony’ego Hawka. Gra już na zwiastunach prezentowała się bardzo dobrze. Fani przez kilka miesięcy trzymali kciuki za to, by deweloperzy nie spaprali tego tytułu. I nie spaprali.

Sam miałem okazję pograć przedpremierowo w demo Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 i byłem szczerze oczarowany tym, jak fantastycznie udało się odwzorować wrażenia gameplayowe z pierwowzoru, a jednocześnie wpasować grę w estetykę współczesnych tytułów.

Dziś uśrednione recenzje Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 na Metacritic oscylują wokół 90 procent, a o grze mówi się niemal w samych superlatywach. Gracze i recenzenci podkreślają, że jeśli deweloperzy i wydawcy mają parcie na tworzenie remasterów, remake’ów i rebootów kultowych serii, to w wielu aspektach powinni wzorować się na tym, co udało się stworzyć studiu Vicarious Visions.

Źródło: Activision