Nintendo Direct – przegląd gier na konsolę Switch

Najbliższe tygodnie zwiastują spędzenie dużej ilości czasu w domu. Warto przez ten czas nadrobić zaległości w grach. Jeśli posiadacie Nintendo Switch lub zastanawiacie się nad zakupem, zapraszamy do przeglądu gier, jakie dostępne są na tą konsolę.

Mario Kart Live: Home Circuit

A gdyby tak wyścig z Mario Kart przenieść do domu? Umożliwi to Mario Kart Live: Home Circuit. Jest to zestaw, w skład którego wchodzi gokart, cztery bramki, dwa znaczniki, a także oprogramowanie, które rozszerzy rzeczywistość. W domu rozstawiamy punkty kontrolne, a następnie przejeżdżamy przez nie dołączonym gokartem, aby zarejestrować trasę.

Teraz przystąpić można do domowego wyścigu, a sterowanie pojazdem możliwe jest z poziomu Switcha. Na ekranie wyświetlać będą się wirtualne przeszkody czy broń, a cokolwiek stanie się w grze, będzie miało wpływ również na prędkość fizycznego gokarta. Ścigać możemy się ze znajomymi lub z wirtualnymi Koopalingami.

Jeśli chcecie zrobić z domu tor wyścigowy, Mario Kart Live: Home Circuit będzie świetnym wyborem. Szczególnie, kiedy trzeba będzie zająć czymś skaczące po głowach dzieciaki.

Crown Trick

Crown Trick jest grą RPG o podgatunku rougelike, w której poruszamy się po rozległym labiryncie, szukając wyjścia. Główną bohaterką jest Elle, która wraz z tajemniczą, mówiącą koroną łączy siły, aby pokonać niebezpieczeństwa, jakie staną im na drodze. Crown Trick to tytuł o barwnej, dwuwymiarowej oprawie graficznej, stworzonej na podstawie ręcznie wykonanych rysunków. Do rozgrywki nie będziecie mogli zaprosić rodziny czy znajomych, ponieważ dostępny jest tylko tryb pojedynczy. Kto podejmie wyzwanie, by wydostać się z labiryntu, wciągnie się do świata Crown Trick.

Green Hell

Green Hell przeniesie nas w samo serce amazońskiej dżungli, gdzie trzeba będzie walczyć o życie. Jest to gra survivalowa, w której bohater musi od podstaw nauczyć się sztuki przetrwania poprzez zdobywanie pożywienia i wody. Zadbać musimy także o zdrowie bohatera, który choruje, a także pada ofiarą tropikalnych pasożytów. Zebrane surowce przydadzą nam się do wytworzenia broni czy budowy schronień, tak żeby zwiększyć szanse na przetrwanie w tropikach. Grę śmiało nazwać można symulatorem przetrwania. Jeśli więc złota polska jesień i ciepła herbatka to nie klimaty, w których czujecie się najlepiej, Green Hell powinno przekonać was do pozostania pod kocem. 

Cloudpunk

Gra przygodowa, której akcja toczy się w futurystycznym mieście Nivalis. Główną bohaterką jest Rania – kurierka firmy dostawczej Cloudpunk, prowadzącej różnego rodzaju interesy. Podczas misji odkrywamy coraz to nowsze zakątki metropolii, a także poznajemy jej mieszkańców. Na jaw wychodzą tajemnice i spiski, a decyzje, które podejmiemy, odczuje całe miasto. Osadzona w dość mrocznych klimatach gra będzie dobrą pozycją na jesienne wieczory.

Roller Coaster Tycoon 3: Complete Edition

Zamknięte wesołe miasteczko? Nic straconego. W grze Roller Coaster Tycoon 3 możemy zbudować swój własny park rozgrywki, mając wielką swobodę i niezbędne do tego narzędzia. Park możemy wypełnić kolejkami górskimi, sklepami, atrakcjami, a nawet zwierzętami, o które będziemy mogli zadbać. W grze dostępne jest kilkanaście scenariuszy, którym będziemy musieli podołać lub tryb piaskownicy, dzięki któremu nie musimy martwić się o pieniądze. Świetna pozycja na długie dni dla całej rodziny.

Nadchodzące premiery Nintendo Switch

Need For Speed: Hot Pursuit Remastered

Są tu jacyś fani wyścigówek? Nadchodzi remaster Need For Speed: Hot Pursuit z 2010 roku, który zaoferuje unowocześnioną grafikę, a także nowe samochody, bardziej rozbudowany detailing, czy większą ilość wyzwań i osiągnięć. Nowością będzie tryb Cross-Play, który umożliwi pojedynki z graczami posiadającymi inne konsole. Dostępny będzie ponadto system Autolog, który na podstawie aktywności znajomych pozwoli zmierzyć się z nimi w bezpośrednich starciach.

Premiera Need For Speed: Hot Pursuit Remastered zaplanowana jest na 13 listopada.

Sniper Elite 4

Zbliża się kolejna odsłona gry z serii Sniper Elite o przygodach snajpera Karla Fairburne’a. Tym razem główny bohater zostanie wysłany na niebezpieczną misję do Włoch, gdzie stawi czoła faszystowskiemu reżimowi, umacniającemu swoją pozycję podczas II Wojny Światowej. Główną bronią będą karabiny snajperskie i pistolety maszynowe, a celowanie w ruchu dzięki kontroli żyroskopowej JoyCona zwiększy realizm rozgrywki. Dostępny jest również tryb współpracy oraz wieloosobowy, a dzięki temu do rozgrywki będziecie mogli zaprosić także inne osoby.

Premiera Sniper Elite 4 na konsolę Nintendo Switch zaplanowana jest na 17 listopada.

Hyrule Warriors: Age of Calamity

Kto grał w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, będzie miał okazję przenieść się 100 lat wcześniej i walczyć o losy Hyrule. W osadzonej w tym samym świecie grze Hyrule Warriors: Age of Calamity, weźmiemy udział w zwalczaniu zła jeszcze przed uderzeniem Calamity Ganon. Rozgrywka umożliwi przejęcie kontroli nad znanymi postaciami Linka i Zeldy, które prowadzą swoje wojska przeciwko potężnemu wrogowi. Szczegółowo opowiedziana historia wraz ze świetnymi animacjami, wciągnie gracza do barwnego świata znanego z The Legends Of Zelda.

Premiera Hyrule Warriors: Age of Calamity na konsolę Nintendo Switch zaplanowana jest na 20 listopada.

John Wick Hex

John Wick Hex to gra oparta na serii filmów akcji, w których główną rolę gra Keanu Reeves. Jest to strzelanka z gatunku strategii turowych, która umożliwi nam atak za pomocą broni palnej czy walki wręcz. Oprawa graficzna została zrealizowana w ciekawej, komiksowej stylistyce, a fabuła opowiada o przygodach Johna Wicka, będąc ciekawą adaptacją filmów.

Premiera John Wick Hex na konsolę Nintendo Switch zaplanowana jest na 4 grudnia.

Fitness Boxing 2: Rhythm and Exercise

Kiedy doskwierać będzie Wam brak ruchu, a kilogramów nieubłagalnie zacznie przybywać, z pomocą przychodzi Fitness Boxing 2: Rhythm and Exercise. Jest to kontynuacja gry wydanej w 2018 roku, która polega na boksowaniu w rytmie muzycznych hitów. W grze wybieramy jednego z dostępnych instruktorów, który przygotuje nam plan ćwiczeń. Następnie doskonalimy umiejętności, zdobywając nowe osiągnięcia.

Premiera Fitness Boxing 2: Rhythm and Exercise na konsolę Nintendo Switch zaplanowana jest na 4 grudnia.

W co jeszcze warto zagrać na konsoli Nintendo Switch?

Poniżej przedstawiam listę wybranych tytułów, które swoją premierę miały nieco wcześniej, ale również warto w nie zagrać:

 • Blair Witch
 • Borderlands Legendary Collection
 • Captain Tsubasa: Rise Of The New Champions
 • Crysis Remastered
 • Deadly Premonition II: A Blessing In Disguise
 • Metro Redux
 • Minecraft: Dungeons
 • Ori and The Will Of The Wisps
 • Paper Mario: The Origami King
 • Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team
 • Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom
 • Star Wars Episode I: Racer
 • The Wonderful 101 Remastered
 • Xenoblade Chronicles: Definitive Edition 2
 • Xcom 2: Collection