Ranking TOP 10 gier na Nintendo Switch

Największą zaletą konsoli Nintendo Switch jest to, że można na niej zagrać dosłownie wszędzie. Pytanie tylko, jakie gry na Nintendo Switch wybrać? Na popularnego „Pstryka” można bowiem znaleźć wszystko – od gier indie po największe produkcje znane z konsol stacjonarnych. Jak zatem odnaleźć się w bogatej bibliotece gier oferowanej przez Nintendo?

W jakie gry na Nintendo Switch zagrać?

Nintendo Switch często uważany jest za konsolę dla dzieci, gdyż wiele produkcji cechuje nieco przejaskrawiona, kolorowa stylistyka, żywcem wzięta z bajek animowanych. Na Switcha dostępne są liczne gry familijne, przy których mogą się dobrze bawić osoby w każdym wieku. Ale gry dla dzieci na Switcha to jedna strona medalu.

Nintendo to przede wszystkim klasyki takie jak Pokémony, Mario i Zelda. Są wśród nich zarówno proste gry dla całej rodziny, jak i wielogodzinne, rozbudowane gry RPG dla starszych graczy. Posiadacze Switcha jednak cenią sobie także możliwość zagrania w wysokobudżetowe, multiplatformowe tytuły dla dorosłych, np. w Wiedźmina 3: Dziki Gon, Skyrima czy Dooma. Ponadto „Pstryk” to też platforma dla twórców gier niezależnych, których wyobraźnia niekiedy nie zna granic.

Niezależnie od tego, jakie gry na Nintendo Switch Was interesują, zagracie w nie w dowolnym miejscu i warunkach. „Pstryk” przeniósł gaming znany wyłącznie z konsol stacjonarnych na urządzenie mobilne, chociaż można je także podpiąć do telewizora. Oczywiście grafika ustępuje temu, co oferują duże konsole stacjonarne, ale jest to dobry kompromis między jakością a mobilnością.

Switch OLED dock

Jak kupować gry na Nintendo Switch?

Wersje pudełkowe

Gry na Nintendo Switch możecie kupić w tradycyjnej, pudełkowej wersji. Taką grę później odsprzedacie albo pożyczycie znajomemu. Chociaż konsola staje się coraz popularniejsza w Polsce, to używane gry na Nintendo Switch długo utrzymują swoją cenę, a klasyki potrafią wręcz zyskiwać na wartości. W związku z tym zakup fizycznej wersji jest niejako inwestycją. W naszym rankingu gier na Nintendo Switch znajdziesz właśnie takie wydania.

Wersje cyfrowe

Dostępne są również wersje cyfrowe gier, które kupicie w Nintendo eShop, czyli wirtualnym sklepie. Oferta cyfrowego sklepu jest zwykle dużo szersza, ponieważ swoje produkcje oferują tam także twórcy gier niezależnych, których nie stać na wydania pudełkowe. Ponadto w Nintendo eShopie często traficie na atrakcyjne promocje. Pamiętajcie jednak o tym, że wersji elektronicznych gier nie odsprzedacie ani nie pożyczycie znajomemu.

Co daje abonament Nintendo Switch Online?

Alternatywą dla kupowania gier jest opłacanie abonamentu Nintendo Switch Online. Abonenci subskrypcji co miesiąc dostają dostęp do gier retro z NES-a czy SNES-a. Wiele z nich zestarzało się w bardzo dobrym stylu i nawet w 2022 roku są piekielnie grywalne. Do tego dochodzą bony zniżkowe do wykorzystania przy zakupie dowolnych gier z wirtualnego sklepu. Cenionym benefitem jest także możliwość zapisywania stanów rozgrywki w chmurze, dzięki czemu postępy w grze nigdy nie zostaną utracone.

Z abonamentem Nintendo możecie także pograć w trybie multiplayer, dając grom drugie i być może nawet nieskończone życie. Switch idealnie nadaje się do wspólnej rozgrywki ze względu na gry, które są po prostu stworzone do kooperacji lub rywalizacji w sieci. Sztandarowym przykładem może być Super Mario Maker 2 dla gry kooperacyjnej, czy Mario Kart 8 Deluxe nastawione na rozgrywkę online. Warto odnotować, że gry typu free-to-play, takie jak Fortnite, nie wymagają wykupowania abonamentu, by grać przez internet, a ich pobranie jest bezpłatne.

Nintendo Switch Parental Controls – wszystko pod kontrolą

Nintendo Switch może dawać radość zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Na szczęście z systemem kontroli rodzicielskiej jedni mogą czuwać nad drugimi i wcale nie chodzi tu o pomoc zagubionym rodzicom na jednym z poziomów Super Mario.

Aplikacja Nintendo Switch Parental Controls dostępna w Google Play i App Store pozwala bowiem na zdalny nadzór tego, co pociecha robi na konsoli. Program wyświetla kto i w co akurat gra oraz jak długo już to robi. W razie nadmiernej eksploatacji Switcha można uśpić go lub nawet zablokować dostęp do konkretnych gier czy programów.

Top gry na Nintendo Switch – najczęściej zadawane pytania

Na Nintendo Switch dostępne są gry każdego rodzaju. Znajdziecie tam produkcje klasy AAA, dzieła twórców niezależnych oraz tytuły na wyłączność. Tylko na konsoli Nintendo znajdziesz gry z serii Mario, The Legend of Zelda czy Animal Crossing.

Ceny gier na Nintendo Switch wahają się w zależności od popularności danego tytułu, wersji fizycznej lub cyfrowej i tego, kiedy dana gra miała premierę. Część gier kupicie za kilkanaście bądź kilkadziesiąt złotych, natomiast za te najnowsze zapłacicie ok. 200-300 złotych. Większość gier kupicie w Nintendo eShop.

Żeby grać w dwie osoby na Nintendo Switch wystarczy, że oddzielicie dwa joysticki Joy-Con z boku konsoli. W ten sposób każdy gracz zyskuje swój kontroler. Jeżeli posiadacie Nintendo Switch Lite, w którym nie można odpiąć Joy-Conów, niezbędne będą dodatkowe kontrolery.

Ranking najlepszych gier na Nintendo Switch

Poniżej zobaczycie najlepsze gry na Nintendo Switch według naszej redakcji. Oczywiście nie sposób uwzględnić wszystkich najlepszych tytułów, dlatego swoje propozycje możecie zamieszczać w komentarzach.

TOP 10 gier na Nintendo Switch