„Alien: Isolation” – nowy pasażer Nintendo Switch – jeszcze w 2019 roku

5 lat temu kolejny Xenomorph zaatakował pecety i konsole. Ominął jednak Nintendo Switch. Na tegorocznym E3 dowiedzieliśmy się, że słynny Obcy doczeka się jednak portu na tę hybrydę. Posiadacze Switcha będą mogli zagrać w „Alien: Isolation” jeszcze w 2019 roku.

Coś jest na tej stacji

O Alien: Isolation pisaliśmy już przy okazji wspominania czterech gier z Xenomorphem z okazji czterdziestolecia premiery pierwszej części cyklu. Twórcy położyli nacisk na elementy horroru oraz skradanki, główną rolę powierzyli natomiast Amandzie Ripley, córce Ellen, która usiłuje dowiedzieć się czegoś o swojej zaginionej przed laty matce. Okazuje się jednak, że – jak głosi narracja w trailerze – pewne rzeczy lepiej zostawić w spokoju…

Gra została bardzo dobrze przyjęta, doczekała się licznych nagród i pozytywnych recenzji. Chwalono atmosferę, tajemniczość, a także retrofuturystyczną scenerię – jak pisał Ryan McCaffrey w recenzji dla IGN, widać i słychać, że Isolation jest częścią uniwersum Obcego.

Alien: Isolation wyrusza na podbój nowej konsoli

W grę The Creative Assembly mogli grać posiadacze PC, a także PS3 i PS4, jak również Xbox 360 i Xbox One. Posiadacze Nintendo Switch musieli albo korzystać z którejś z dostępnych wersji, albo obchodzić się smakiem. Jak jednak zostało ujawnione przez Nintendo podczas dobiegającego końca tegorocznego E3, Isolation pojawi się także na tej konsoli i to jeszcze w tym roku.

Port zostanie przygotowany przez Feral Interactive. Zostaną w nim wykorzystane m.in. żyroskopowe celowanie, a także wstrząsy haptyczne HD Rumble, które dosłownie dostarczą graczom solidnego wstrząsu podczas spotkania z Xenomorphem. Póki co fani i inne zainteresowane osoby korzystać muszą z dostępnych wersji – jak dostępny za pośrednictwem sklepu x-kom wariant na PC.

Przypominamy, że na Nintendo Switch zawita także Geralt z Rivii, o czym pisze nasz kolega Łukasz.

Źródła: Nintendo, IGN, VG 24/7