Nokia G50 5G – informacje i przecieki. Co wiemy?

Coraz więcej informacji dochodzi do nas na temat najnowszej Nokii G50 5G. Czy smartfon okaże się atrakcyjnym narzędziem do codziennych zadań za naprawdę przyzwoitą cenę? Kiedy możesz spodziewać się jego premiery? Poznaj wszystkie informacje i przecieki na temat średniobudżetowego smartfona firmy Nokia.

Skąd przypuszczenia na temat Nokii G50 5G?

Kilka raportów ujawniło, że HMD Global pracuje nad telefonem ze średniej półki – Nokią G50 5G. Przed premierą Winfuture.de udostępnił rendery i kluczowe specyfikacje tego smartfona. Wygląda na to, że na jego premierę nie będziemy czekać długo.

Ostatnio mieliśmy do czynienia ze sporym wyciekiem informacji przedpremierowych w zakresie Nokii G50 5G. Co więcej, mogliśmy również zobaczyć nowy klasyczny telefon sprzed dwóch dekad, który właśnie pojawił się w odświeżonej wersji o nazwie – Nokia 6310.

Wygląd Nokii G50 5G
źródło: gizmochina.com

Nokia G50 5G – przecieki na temat specyfikacji

Nokia G50 5G będzie zasilana chipsetem Snapdragon 480, w połączeniu z 4 GB pamięci RAM i do 128 GB pamięci masowej. Jeśli chodzi o inne funkcje, smartfon ma być wyposażony w ekran LCD o przekątnej 6,38 cala i rozdzielczości HD+ 720 x 1560 pikseli.

Oprócz tego Nokia G50 5G będzie działała na Androidzie 11, a zasilana powinna zostać baterią o pojemności 4850 mAh z obsługą ładowania 10W.
W celu zapewnienia łączności urządzenie będzie oferować obsługę Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, gniazdo słuchawkowe i port Type-C.

Smartfon będzie posiadać w okrągły moduł potrójnego aparatu tylnego, składający się z:

  • Czujnika głównego 48 MP,
  • obiektywu ultraszerokokątnego 5 MP,
  • czujnika głębokości 2 MP.

W przypadku selfie i wideorozmów oczekiwany jest przedni aparat 8 MP.

Wygląd Nokii G50 5G
źródło: gagadget.com

Jak będzie wyglądała nowa Nokia G50 5G?

Niedawno wyciekły rendery Nokii G50 5G. Zdjęcia ujawniły, że smartfon pojawi się  w dwóch kolorach – Midnight Sun i Blue, z wycięciem w kształcie kropli wody nad ekranem i smukłymi ramkami ze wszystkich stron. Oprócz tego będzie oferował okrągły moduł kamery na tylnej obudowie z tworzywa poliwęglanowego, tak aby pomieścić trzy lub cztery obiektywy i lampę błyskową LED.

Z boku można również zauważyć przycisk power z czujnikiem odcisków palców, a na lewej krawędzi Nokii G50 5G przycisk asystenta głosowego.

Kiedy prezentacja Nokii G50 5G?

Oficjalne informacje o cenach i dostępności telefonu Nokia G50 zostaną ogłoszone w momencie premiery, która ma nastąpić w nadchodzących tygodniach. Jednak zgodnie z WinFuture może kosztować około 230 euro w Europie. Z pewnością będziemy śledzić wszelkie informacje o nadchodzącym produkcie i nie omieszkamy poinformować Cię o nowościach.

Sprawdź bieżącą ofertę smartfonów Nokia w x-kom

Źródła: gizmochina.com, newsbytesapp.com