Nokia 9.1 PureView – premiera w 2020 roku. Będzie sukces czy klapa?

Zdarzają się kontynuacje będące lepszymi niż część pierwsza: „Terminator 2: Dzień Sądu”, „Imperium kontratakuje”… Czy do tej listy dołączy Nokia 9.1 PureView – ulepszona wersja pierwszego smartfona z pięcioma aparatami? Przekonać mieliśmy się jeszcze w bieżącym roku, jednak musimy poczekać do początku przyszłego. Póki co są sygnały wskazujące na to, że może nie obyć się bez komplikacji dotyczących pewnego szczegółu.

Nokia 9.1 PureView i Snapdragon 855 – recepta na…?

Chodzi tu o procesor, który ma być obecny w poprawionym flagowcu Nokii. Według dostępnych informacji będzie nim Snapdragon 855 lub 855+. W momencie premiery będzie on już rywalizował z nowszym CPU – Snapdragonem 865 – który znaleźć będzie można w sprzęcie konkurencji. Jak pisze Marco Lancaster z portalu GizChina, możliwe, że powtórzy się sytuacja z Nokią 9 PureView z nie najnowszym w chwili startu flagowca na rynku Snapdragonem 845.

Lancaster zwraca także uwagę, że w 2020 roku as „dziewiątki” Nokii – czyli pentaaparat – nie będzie już unikatowy dla smartfonów fińskiego giganta. Niedawno mieliśmy wszak premierę Xiaomi Mi Note 10, które to urządzenie również może pochwalić się pięcioma aparatami.

Co jeszcze wiadomo o nowym smartfonie?

Portal Nokiapoweruser podrzucił w ostatnim czasie kilka informacji dotyczących prawdopodobnej specyfikacji Nokii 9.1 Pureview. Udostępnił także zdjęcie flagowca wraz z etui.

Smartfon ma posiadać 5,99-calowy ekran QHD+ pOLED z punch-hole, wzmocniony Corning Gorilla Glass 6 i z minimalną ramką. Systemem operacyjnym będzie Android 10, a poszczególne warianty Nokii będą korzystać z 6 lub 8 GB pamięci RAM RAM LPPDDR4X oraz 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Na pokładzie znajdzie się też m.in. moduł łączności 5G oraz bateria 3500 mAh.

Jeśli chodzi o pentaaprat z obiektywami ZEISS, mają zostać poprawione aplikacja oraz działanie w słabym świetle. Kamera selfie ma z kolei posiadać rozdzielczość 32 MPix. Według Nokiapoweruser za wariant z 6 GB RAM-u możemy zapłacić około 799 dolarów (na chwilę obecną trochę ponad 3100 zł).

Czy Nokia 9.1. PureView nas czymś zaskoczy? Przekonamy się (już niebawem).  

Źródła: GizChina, Nokiapoweruser