Jak okraść gracza w GTA Online? Wezwij oprycha

Samodzielny tryb multiplayer GTA Online daje graczom niezliczone możliwości. Choćby na to, aby się ze sobą spotkać i spędzić miły wieczór przy napadach na banki. Ale może nie do końca lubisz któregoś z przyjaciół, albo to ktoś z obcych nadepnął Ci na buta. Możesz w ramach zemsty wezwać oprycha i okraść któregoś z nich.

GTA 5 wkrótce będzie jeszcze lepsze

Pozwolę sobie przypomnieć, że jeszcze w tym roku zagrasz w zremasterowaną wersję GTA 5 na konsolach Xbox Series X | S oraz PlayStation 5. To oznacza jeszcze więcej zawartości i jeszcze więcej lat spędzonych w GTA Online, które tak samo doczeka się odświeżenia.

Sprawdź datę premiery remastera GTA 5:

GTA 5 trevor screenshot

W takim razie dobrze będzie poszerzyć swoją wiedzę na temat tego samodzielnego trybu. Pozwól, że wyjaśnię Ci jedną z podstawowych funkcji w grze, dzięki której zarobisz co nieco dodatkowej gotówki na nowe ubrania czy samochody, a może mieszkanie. Wprawdzie na zarobek są lepsze możliwości, ale i ta, którą przedstawię, może przysłużyć się jeszcze do zemsty na innym graczu.

Jak okraść gracza w GTA Online z pomocą oprycha?

Sztuczka z kradzieżą cudzej zawartości portfela jest bardzo prosta, bo wykonać ją można z użyciem wbudowanego telefonu w grze. To raptem parę kliknięć, ale wyjaśnię je krok po kroku. A zatem, jak okraść gracza w GTA Online?

  1. Wyjmij telefon.
  2. Wybierz kontakty, a następnie zadzwoń do Lamara Davisa.
  3. Wybierz opcję Wezwij oprycha.
  4. I wybierz też swój cel.
GTA 5 maska klauna

Warunkiem takiego połączenia jest posiadanie 50. poziomu postaci oraz $1,000. Taki oprych zaś jest w stanie ukraść nawet do $10,000 od innego gracza, o ile taką kwotę ma właśnie przy sobie, nie na koncie bankowym. I to wszystko. Proste, prawda?

Jak wygląda oprych w akcji?

Po wezwaniu oprycha na któregoś z graczy, ten wbiegnie na niego popychając go na ziemię i okradając go z gotówki. Okradziony gracz otrzymuje komunikat ile dolarów stracił przy tej akcji i informację, że może zabić oprycha, aby odzyskać forsę. Po jego zabiciu dowie się, kto nasłał złodzieja.

A jeśli oprych ucieknie…

To okradziony gracz musi obejść się smakiem, bo nie odzyska gotówki nawet po tym, jak oprych wmiesza się już w otoczenie. Jednak zabicie oprycha do najtrudniejszych nie należy – jest łatwy do schwytania przez to, jak bardzo jest powolny względem pozostałych NPC.