Premiera zremasterowanego GTA 5 na PS5 i XSX przesunięta. Znamy nową datę

Nie w tym roku, jak pierwotnie zapowiadano, a w przyszłym ukaże się odświeżone Grand Theft Auto 5 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X i S. Chyba nie ma już sensu po raz enty rozwodzić się nad tym, że GTA 6 wciąż pozostaje nieogłoszone, a obecna generacja konsol jest trzecią, na którą Rockstar wyda tę samą grę, każąc nam za nią płacić najpewniej niewiele mniej niż za nowy tytuł.

Kiedy premiera Grand Theft Auto na PS5?

Dotychczasową datą premiery gry był 11 listopada 2021 r. Nowy termin oznacza czteromiesięczną obsuwę, bo w GTA 5 na PS5 (i pewnie też XSX) zagramy w marcu 2022 r. O ile oczywiście i ten termin się nie zmieni.

Nowy zwiastun GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S

Być może tę wiadomość należałoby rozpocząć od tego, że na tegorocznym PlayStation Showcase zobaczyliśmy nowy trailer zremasterowanej wersji GTA 5, przygotowanej z myślą o konsolach nowej generacji. Zwiastun jest oczywiście sprawnie wyreżyserowany, zobaczyliśmy to, co Rockstar chciał, byśmy zobaczyli, aczkolwiek nie trzeba przesadnie wyczulonego oka, aby zauważyć pracę włożoną w odświeżenie warstwy wizualnej.

Co zobaczyliśmy? Oczywiście Michaela, Franklina i Trevora, którzy robią to, co robią od ponad 7 lat. Tyle że z lepszymi teksturami i zapewne również w większej rozdziałce. Okej, GTA 5 wygląda lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej, ale to ciągle jest gra z 2013 roku. Wspaniała, wciągająca, z wybitnie prowadzonym trybem online.

No dobra, i tak to kupię.

Sprawdźcie też: