Jakie nowości czekają na graczy Minecrafta w 2022 roku? Co przyniesie aktualizacja „The Wild Update”?

Jednym z głównych powodów ogromnego sukcesu Minecrafta jest nieustanny rozwój gry. Nowa zawartość pojawia się regularnie, dzięki czemu tytuł utrzymuje zainteresowanie graczy. Następną poważną zmianą w grze Minecraft będzie aktualizacja 1.19. Jakie zmiany zaoferuje nowy update? Kiedy premiera patcha 1.19? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Minecraft aktualizacja 1.19 – wszystko, co musisz wiedzieć

Podczas Minecraft Live 2021 Mojang oficjalnie ogłosił kolejne uaktualnienie swojego sandboxa. Nowa aktualizacja nazywa się The Wild Update. W ramach patcha 1.19 pojawi się szereg nowych treści, w tym kilka nowych biomów, podziemne miasta i bagna Mangrove.

W grze pojawią się również nowe typy bloków, a także nowe zwierzęta, które zaludnią światy tworzone przez graczy. Całość ma skupić się na zmianach dotyczących świata gry, ich celem jest zapewnienie większej różnorodności.

Nowe biomy w Minecraft 1.19

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą wprowadza aktualizacja 1.19, jest ulepszenie starych i dodanie nowych biomów. Jeden z nich to bagna mangrove. Jest to zmieniony wariant zwykłych bagien z nowymi drzewami mangrove, blokami błota i nie tylko. Bloki z drzew mangrove wydają się mieszanką drewna z dżungli i akacji.

Drugim biomem, o którym wiadomo jest deep dark. Lokalizacja będzie generować się tylko w głębokich i ciemnych jaskiniach oraz da graczom możliwość eksploracji podziemnych miast. W tym biomie pojawi się także kilka nowych bloków: Sculk, Sculk Catalyst, Sculk Shrieker. Dodatkowo gracze odwiedzający deep dark, będą mogli liczyć na ukryte skrzynie ze skarbami.

Minecraft The Wild Update Noc

Trzy rodzaje nowych wiosek

W patchu 1.19 gracze mogą spodziewać się trzech nowych typów wiosek. Poniżej znajdziesz wioski, które pojawią się w wersji 1.19:

  • Wioska bagienna – w grze występują już wieśniacy z bagien. Dzięki dodaniu nowych budynków i mobów na bagnach osadnicy mogą wreszcie zyskać własne miasto.
  • Wioska w dżungli – podobnie jak w przypadku osadników z bagien, w grze istnieją funkcjonalne modele osadników z dżungli. Wszystko, co pozostało do zrobienia, to zaimplementować ich spawnowanie i stworzyć wioskę.
  • Wioska na łące – od patcha 1.18 w Minecrafcie występuje wioska łąkowa, niestety nie ma ona żadnych ekskluzywnych treści. Wszystkie inne wioski występujące w grze mają cechy oparte na biomach, natomiast ta jedna jest tylko repliką wioski równinnej.
Wioska na bagnach Minecraft

Więcej mobów – frog, warden, allay

Jeżeli nowe lokalizacje nie robią na Tobie wrażenia, to aktualizacja zaoferuje także nowe zwierzęta i potwory. Wczesne przecieki i ogólny plan aktualizacji Minecraft 1.19 sugerują, że Warden w końcu stanie się częścią gry. Początkowo potwór miał pojawić się w aktualizacji Caves and Cliffs.

Oprócz Wardena do gry zostaną dodane żaby oraz kijanki (Tadpole), które będą w stanie przystosować się do biomów. Dzięki temu zwierzęta zmienią swój wygląd w zależności od miejsca występowania. Lista mobów, które pojawią się w aktualizacji:

Żaby

Żaby to nowy mob, który pojawi się naturalnie w biomach bagiennych i w pobliżu innych zbiorników wodnych. Dzięki dostępowi do wersji beta udało się odkryć 3 róże typy żab: tropikalne, śnieżne i bagienne. Ciekawostką jest, że jeżeli żaba zje baby slime’a, wyrzuci z siebie przedmiot o nazwie frog light. Kolor otrzymanego światła różni się od gatunku żaby.

Żaby Minecraft

Kijanki

Wiesz czym są kijanki, w prawdziwym świecie? Na pewno tak, więc doskonale zdajesz sobie sprawę, że bez nich nie byłoby żab. W Minecraft kijanki można zbierać do wiader i transportować w inne miejsce, co pozwala przenosić je do różnych biomów i hodować inne warianty żab.

Kijanki Minecraft

Warden

Warden to nowy potwór, który pojawi się w nadchodzącej aktualizacji. Mob wnosi do gry Minecraft trochę horroru, ponieważ może natychmiast zabić każdego gracza, który nie nosi zbroi z Netherytu. Jednak Warden ma jedną wadę, jest ślepy, co oznacza, że ​​może śledzić graczy tylko za pomocą dźwięku.

Potwór Warden Minecraft

Allay

Allay to uroczy mob, który  wygląda jak mała niebieska wróżka ze skrzydłami nietoperza. Jeśli dasz Allaya jakiś przedmiot, odleci i podniesie inne przedmioty tego samego typu, które mogą leżeć w okolicy. Niestety niebieski przyjaciel nie przyniesie ich do Ciebie, za to otrzymasz wpis w notatniku gdzie się znajdują.

Minecraft mob Allay

Świetliki

W przypadku tych zwierzaków nie wiadomo zbyt wiele. Prawdopodobnie pojawią się w wielu miejscach i dodadzą trochę światła, gdy nadejdzie zmrok. Nie ma jednak żadnych wskazówek, czy dzięki nim otrzymamy jakiś nowy przedmiot.  

Świetliki Minecraft

Kiedy premiera Minecraft 1.19?

W kolejnej dużej wersji Minecrafta odkryjesz nowe biomy, wykopiesz unikatowe bloki i zawalczysz z groźnymi przeciwnikami. Nie możesz się już doczekać? To dobrze, bo dzika aktualizacja jest już prawie tutaj. Jak ogłoszono na oficjalnym blogu gry, aktualizacja 1.9 The Wild zostanie wydana 7 czerwca 2022 roku na wszystkich obsługiwanych platformach.

 Nowa wersja gry pojawi się na wszystkich urządzeniach jednocześnie niezależnie od wersji (Bedrock / Java). W przeciwieństwie do patcha Caves & Cliffs wszystko zostanie dostarczone za jednym razem, więc istnieje duża szansa, że w momencie pojawienia się aktualizacji serwery nie dadzą rady. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, nie przejmuj się zanadto, po prostu odczekaj kilka godzin i spróbuj ponownie zaktualizować grę.

W czwartek Mojang Studios udostępnił Minecraft: Bedrock Edition Preview 1.19.10.20

Wraz z nadejściem dzikiej aktualizacji, graczy Minecrafta czeka również inna istotna zmiana. Obecnie program beta produkcji jest realizowany za pomocą Minecraft: Bedrock Edition Beta, jednak jest on powoli zastępowany przez program Minecraft Preview. Nowy launcher to odseparowana aplikacja pozwalająca testować niewypuszczone wersje Minecraft: Bedrock Edition bez ingerencji w pliki standardowej gry.

Osoby używające Bedrocka bezpłatnie otrzymają dostęp do Minecraft Preview na platformach Xbox i Windows. Natomiast androidowi gracze wciąż będą mogli korzystać ze starego programu beta. Wersja 1.19.10.20 jest już dostępny i zawiera ogromną listę poprawek błędów. Oznacza to, że aktualizacja jest zasadniczo kompletna, a Mojang Studios koncentruje się na rozwiązywaniu drobnych błędów.

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące gry Minecraft: