Kamień szlifierski w Minecraft – jak go zrobić i do czego służy

Na jednej z wypraw do kopalni potwory uszkodziły Twój miecz? Na całe szczęście w Minecraft możesz poczuć się jak prawdziwy kowal i wytworzyć swój własny kamień szlifierski. Obiekty pomoże Ci naprawić zepsutą broń i nie tylko. Do czego dokładnie służy kamień szlifierski i jak go zrobić dowiesz się z tego artykułu.

Co to jest kamień szlifierski w Minecraft? Do czego służy?

Grindstone, czyli kamień szlifierski to jeden z nowszych elementów gry, więc mogłeś wcześniej o nim nie słyszeć. Bloki tego typu są naturalnie generowane w wioskach, w szczególności w pobliżu wioskowych kowali. Grindstone jest niezwykle przydatnym narzędziem, które pozwala naprawiać broń i usuwać zaklęcia. Użycie kamienia szlifierskiego to dobry sposób na skuteczne odświeżenie narzędzi i utrzymanie Twoich przedmiotów w doskonałej formie. 

Kamień Szlifierski Minecraft

Jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft?

Aby zrobić kamień szlifierski w Minecraft, musisz najpierw zdobyć odpowiednie materiały. Na szczęście są one niezwykle łatwe do pozyskania i można je znaleźć już na początku każdego nowego świata. Zanim będziesz mógł zrobić kamień szlifierski, musisz najpierw wykonać następujące czynności:

1. Przetop trzy bloki bruku w kamień.

2. Stwórz dwie deski z dowolnego rodzaju drewna (akacja, brzoza, karmazyn, ciemny dąb, dżungla, świerk lub wypaczony).

3. Zmień dwie deski w kije (stick).

4. Przekształć trzy kamienie w kamienną płytę.

Przepis na kamień szlifierski Minecraft

Po zdobyciu wymienionych powyżej przedmiotów powinieneś posiadać następujące przedmioty w swoim ekwipunku:

  • 2x kij
  • 1x Kamienna Płyta
  • 2x Deska

Do wykonania kamienia szlifierskiego, musisz otworzyć stół rzemieślniczy. Naciśnij przycisk „E” na PC, „Kwadrat” na PlayStation lub „X” na Xbox. W przypadku, gdy grasz na telefonie lub tablecie wystarczy, że dotkniesz elementu ikony z trzema kropkami znajdującymi się w prawym dolnym rogu ekranu.

Receptura kamienia szlifierskiego Minecraft

Następnie umieść wszystkie przedmioty, które wcześniej wytworzyłeś w siatce rzemieślniczej w taki sam sposób, jak pokazano powyżej, a zobaczysz, że kamień szlifierski pojawi się w elemencie interfejsu użytkownika po prawej stronie strzałki. Umieść go w ekwipunku i voilà – masz teraz swój własny kamień szlifierski!

Jak używać kamienia szlifierskiego?

Kamień szlifierski ma kilka różnych zastosowań. Po pierwsze, możesz za jego pomocą naprawiać przedmioty. Aby to zrobić, włóż do niego dwa przedmioty tego samego typu, a element umieszczony w górnym slocie, zostanie naprawiony poprzez poświęcenie tego na dole. Grindstone może zostać także użyty do usunięcia zaklęcia z przedmiotu.

Użycie kamienia szlifierskiego Minecraft

Żeby usunąć zaklęcie, musisz umieścić item w jednym z dwóch gniazd. Operacja usuwa wszystkie zaklęcia niebędące klątwą i daje trochę doświadczenia za każdą wykonaną akcję. Pamiętaj, że nawet jeśli nie chcesz usuwać zaklęć z przedmiotu np. podczas naprawy, i tak to się stanie. Innymi słowy, upewnij się, że przypadkowo nie odczarujesz swojego ulubionego miecza lub kilofa.

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące gry Minecraft: