Skiny do Minecraft – jak zainstalować? Skąd pobrać?

Skiny w grach, choć nie dają przewagi, pozwalają wyróżnić się z tłumu. Standardowa skórka uwielbianego przez wielu graczy Minecraft Steve’a z czasem może zacząć nudzić. Jeśli więc masz dość klasycznego wyglądu, zmień go na inny. Pomoże Ci w tym ten artykuł, z którego dowiesz się, jak to zrobić.

Co to są skiny?

Skórki, czyli inaczej skiny, to zewnętrzne formy przedmiotów, postaci lub obiektów w grze, które gracz może zmienić niczym ubrania. Nie mają one na celu dawania przewagi w grze, ale pozwalają Ci się wyrazić estetycznie. W grze Minecraft twórcy udostępnili zmianę modelu bohatera, którym sterujesz, zapewnia to rozpoznawalność wśród innych graczy.  Już bezpośrednio w najnowszej wersji gry znajdziesz takie dodatki jak:

 • górne części garderoby,
 • spodnie lub spodenki,
 • odzież wierzchnią ,
 • nakrycia głowy,
 • rękawice,
 • obuwie,
 • dodatki do twarzy,
 • dodatki na plecy.

Pozwala to utworzyć naprawdę wyjątkowe postacie, jednak jeśli chcesz, aby twoja postać wyglądała jak Enderman lub bohater z komiksu, nie będzie to możliwe. Właśnie w takich chwilach przydają się zewnętrzne skiny.

Minecraft x-kom w grze

Skąd pobrać skiny do Minecraft?

Jednym ze sposobów zmiany skórki w grze jest pobranie gotowego rozwiązania, które zazwyczaj jest atrakcyjnie wizualnie i często przedstawia postacie z popkultury takie jak Spider-Man czy Batman. Jeśli więc nie masz ochoty samodzielnie tworzyć swojej postaci lub jesteś zbyt leniwy, to rozwiązanie okaże się najlepszym. Poniżej znajdziesz strony z gotowymi skinami: Na większości ze stron znajduje się kilka tysięcy skórek, więc wybór odpowiedniej nie stanowi problemu. Gdy zainteresuje Cię któryś ze skinów, np. na stronie Skindex, w łatwy sposób możesz umieścić go w swojej grze. Oto lista kroków, które musisz wykonać: KROK 1. Odwiedź stronę Skindex i wybierz interesującą Cię skórkę. KROK 2. Kliknij przycisk Upload to Minecraft.net. Wówczas uruchomi się strona minecraft.net, gdzie będziesz musiał się zalogować do swojego konta. Po zalogowaniu zobaczysz opcję przesłania skina.
Minecraft skin spiderman
KROK 3. Na wyświetlanym oknie kliknij przycisk Prześlij. Jeżeli skórka ci się znudzi, możesz dodać kolejną lub przywrócić standardową postać Steve’a. Opcję wyboru skinów znajdziesz na stronie minecraft.net w zakładce Skórka lub w dedykowanym launcherze gry.
Minecraft przesyłanie skina

Jak zainstalować skin do Minecraft?

Niektóre strony, jak wspomniany powyżej Skindex, posiadają wbudowane narzędzie do umieszczania skórek w grze. W znacznym sposób ułatwia to sprawę i jest wyjątkowo proste w obsłudze. Ale co jeśli Twój wymarzony skin nie posiada takiej opcji? Istnieją dwa inne sposoby na zainstalowanie skórki w Minecraft.

Pierwszy z nich polega na manulanym dodaniu skórki bezpośrednio na stronie minecraft.net. W tym celu musisz:

 1. Zalogować się na stronie minecraft.net.
 2. Przejść do zakładki Skórka.
 3. Wybrać model skina spośród dwóch dostępnych. Model Slim ma ręce o szerokości trzech pikseli zamiast standardowych czterech.
 4. Przesłać plik ze skórką z komputera.
Minecraft zmiana skina na stronie

Drugi sposób dostępny jest z poziomu lauchera gry i dotyczy Minecraft Windows 10 Edition. Jest to równie proste, jak w przypadku korzystania ze strony internetowej. Aby zmienić skórkę:

1. Uruchom grę.

2. Otwórz zakładkę Przebieralnia

Minecraft przebieralnia

3. Kliknij przycisk Edytuj Postać.

4. Przejdź do zakładki Klasyczne skórki.

Minecraft klasyczne skorki

5. Rozwiń menu W Posiadaniu i zaimportuj nowego skina.

Minecraft import skorki

Zmiana skina na serwerach Minecraft

Grając na każdym serwerze Minecraft, możesz zmienić skórkę na dowolną. Cała operacja wykonywana jest za pomocą komend dodanych przez administrację. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie, jakich poleceń powinieneś użyć, jest oficjalna strona serwera, z którego korzystasz. Możesz również wywołać polecenie podpowiedzi, gdzie znajdziesz listę wszystkich dostępnych komend.

Po dokonaniu zmiany wszszyscy użytkownicy serwera będą widzieć twój nowy wygląd. Warto jednak byś zwrócił uwagę na regulamin, ze względu na to, że niektóre skórki mogą być dostępne tylko i wyłącznie dla administracji lub użytkowników premium.

Koncert Minecraft

Jak stworzyć własnego skina Minecraft?

Tworzenie skinów w Minecraft jest banalnie proste. Do tego celu możesz użyć choćby Painta, są jednak rozwiązania dużo wygodniejsze. Większość ze stron zawierających skiny, posiadają do tego dedykowane narzędzie. Po raz kolejny posłużę się przykładem strony Skindex, która pozwala na stworzenie swojej własnej skórki ale także na edycję jednej z bazy.

Aby rozpocząć zabawę w tworzenie własnego skina, wystarczy otworzyć okno Editor. Na ekranie zobaczysz wtedy czysty model postaci do pokolorowania. Po lewej stronie znajdziesz narzędzia:

 • Pencil Tool – czyli zwykłe kolorowanie,
 • Eraser – gumka,
 • Auto Tone – kolorowanie ze zmianą odcienia,
 • Color Picker – pobieranie wcześniej użytego koloru,
 • Bucket Tool – koloruje całe fragmenty modelu,
 • Undo/Redo – cofnij i dalej,
 • Darken/Lighter Color – przyciemnianie lub rozjaśnianie koloru,
 • Zoom In/Out – zmiana powiększenia,
 • Mirror Tool On/Off – malowanie z odbiciem lustrzanym po drugiej stronie skina.

Po prawej dostajesz za to możliwość wyboru koloru oraz przyciski do pokazywania części ciała Steve’a. Rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest wybór pomiędzy skinem Classic 4 px i Slim 3 px. Gdy skończysz przyozdabiać swoją postać, możesz ją pobrać lub zapisać na serwerach Skindex.

Sprawdź także inne artykuły dotyczące gry Minecraft: