Cyberpunk 2077 Update 2.0 przed premierą Phantom Liberty. Szykuj się na sporo nowości

Czyżby Cyberpunk 2077 w końcu osiągnął jakość, do której dążyło polskie studio CD Projekt RED? Przed nadchodzącą premierą jedynego planowanego dodatku, Phantom Liberty, ukazała się darmowa aktualizacja 2.0. Co nowego wprowadziła do cyberpunkowej gry? Poznaj szczegóły i zobacz nowy zwiastun Widma wolności.

Cyberpunk 2077 2.0. Kiedy premiera darmowej aktualizacji?

Update 2.0 do Cyberpunka 2077 poprzedził premierę Phantom Liberty – pojawił się 21 września 2023 roku. Trafi on do sieci po REDstreamie po godzinie 17:00 czasu polskiego. Waga aktualizacji 2.0 jest zależna od platformy (sprzętowej) – może zajmować ok. 20 GB (PS5), niecałe 28 GB (Steam) lub prawie 60 GB (GOG).

Przeczytaj: Recenzje Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Czy CD Projekt RED znowu zrobiło dodatek lepszy od podstawki?

Można było się tego spodziewać. Przynajmniej gracze będą mieli mniej do pobrania w dniu wydania Widma wolności. A wiemy, że dodatek będzie wymagał do ściągnięcia 24 GB (PC), 33 GB (PS5) lub 38 GB (Xbox Series X/S).

Które nowości w Cyberpunk 2077 będą częścią Update 2.0, a które Phantom Liberty? 

Wiele zapowiedzianych przez CD Projekt RED nowości jest zupełnie darmowa, ponieważ staną się one częścią najobszerniejszej dotychczas aktualizacji do Cyberpunka 2077 – Update 2.0. Poznaj, co nowego wprowadziła aktualizacja 2.0, a co przyniesieWidmo wolności:

Do Cyberpunka 2077 zawitała przed premierą Phantom Liberty także technika DLSS 3.5, która poprawiła jakość ray tracingu przy jednoczesnym wzroście wydajności. Zadebiutowała ona 21 września razem z patchem 2.0. Jest ona, a konkretnie jej nowa funkcja (rekonstrukcja promieni), dostępna dla posiadaczy wszystkich kart graficznych GeForce RTX.

Zobacz: Jak zwiększyć fps w Cyberpunk 2077? Poznaj optymalne ustawienia graficzne na PC

cyberpunk 2077 widmo wolności z dlss 3.5

Jak rozbudowane będzie Widmo wolności? Długość gry Phantom Liberty

Phantom Liberty będzie najbardziej rozbudowanym (i najdroższym) dodatkiem w historii studia, ale czy faktycznie okaże się dłuższy od Krwi i Wina do Wiedźmina 3? Rozszerzenie to wystarcza średnio na 15-30 godz. rozgrywki w zależności od zakresu wykonywanych zadań pobocznych. 

Ukończenie całej zawartości Phantom Liberty może zająć nawet 30-35 godzin. Jednak przynajmniej połowę tego czasu zajmują sidequesty. Wątek główny starcza maksymalnie na 15 godzin. Z recenzji wynika, że średni czas na przejście gry bez wykonywania wszystkich kontraktów i aktywności pobocznych to około 18-20 godzin, czyli mniej więcej tyle, ile oferował drugi dodatek do Wiedźmina 3.

Warto dodać, że w Phantom Liberty możesz zagrać bez ogrania podstawowej wersji. Przy rozpoczęciu nowej gry będziesz mógł od razu przeskoczyć do dodatku.

W innym przypadku musisz doprowadzić w Cyberpunku 2077 do spotkania z Placidem i Mamam Briggette w Pacyfice i odbyć rozmowę z Alt. Dopiero po ukończeniu misji Czynnik ludzki (Transmission) będzie możliwe rozpoczęcie fabuły w Widmie wolności.

solomon reed w phantom liberty

CD Projekt RED buduje napięcie. Zobacz zwiastun CGI z Idrisem Elbą

Studio CD Projekt RED kolejny raz potwierdziło, że umie w zwiastuny! Deweloperowi można wiele zarzucić, ale mało kto potrafi także dobrze budować napięcie przed premierą swoich gier. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się sprostać (zapewne tym razem wyraźnie obniżonym) oczekiwaniom graczy.

No i trzeba jeszcze jedno przyznać. Najnowszy, niezwykle efektowny zwiastun podsyca apetyt na Phantom Liberty dość mocno…

Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Kiedy premiera, a kiedy pierwsze recenzje?

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zadebiutuje 26 września 2023 roku wyłącznie na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S. Gra nie ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One. Dodatek kosztuje 99 zł na wszystkich platformach sprzętowych. Jeśli do tej nie kupiłeś Cyberpunka 2077, to możesz zaoszczędzić w pakiecie z rozszerzeniem kilkadziesiąt złotych.

W grę zagrasz od północy na konsolach, a od 1:00 na PC. Preload na PlayStation 5 i Xboksie Series X/S ruszy 24 września równo o północy czasu polskiego.

Recenzje Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ukazały się kilka dni przed oficjalną premierą, tj. 20 września o godz. 17:00 czasu polskiego. Niektórzy dziennikarze wcześniej podzielili się już pierwszymi wrażeniami z update’u 2.0 i wszystko wskazuje na to, że CD Projekt RED mocno odmieniło swoją grę. Być może w końcu będzie w takim stanie, w jakim powinna być w 2020 roku. Lepiej późno niż wcale.

Źródło: CD Projekt RED

Chcesz wiedzieć więcej o Phantom Liberty? Przeczytaj również:

Sprawdź inne premiery gier na 2023 rok: