Microsoft wprowadza AI do Painta. Sprawdź szczegóły aktualizacji

Microsoft planuje wzbogacić swoją kultową aplikację Paint o zalety sztucznej inteligencji. Aplikacja w wersji Paint NPU ma być rewolucją, która pozwoli na tworzenie obrazów za pomocą opisów tekstowych. W efekcie integracja AI z popularnym programem do tworzenia grafik ma nie tylko znacznie zmodernizować to narzędzie, ale także dołożyć znaczącą cegiełkę do ogólnego rozwoju grafiki cyfrowej. Dowiedz się więcej na ten temat.

Sztuczna inteligencja podkręci możliwości Painta

Czy w dzisiejszym świecie artystą może być każdy? Okazuje się, że to możliwe. Tym bardziej, jeśli pomaga nam sztuczna inteligencja.  

Doskonałym przykładem na potwierdzenie powyższego jest fakt, że marka Microsoft szykuje dużą aktualizację swojej kultowej aplikacji Paint. Odświeżona wersja znanego i lubianego programu do tworzenia grafiki ma oferować Neural Processing Unit (NPU). Chodzi o tzw. funkcję przetwarzania neuronowego, generującą obrazy na podstawie opisów tekstowych. Technologiczny gigant potwierdził, że więcej na ten temat dowiemy się już 21 marca 2024, podczas transmisji wydarzenia „Nowa era pracy” marki Microsoft.  

 

paint ai
fot.www.msn.com/en-us

Efekty zastosowania AI w Paintcie

Co w praktyce przyniesie ta zmiana? Wygląda na to, że nawet jeśli nie mamy umiejętności albo wiedzy, żeby stworzyć konkretną grafikę, to wystarczy, że ją odpowiednio opiszemy, a resztą ze zajmie się za nas sztuczna inteligencja. 

W efekcie integracja AI z Paintem nie tylko zmodernizuje popularne narzędzie, ale ma szasnę również wyznaczyć nowe standardy w cyfrowej grafice. Przyjazny dla użytkownika interfejs w połączeniu z potężnymi możliwościami AI może uczynić z Painta preferowane narzędzie dla szerokiego spektrum użytkowników – od hobbystów po profesjonalistów w branży graficznej. Nie da się też oprzeć wrażeniu, że takie posunięcie ma na celu otworzyć nowe możliwości dla osób, które nie posiadają profesjonalnych umiejętności graficznych.

Nie tylko Paint otrzyma AI

Nie jest tajemnicą Microsoft stale inwestuje w rozwój AI, łącząc sztuczną inteligencję z coraz większą liczbą produktów. Pozwala to na bardziej intuicyjne, efektywne i spersonalizowane korzystanie z technologii. Z takimi zabiegami mieliśmy już do czynienia w ramach takich usług, jak np. Microsoft Teams czy Microsoft Office 365.

Na tym oczywiście nie koniec. Microsoft ściśle wiąże swoją przyszłość z narzędziami bazującymi na sztucznej inteligencji, dlatego oprócz wspomnianej funkcji dla Painta, podczas wydarzenia „Nowa era pracy”, technologiczny gigant ma też zaprezentować bazującego na sztucznej inteligencji AI Explorera i zupełnie nowe narzędzia Surface.  

Źródła tekstu i grafiki:
  • https://www.msn.com/en-us/news/technology/paint-gets-a-mind-of-its-own-microsoft-to-introduce-ai-powered-npu-app-in-march/ar-BB1jwFPl, 
  • https://www.windowslatest.com/2024/03/07/microsoft-to-announce-paint-npu-ai-explorer-features-for-windows-11-at-march-event/, 
  • https://www.xda-developers.com/microsoft-ai-powered-paint-npu-app-march/