BlizzCon 2021 już w lutym. Znamy szczegóły wydarzenia Blizzarda

Blizzard poinformował, że impreza zwana jako BlizzCon odbędzie się w lutym, a nie w listopadzie, tak jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Tym razem całość będzie odbywać się za darmo, jednak uczestnicy będą mogli nabyć unikatowe gadżety do wykorzystania w produkcjach studia.

Czym jest BlizzCon?

Najprościej rzecz ujmując, BlizzCon to impreza odbywająca się co roku w Anaheim Convention Center w Kalifornii. Podczas jej trwania Blizzard Entertainment prezentuje najnowsze tytuły, aktualizacje i omawia plany przedsiębiorstwa na przyszłość. Jednak na przestrzeni lat konwent wyewoluowała w swoiste miejsce spotkań wszystkich fanów Warcrafta, Overwatcha, Diablo czy Heroes of the Storm. 

BlizzCon 2021 szczegóły

Wygląda to bardzo podobnie jak Star Wars Celebration, gdzie przyjeżdżają ludzie z całego świata, aby zaprezentować swój cosplay lub porozmawiać o fabule i kierunku, w jakim zmierza ich ulubiona gra. Wszystko dzieje się w „insajdowym” gronie zapaleńców, a liczba uczestników przekracza ponad 40 tysięcy. Kilkukrotnie więcej bierze udział w transmisji online.

W 2019 roku cena najtańszego dwudniowego biletu wynosiła ponad 850 złotych, a najdroższego 2800 złotych. Wirtualny bilet, aby poczuć atmosferę w domowym zaciszu, kosztował „zaledwie” 150 złotych. To prawie tyle, co wejściówka na 3 dni Intel Extreme Masters w Katowicach. Teraz przez ograniczenia spowodowane pandemią formuła eventu nieco zmieniła i została przekształcona w formę online, a właściwie BlizzConline, a dostęp będzie w pełni darmowy.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do poprzednich lat impreza nie będzie się w dniach 19-20 lutego, a nie w listopadzie. Pomimo tego, że kupno cyfrowego biletu nie jest wymagane, fani studia mogą kupić sobie pakiety z cyfrowymi, kosmetycznymi gadżetami do ulubionych gier.

BlizzConline 2021

Czego możemy spodziewać się w tym roku?

BlizzCon 2021 to nie tylko kolejny konwent organizowany co roku, ale także moment, w którym Blizzard Entertainment będzie obchodził 30 rocznicę powstania. Ze względu na różnice czasowe pierwszy dzień rozpocznie się w Polsce o 23:00 i na wstępie zostaną zaprezentowane wszystkie nowości studia. Prawdopodobnie otrzymamy informację lub nawet pierwsze gameplaye z Diablo 4 i Overwatch 2. Później będziemy mogli udać się na 3-godzinną prelekcję, wybierając 1 z 6 tematyk, które nas interesują.

Drugiego dnia transmisja wystartuje znacznie szybciej, bo już o 21:00 i ponownie będziemy mieli dostęp do wielu konferencji, konkursów, a także prezentacji przygotowanych przez całą społeczność, jaką skupia event. Warto nadmienić, że jeśli nie mogliście uczestniczyć w wydarzeniu lub umknęły wam pewne istotne kwestie, to później będziecie mogli obejrzeć całość w archiwum BlizzConline.

Wiele z dostępnych treści będzie dostępnych na żywo w aż 12 językach. Niestety nie uświadczymy tam języka polskiego.

Pakiety z gadżetami

Wspominałem już o pakietach z gadżetami. Będą one dzieliły się na 3 rodzaje w różnych kategoriach cenowych. Poniżej przedstawię ceny oraz przedmioty, które wchodzą w skład zestawu.

Pakiet niezbędny:

 • Zwierzak Księżycowe pisklę Otchłani (Moon-Touched Netherwhelp) w World of Warcraft
 • Wierzchowiec OSV-03 Łotr dla Smugi w Heroes of the Storm
 • Portret gracza i graffiti z okazji 30 rocznicy Blizzarda oraz 5 skrzynek z łupami w Overwatch
 • Zestaw portretów z okazji 30 rocznicy Blizzarda w StarCraft II i StarCraft: Remastered
 • 10 pakietów kart z rozszerzenia Obłędny Festyn Lunomroku w Hearthstone
 • Zwierzak i portret w Diablo III

Pakiet heroiczny (zawiera także wszystko to, co pakiet niezbędny):

 • Wierzchowiec Śnieżyca (Snowstorm) w World of Warcraft
 • Legendarna skórka Rainharda w Overwatch
 • Losowa karta legendarna z Obłędnego Festynu Lunomroku w Hearthstone
 • Skrzydła w Diablo III

Pakiet epicki (zawiera także wszystko to, co pakiet heroiczny):

 • 30-dniowy abonament do World of Warcraft
 • 5 złotych pakietów kart z rozszerzenia Obłędny Festyn Lunomroku w Hearthstone
 • 3 złote skrzynki z łupami w Overwatch
 • Przedmioty do transmogryfikacji w Diablo III

Pomysł wydarzenia, na które wstęp będzie bezpłatny, prezentuje się naprawdę znakomicie. Oczywiście płatne dodatki istnieją, jednak ich zakup nie jest przymusowy i mogą zrobić to tylko najwięksi fani marki. A Wy weźmiecie udział w BlizzConie 2021? Dajcie znać w komentarzach.

Kup gadżety z Overwatch