BioShock 4 – data premiery i wszystkie szczegóły na temat gry

BioShock 4, jak nazwa zdradza, będzie już czwartą odsłoną renomowanej serii pierwszoosobowych strzelanek. Uznanych przede wszystkim za swoją atmosferę i budowanie napięcia, jak i zwyczajnie piekielnie dobrą rozgrywkę. Wobec tego jest na co czekać. Kiedy zagramy w BioShock 4? Kto zajmie się nową częścią i co takiego o niej wiemy?

Data premiery BioShock 4 – kiedy uda się zagrać?

Na ten moment nie ogłoszono oficjalnej daty premiery BioShock 4. O nowym tytule w uniwersum usłyszeliśmy po raz pierwszy dwa lata temu, ale produkcja zajmuje trochę czasu. Pewne źródła wskazywały, że BioShock 4 może ukazać się już w 2022 roku – ostatnie plotki natomiast sugerują, że w tym samym roku dopiero poznamy rzeczową zapowiedź gry.

bioshock film

Kto pracuje nad nową odsłoną BioShock?

To nowopowstałe studio o nazwie Cloud Chamber jest odpowiedzialne za nową grę. Wydawcą oczywiście pozostaje firma 2K. Chociaż jest to świeżo utworzony zespół, twórcy tłumaczą, że niepozbawiony BioShockowego DNA – w CC pracują ludzie, którzy mieli doświadczenie z poprzednimi częściami BioShock. Ale i nie tylko. Wyróżnić można osoby, które pracowały także nad takimi grami, jak Call of Duty, Assassin’s Creed czy Star Wars.

bioshock netflix

Co jeszcze wiadomo na temat BioShock 4?

Otwarty świat

Pierwsze informacje na temat otwartego świata w BioShock 4 wzięto z oferty pracy z poprzedniego roku w studiu Cloud Chamber. Poszukiwano wówczas senior writera, który napisałby interesujące postaci dla otwartego świata. Byłby to wyjątkowy kierunek dla serii, jako że poprzednie części były typowo liniowe.

Strzelanka pierwszoosobowa

Firma 2K względnie nie zdradza za dużo w związku z BioShock 4, ale dyrektor 2K Games coś niecoś napomknął. A mianowicie, że mimo potencjalnie różnych wizji, w których nowa gra mogłaby się odnaleźć, BioShock 4 pozostanie strzelanką pierwszoosobową.

Nowa historia

W informacjach prasowych o Cloud Chamber napisano dość zwyczajną formułkę, że studio skupi się na tworzeniu jeszcze nieodkrytych światów. Ale nam, graczom, sugeruje to coś istotnego. Nowy świat jak najbardziej oznacza zupełnie nową historię, być może z gościnnymi występami doskonale znanych nam postaci z uniwersum.

Nowe miejsce akcji

Jedną z przeważających plotek jest ta dotycząca miejsca akcji BioShock 4. Nowa odsłona miałaby się zadziać w latach sześćdziesiątych i fikcyjnym mieście na Antarktydzie – Borealis. Na potwierdzenie tych rewelacji musielibyśmy poczekać. Nie brzmi to jednak najgorzej.

Na silniku Unreal Engine 5

Kolejne doniesienie wyjęte z oferty pracy u Cloud Chamber – tym razem dla senior programisty rozgrywki. Ten miałby dobrze się odnajdywać w środowisku Unreal Engine 5. To zaś sugeruje, że gra może wykorzystywać ten silnik. I nie byłoby to zaskoczeniem. Wiele z poprzednio ogłoszonych gier, jak Hellblade 2, ma znajdować się na UE5.

Jakie są wasze oczekiwania? I czy czekacie na BioShock 4?

źródło: GamesRadar+, Aroged