Aplikacja Microsoft Copilot pozwala korzystać z asystenta AI na smartfonach

Microsoft Copilot to nie tylko nowa aplikacja mobilna, ale krok ku przyszłości, gdzie AI staje się integralną częścią naszego życia. Dzięki zaawansowanym funkcjom i łatwości użytkowania program, który trafił właśnie do sklepów Google Play oraz AppStore, ściśle współpracuje ze sztuczną inteligencją, ma realną szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Dowiedz się więcej na ten temat.

Copilot to przełom w podejściu do sztucznej inteligencji

W erze dynamicznie rozwijających się technologii, Microsoft wprowadza na rynek Copilot – aplikację mobilną dla Androida oraz iOS, która ma potencjał zrewolucjonizować nasze codzienne interakcje z technologią.

Jak? Otóż Microsoft Copilot  wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, aby zaoferować użytkownikom iPhone’ów oraz smartfonów z Androidem wszechstronną pomoc. Staje się więc wielopłaszczyznowym asystentem, którego można mieć zawsze pod ręką. Jej powstanie jest wynikiem ewolucji wcześniejszych projektów Bing Chat i ChatGPT, które zostały przekształcone w narzędzia o nowych możliwościach. Szczególnie pod kątem mobilności.

microsoft copilot android
fot. Microsoft

Jak działa Microsoft Copilot?

Mając na swoim smartfonie Copilot możemy skorzystać z ogromnego zakresu funkcji: od zwykłych poleceń głosowych, przez organizację spotkań, po zarządzanie e-mailami. Program ten z powodzeniem posłuży do wielu przydatnych na co dzień zadań – od prostych, jak np. sprawdzanie pogody, po bardziej skomplikowane, jak np. planowanie podróży. Jego wszechstronność sprawia, że bywa nieoceniony, gdy potrzebujemy wsparcia w różnych dziedzinach. Z kolei podarowana mu właśnie mobilność gwarantuje, że od teraz będzie można mieć je zawsze pod ręką. 

Co ważne, aplikacja Copilot bez najmniejszych problemów integruje się z innymi usługami Microsoftu, co pozwala na płynne wykorzystanie atutów różnych programów tej marki oraz swobodne przełączanie się między nimi – tak, aby możliwie najlepiej wykorzystać pełen potencjał udostępniony przez technologicznego giganta. 

fot. Microsoft

Microsoft po raz kolejny wyznacza trendy

Wprowadzenie Copilot do sklepu Google Play oraz do AppStore, a tym samym na rynek mobilnych asystentów AI, z całą pewnością znacząco wpłynie na konkurencję, zmuszając innych producentów do nadążania za trendem korzystania z asystenta za pośrednictwem smartfonów. 

Pewne jest również to, że Microsoft, wykorzystując doświadczenie w pracy nad AI, stawia poprzeczkę bardzo wysoko i po raz kolejny udowadnia, że jest pionierem w tym kontekście.

Sama przyszłość Copilot wydaje się dość obiecująca. Microsoft ma potencjał do dalszego rozwoju tej technologii, tym bardziej, że póki co jest ona przez wszystkich nieco odkrywana. Doświadczenie marki i dostęp do najnowszych osiągnięć technologii, może z czasem prowadzić do jeszcze bardziej zaawansowanych i spersonalizowanych form mobilnego asystowania.

Źródła:
  • https://www.neowin.net/news/microsoft-quietly-launches-dedicated-copilot-app-for-android/
  • https://www.theverge.com/2023/12/26/24015198/microsoft-copilot-mobile-app-android-launch
  • ttps://www.theverge.com/2023/12/26/24015198/microsoft-copilot-mobile-app-android-launch, 
  •  https://www.theverge.com/2023/11/15/23960517/microsoft-copilot-bing-chat-rebranding-chatgpt-ai,
  • https://www.zdnet.com/article/you-can-now-run-microsofts-ai-powered-copilot-as-a-free-android-app/
  • https://www.theverge.com/2023/12/29/24019288/microsoft-copilot-app-available-iphone-ipad-ai
  • https://www.notebookcheck.net/Microsoft-Copilot-app-becomes-available-for-iPhone-and-iPad.788421.0.html