Nie Dishonored 3, lecz Marvel’s Blade nową grą Arkane Studios. Czy będzie powtórka z Redfall?

Drugie podejście Arkane Studios do tematyki wampirów, oby tym razem było ono bardziej udane. Marvel’s Blade to marka, która wzbudza emocje wśród fanów. Tworzona przez Arkane Lyon, studio znane z Dishonored i Deathloop, produkcja zapowiada się jako niezwykłe doświadczenie w świecie gier akcji. Zanurzmy się w szczegóły tego fascynującego projektu.

Czy Marvel’s Blade to doświadczenie dla pojedynczego gracza?

Sprawdziła się jedna z dwóch plotek: to jednak Blade, a nie Dishonored 3 jest nową grą cenionego studia Arkane, które ostatnio zaliczyło wielką wtopę Redfallem.

Marvel’s Blade to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby (widok zza pleców postaci), a główny bohaterem jest tytułowa, ikoniczna postać z uniwersum Marvela, znana z niezwykłych umiejętności walki i polowania na wampiry, co daje nadzieję na zróżnicowaną rozgrywkę i dostęp do bogatego arsenału broni (zapewne do wyboru będzie zarówno broń biała, jak i palna).

Blade, a właściwie Eric Brooks, jest w połowie wampirem, a w połowie człowiekiem, który jest odporny na ugryzienia innych krwiopijców, a słońce nie jest dla niego zabójcze.

Blade od Arkane Studios ma być grą, która stawia jedynie na rozgrywkę dla pojedynczego gracza i zaoferuje nową historię, a także utrzyma styl (graficzny też) poprzednich produkcji studia. To nowe dzieło zespołu z Lyon, czyli ojców cyklu Dishonored. Ich ostatnią grą było Deathloop (Redfall powstało w studiu Austin, odpowiedzialnym za Preya).

blade od arkane studios

Miejsce akcji Marvel’s Blade

Akcja gry rozgrywa się w samym sercu Paryża, co obiecuje nie tylko piękne widoki, ale także unikalne lokacje do eksploracji. Marvel’s Blade przeniesie graczy do objętej kwarantanną części, w której wampiry terroryzują resztę społeczeństwa.

Paryż w Marvel’s Blade nie będzie tylk tłem. Gracze będą mogli wchodzić w interakcje z otoczeniem, co dodatkowo wzbogaci doświadczenie gry. Po Arkane Studios można spodziewać się niesamowitego designu, które być może zaoferuje różne ścieżki do celu, wzorem poprzednich gier studia.

Klimatyczny zwiastun Marvel’s Blade z TGA 2023

Na gali The Game Awards 2023 pokazano pierwszy, filmowy zwiastun. Nie zdradza on jednak zbyt wiele:

Kiedy premiera Marvel’s Blade i na jakie platformy trafi?

Zwiastun nie ujawnia nawet terminu premiery, ale jeśli prace ruszyły po premierze Deathloop z 2001 roku, to raczej twórcy celują w 2025 roku. Być może jej premiera zgra się z ciągle przesuwanym filmem z nagrodzonym Oscarem Mahershalą Alim w roli głównej. Ma on wyjść na ekrany kin 7 listopada 2025 roku. Przy czym produkcja Arkane nie będzie jej adaptacją, tylko niezależną produkcja w tym samym świecie i z tym samym bohaterem.

Docelowymi platformami sprzętowymi Marvel’s Blade są zapewne PC i Xboksy Series X/S, choć nie zostały one jeszcze potwierdzone. Wzorem serii Marvel’s Spider-Man będzie to prawdopodobnie konsolowy tytuł na wyłączność, więc nie spodziewamy się gry na PS5.

Podsumowując, Marvel’s Blade to gra, która obiecuje nie tylko emocjonującą akcję, ale także głębokie zanurzenie się w świat Marvela. Z niecierpliwością oczekujemy na więcej informacji o tej obiecującej produkcji. To kolejna, po Spider-Manach i Wolverinie, wysokobudżetowa produkcja ze świata Marvela.

Przeczytaj też: