Wielka kradzież rollercoastera, czyli w GTA 6 najprawdopodobniej zabawimy się w parku rozrywki

GTA 6 zbliża się wielkimi krokami – nie napisał jeszcze nikt nigdzie, bo Rockstar nie kwapi się do ujawniania informacji o kolejnej części GTA. A że na bezrybiu i rak jest rybą, to internauci łapią się strzępków informacji i plotek, z których już szyją hawajską koszulę Tommy’ego Vercettiego, czyli głównego bohatera GTA: Vice City. Abstrahując od gustowności takiej koszuli, kierunek słonecznego Miami wydaje się dobry, a plotki nabierają coraz większego sensu. Jak potencjalnie może wyglądać mapa GTA 6?

Mapa GTA 6 z tajemniczego nagrania

Na początek należy się mały disclaimer. Informacje w tym artykule są zaczerpnięte z portalu 4chan oraz Reddit. Plotki, które pojawiają się na tych portalach, w większości okazują się zwykłymi fake’ami, więc nie ma żadnej gwarancji, że poniższe informacje okażą się prawdziwe. Jednak w tym przypadku kolejne przecieki są ze sobą powiązane i składają się w jedną całość. Istnieje zatem procent szansy, że to, co za chwilę zobaczycie to właściwa mapa GTA 6.

Jak większość tego typu leaków domniemana mapa GTA 6 pojawiła się na nagraniu kiepskiej jakości na portalu 4chan. Widać na nim częściowo odkrytą mapę z listą dostępnych aktywności po lewej stronie, która zawiera m.in. klub ze striptizem, kręgielnię czy wyścigi uliczne. Zwróćcie uwagę na prawy górny róg nagrania, gdzie w pewnym momencie pojawia się lokalizacja: Quincy World, Rosalind, FL. Zapamiętajcie tę nazwę, przyda się.

Ponadto w prawym dolnym rogu widać możliwość włączenia mapy z większą liczbą detali, co może sugerować jej ogromną skalę. Mapa na pierwszy rzut oka nie wydaje się bowiem kolosalnych rozmiarów. Ale jeśli na nagraniu obserwujemy zaledwie ogólny rzut, który po przybliżeniu znacznie się zwiększa? Wtedy to może robić wrażenie. Jedno jest pewne – każdy spodziewa się mapy większej niż w GTA V. Na podstawie udostępnionego nagrania internauci stworzyli szczegółową makietę rozkładu miasta w GTA 6, którą możecie podziwiać poniżej.

mapa GTA 6 z Reddita
Źródło: reddit/GamerTankCity

Fred’s Fun World, czyli Disney Land w GTA 6?

Do tej pory można myśleć, że wideo mapy i jej fanowskie odwzorowanie jeszcze o niczym nie świadczy. Ale w tym momencie dochodzi kolejna przesłanka, która zwiększa autentyczność przecieku. Jest to mapa parku rozrywki Freda Quincy’ego – Fred’s Fun World. 

Mapa ma typową dla Rockstara estetykę. Widać na niej rozbudowany rollercoaster otoczony przez macki ośmiornicy czy coś na styl rwącej rzeki. Poprzednie części GTA również zawierały w sobie parki rozrywki, ale praktycznie niedostępne dla gracza. Szczegółowość tej mapy wskazuje na to, że tym razem będziemy mieć okazję zaszaleć.

Wszystkie atrakcje okraszone są humorystycznymi nazwami godnymi Rockstara. Szczególnie wyróżnia sięThe Dragon’s Hole, które po sloganie wypowiedzianym przez Quincy’ego: We’ll reach deep inside you kojarzy się jednoznacznie.  Strach się bać.

mapa Fred's Fun World w GTA 6
Źródło: Reddit, 4chan/EvilAcr

A kim jest sam Quincy? W GTA V ta postać wspomniana jest jedynie w liście dotyczącym tajemniczego morderstwa i jawi się jako ktoś na wzór Walta Disney’a. Przypadek? Coraz mniej prawdopodobne. I teraz najciekawsze – topografia parku rozrywki Quincy’ego zgadza się z wcześniej ujawnioną mapą. Dostrzegł to jeden z użytkowników reddita. Ponadto na nagraniu wideo widzieliśmy lokalizację o nazwie Quincy World.

quicny world i mapa gta 6

Nie wiem jak Wy, ale ja powoli wsiadam do hype trainu. Ktoś jednak powie, że to wciąż najzwyczajniejszy fake i dopóki Rockstar niczego nie potwierdzi, nic nie jest pewne. I może mieć rację. Tylko że jeśli już, to jest to cholernie złożony i świetnie zrobiony fake. Komu chciałoby się bawić w tego typu zagrywki? Raczej nie Miriam Bellard, dyrektorce artystycznej Rockstara, która podczas swojego wystąpienia na GDC, czyli konferencji dla deweloperów, mówiła o projektowaniu parków rozrywki w grach.

Informacje o GTA 6 w jednym miejscu

Oprócz powyższych rewelacji istnieje jeszcze kilkanaście pomniejszych poszlak, których doszukują się użytkownicy Reddita. Sumiennie staramy się je kontrolować i składać w jedną całość, o czym przekonacie się zaglądając do poniższych wpisów:

Aktualizacja – najnowsze plotki okazały się fałszywe

Biję się w pierś i przekazuję smutną wieść, że wszystkie powyższe plotki okazały się fałszywe. Jeden z użytkowników reddita dotarł do źródła plotek i ich oryginalnego twórcy, który na innych stronach poświęconych tematyce gry GTA przyznawał, że sam fabrykuje kolejne poszlaki, a dodatkowym dowodem obciążającym go były wypuszczane już wcześniej przez niego fake’owe informacje na temat Red Dead Redemption 2.  

Można czuć ogromny zawód i rozgoryczenie, że całe śledztwo i domniemania okazały się tylko pustą mrzonką. Można też czuć zawstydzenie własną naiwnością. Ale można też przyznać, że sfabrykowane plotki były bardzo dobrze przygotowane i mimo wszystko dla ich twórcy należy się uznanie za włożoną pracę, mimo że moralność takich działań jest wątpliwa.

Źródło: Reddit, 4chan