GTA 6: nowy przeciek ujawnia możliwą datę premiery

Rockstar wciąż nie zdradził żadnych oficjalnych informacji dotyczących kolejnej odsłony swojej sztandarowej gry. Nie zmienia to jednak faktu, że w branży huczy od plotek, domysłów i przecieków na temat GTA 6. Ostatnie informacje pochodzą od leakera o nicku ViewerAnon, który już kilkukrotnie udowodnił swoją wiarygodność trafnymi typami (głównie w temacie filmów). Z przecieków dowiadujemy się o możliwych datach: ogłoszenia oraz premiery Grand Theft Auto 6.

Nowe przecieki dotyczące premiery GTA 6

Poczciwe, aż już sędziwe, GTA 5 wciąż nie doczekało się następcy. Ba, Rockstar cały czas trzyma wodę w ustach w temacie Grand Theft Auto 6, o którym informacje czerpiemy wyłącznie z nieoficjalnych źródeł. Jedno z takich właśnie podzieliło się nowościami, które powinny zainteresować fanów serii.

ViewerAnon, bo tak brzmi nick leakera, znany jest głównie z ujawniania szczegółów dotyczących dużych produkcji filmowych. W przeszłości dzielił się informacjami na temat takich franczyz, jak Gwiezdne Wojny czy Marvel. Trzeba przyznać, że jego przecieki były potem pozytywnie weryfikowane przez rzeczywistość, co nadaje plotkom o GTA 6 dodatkowego smaczku.

Tak czy inaczej, jak donosi ViewerAnon, nowa odsłona Grand Theft Auto ma zostać wydana w 2023 roku. Ogłoszenie premiery gry jednak może nastąpić wcześniej.

Przeczytaj także:

Żadnych oficjalnych wieści, dopóki GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S nie zostanie wydane.

Według ViewerAnona Rockstar wstrzymuje się z ogłoszeniem GTA 6 do czasu, gdy zakończy prace nad remasterem Grand Theft Auto 5 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Odświeżone GTA 5 ma ukazać się pod koniec 2021, a firma rzekomo ma nie chcieć, by cokolwiek odwracało uwagę graczy od tej premiery.

Leaker zwraca uwagę na to, że Red Dead Redemption 2 zostało ogłoszone na rok przed pierwotną datą premiery. Można się spodziewać, że GTA 6 będzie zapowiedziane w podobny sposób. Przeszkodą może być jednak pandemia Covid-19 i wynikające z niej opóźnienia.

Na razie nie ma szans na remaster RDR2 na nowe generacje konsol

Zapytany przez jednego z użytkowników Twittera o to, czy Rockstar planuje wydanie ulepszonej wersji Red Dead Redemption 2 z myślą o konsolach nowej generacji, ViewerAnon odpowiedział, że nawet jeśli takie plany są, to firma nie będzie się spieszyć z ich realizacją. Powód jest banalny – RDR2 nie jest tak opłacalne, jak GTA, a szczególnie GTA Online.

Źródła: Twitter, dexerto.com