GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Kiedy zagramy w remaster trylogii GTA?

Nostalgiczny powrót do Liberty City, Vice City czy San Andres już niebawem. Rockstar Games w końcu dzieli się z graczami pierwszymi informacjami o GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Remaster kultowej trylogii pojawi się już niebawem i uczci dwudziestolecie wydania GTA III. Nowinki o odświeżonych grach z serii Grand Theft Auto mają pojawiać się stopniowo, a my będziemy Was o nich informować na bieżąco.

Kiedy premiera GTA: The Trilogy – The Definitive Edition?

Długo trzeba było czekać na oficjalne wieści na temat remastera kultowej trylogii GTA. W końcu Rockstar postanowił podzielić się z graczami pierwszymi informacjami o powrocie do Liberty City, Vice City i San Andreas. Zacznijmy od tego, że odświeżona trylogia otrzymała nazwę: GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Określenia, jakiego używaliśmy do tej pory – remaster trylogii GTA może już zejść na boczny tor.

I druga ważna kwestia, jeśli nie najważniejsza – kiedy zagramy w GTA: The Trilogy – The Definitive Edition? Dobra wiadomość jest taka, że nastąpi to jeszcze w tym roku, zła – nie wiadomo, kiedy dokładnie. Na szczęście do końca 2021 roku pozostało niewiele, a więc nawet gdyby premiera odnowionej trylogii miała miejsce pod koniec roku, tyle (chyba) damy radę poczekać. Na opóźnienia raczej się nie zanosi.

Rockstar zapewniło, że szczegółowe informacje poda wkrótce.

Na jakie platformy trafi GTA: The Trilogy – The Definitiwe Edition?

Rockstar planuje wydać GTA: The Trilogy – The Definitive Edition bezkompromisowo, tak by nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Trylogia trafi na:

  • PC,
  • Xbox One oraz Xbox Series X|S,
  • PS4 i PS5,
  • Nintendo Switch.

Ponadto w pierwszej połowie 2022 roku remaster będzie dostępny również na urządzeniach mobilnych.

scena z początku gry san andreas

Informacje o GTA: The Trilogy – The Definitive Edition

Informacje o odświeżonej trylogii GTA są w tej chwili bardzo ogólnikowe. Możemy spodziewać się ulepszeń graficznych, a także poprawionego gameplaya. Jednocześnie trylogia ma zachować swój charakterystyczny klimat i styl. Mówi się, że remaster ma być oparty na silniku Unreal Engine, a nie RenderWare, jak miało to miejsce oryginalnie. Informowaliśmy już o tym w ramach pierwszych plotek i przecieków o remasterze GTA.

Niebawem Rockstar podzieli się oficjalnymi nowinkami o GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Podobno czeka nas też sporo niespodzianek związanych z dwudziestoleciem wydania GTA III. Dlatego nie będziemy zasypywać Was kolejnymi plotkami, a kiedy tylko studio odpowiedzialne za trylogię poda szczegóły, podzielimy się nimi z Wami.

Źródła: Rockstar Games / Twitter