Remaster trylogii Grand Theft Auto opóźni prace nad GTA 6?

GTA 6 to tytuł, który z każdym rokiem wzbudza coraz to większe emocje. A to dlatego, że teoretycznie przybliża graczy do premiery gry, która wydaje się być ciągle odkładana w czasie. Ostatnio pojawiły się nawet plotki, że Rockstar Games pracuje nad remasterem trylogii GTA. Zwiastuje to kolejne opóźnienie?

Ptaszki ćwierkają, że coś się dzieje

W czerwcu 2020 roku Rockstar Games ogłosiło, że pracuje nad rozszerzoną i ulepszoną edycją GTA 5, która będzie jednocześnie wersją gry na konsole nowej generacji. W końcu ostatnia część serii ma już swoje lata. Oprócz tego wśród fanów zaczęły pojawiać się plotki, że producent pracuje także nad remasterem trylogii GTA.

Jaki ma to wpływ na GTA 6? Zaczęto mówić o tym, że skoro Rockstar rzuciło większość swoich zasobów na starsze części gry, opóźni to premierę sequela. Równałoby się to ze stwierdzeniem, że szóstka nie jest dla studia priorytetem. Jakby tego było mało, Rockstar Games ciągle jedzie na fali fejmu po niezwykle udanym Read Dead Redemption 2.

Z biznesowego punktu widzenia GTA Online i Read Dead Online generują ogromny dochód. Baza graczy jest bardzo duża i ciągle rośnie. Więc czy nie lepiej będzie utrzymać obecne treści, oferować im częstsze aktualizacje i dłuższe wsparcie?

O ile na tę chwilę informacje o remasterze trylogii GTA można uznać za plotkę, jest ona wynikiem jakiegoś małego przecieku co do planów Rockstar Games na najbliższy czas. To subtelna wskazówka na to, że na GTA 6 przyjdzie jeszcze poczekać.

GTA Vice City

GTA 6 – doczekamy się?

Za pewnik (chyba) można uznać fakt, że GTA 6 powstanie. Jeśli chodzi o informacje dotyczące premiery: ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Optymistyczna wersja mówi o 2023 roku, z podkreśleniem, że jest optymistyczna. Realiści po prostu przemilczą temat premiery GTA 6 i jest to chyba najbardziej rozsądne podejście.

Krąży wiele plotek odnośnie lokalizacji gry. Mówi się o powrocie do Los Santos, Vice City i Liberty City, albo o zmianie krajobrazu na europejski (Londyn) czy azjatycki (Tokio). Z pewnością możemy spodziewać się, że rozmiar mapy będzie, łagodnie mówiąc, gigantyczny. A bohaterowie? Dobrze przyjęła się forma z piątki, a więc trójka bohaterów. Bardzo możliwe, że ten pomysł zostanie podtrzymany i znajdzie zastosowanie w GTA 6.

Czekamy chociaż na oficjalny trailer, który uchyli rąbka tajemnicy o GTA 6, a także dacie premiery. Podobno cierpliwość popłaca…

Źródło: ibtimes.com / własne