FIFA 22: kiedy nagrody za Division Rivals, FUT Champions i Squad Battles?

Solą gry FIFA 22 nie są bynajmniej piękne bramki i widowiskowe akcje. Są nią oczywiście paczki, z których wyskakują karty z zawodnikami. Jednym z najmilszych (choć też i najbardziej frustrujących) momentów w tygodniu dla FUT-owców jest rozdanie nagród od EA za rozgrywki: Division Rivals, FUT Champions i Squad Battles. Przygotowaliśmy małą ściągawkę dla początkujących, żeby wiedzieli, kiedy mogą organizować uroczysty unboxing paczek.

Kiedy nagrody za Division Rivals w FIFA 22?

Rozgrywki Division Rivals sprowadzają się do meczów online z innymi graczami. W zależności od naszych postępów, awansujemy do poszczególnych dywizji lub z nich spadamy. Im wyższa dywizja, tym chociażby więcej punktów kwalifikacji do weekendowego FUT Champions.

Tygodniowe nagrody uzależnione są od kilku czynników. Po pierwsze: od dywizji, w której rozgrywamy mecze (im wyższa, tym lepszych upominków od EA można się spodziewać). Kolejną rzeczą są rangi, które resetują się co tydzień. Aby „wbić” jak najwyższą, trzeba rozgrywać mecze i… wygrywać je.

Mamy na to 30 spotkań tygodniowo. Po ich rozegraniu dalej możemy brać udział w Division Rivals, zdobywać punkty pozwalające nam brać udział w FUT Champions, ale punkty do rangi nie będą już naliczane.

Sytuacja zmieni się wraz z resetem rang i rozdaniem nagród za Division Rivals. Kiedy? W każdy czwartek około godziny 8:00. Wśród nagród możemy wybrać jedną z trzech opcji: fifa coinsy, paczki wymienne i paczki niewymienne, których zwykle jest więcej lub są bardziej okazałe, ale kart tam trafionych nie można sprzedać na rynku FIFA 21.

Przeczytajcie także:

FIFA 21 logo gry

FIFA FUT 22: Kiedy nagrody za FUT Champions?

FUT Champions, znane też jako liga weekendowa, to rozgrywki odbywające się co tydzień od piątku do niedzieli. Do rozegrania mamy maksymalnie 30 spotkań. W zależności od tego, ile z nich skończymy zwycięsko, taką otrzymamy rangę. Tradycyjnie – im wyższa ranga, tym lepsze nagrody, a trzeba powiedzieć, że gdzie jak gdzie, ale w FUT Champions jest o co walczyć.

Liga weekendowa to również moment, w którym FIFA 21 wysypuje najwięcej bugów, serwery czkają jak po kilkudniowej libacji, a paradoksy gameplayowe i handicupowe mnożą się jak wartość deficytu budżetowego naszego państwa.

Tym niemniej ludzie grają. Bo jest o co. Szczególnie jeśli macie skilla, który pozwoli wskoczyć Wam na poziom TOP100. Ja nie mam.

Kiedy przyznawane są nagrody za FUT Champions? Podobnie jak w przypadku Division Rivals – w czwartek, tyle że najczęściej o godzinę później, a więc w okolicach 9:00. Można zatem powiedzieć, że czwartek do dzień żniw dla graczy FUT w FIFA 22.

FIFA 21 jak zarabiać

FIFA 22: Kiedy nagrody za Squad Battles?

Squad Battles to tryb, w którym mierzymy się ze sztuczną inteligencją gry. Do rozegrania mamy do 40 spotkań, za które przyznawane są punkty. Punkty przekładają się na rangi, które zmieniają się dość dynamicznie, w zależności od tego, ilu graczy decyduje się wziąć udział w rozgrywkach.

O wysokości punktów przyznawanych za zwycięstwo w danym meczu decyduje poziom trudności, który wybieramy przed rozpoczęciem każdego spotkania. Warto pamiętać, że taki „legendarny” nie zawsze jest równy „legendarnemu”. Im lepszy skład i większe zgranie w składzie rywala, tym potencjalnie wyższe umiejętności sztucznej inteligencji.

Dla kogo jest Squad Battles? Dla tych, którzy czasem potrzebują wytchnienia od frustrującej gry online. Ja sam często wykorzystuję go, aby przetestować daną kartę przed włączeniem jej do składu w Division Rivals czy FUT Champions. Możecie też masterować w nim triki, które chcecie włączyć do swojego repertuaru.

Warto wbić sobie jakąś solidną rangę w Squad Battles, bo nagrody bywają zacne. Kiedy EA je przyznaje? W nocy z niedzieli na poniedziałek po godzinie 1:00. Zatem na dobry początek tygodnia i przełamanie poniedziałkowej chandry, można sobie poprawić humor jakimś wybornym trafem w paczuszce.