Lojalność w FIFA 22: jak „wbić” ją na kartę zawodnika i do czego może się przydać?

Lojalność popłaca. Wiedzą o tym nie tylko Jola lojalna i nielojalna Jola, ale też gracze trybu Fifa Ultimate Team w FIFA 22. Nie każdy zawodnik z miejsca staje się lojalny, ale każdy może się takim stać. W jaki sposób i w jakim celu? Tego dowiecie się, czytając poniższy tekst.

Czym jest lojalność w FIFA FUT 22?

Najprościej rzecz ujmując – to cecha, która sprawia, że dana karta uzyskuje wyższy współczynnik zgrania w składzie, w jakim ją umieścicie. To oczywiście wpływa na ogólny wzrost statystyk karty. Tych zmian nie widać z poziomu gry, Companion czy Web App, można jednak je sprawdzić na przykład na Futbinie. To na pewno da Wam do zrozumienia, że warto zadbać o pełne zgranie swojego składu, by wycisnąć z niego maksimum potencjało.

Przeczytaj także:

Fifa 21 screen

Jak uzyskać lojalność na karcie zawodnika?

Możliwości są dwie. Na pierwszą nie mamy większego wpływu, bo dotyczy ona zawodników trafianych w paczkach. Każda taka karta z miejsca otrzymuje „lojalność”, jako że jesteśmy pierwszymi jej właścicielami, i traci ją po sprzedaży do innego klubu.

Druga metoda wymaga rozegrania danym zawodnikiem dziesięciu spotkań w dowolnym trybie Fifa Ultimate Team. Dotyczy to zarówno zawodników wychodzących na plac w podstawowych składzie, jak i tych, którzy wchodzą z ławki rezerwowych.

skład fut 21 firmino śp

Do czego przydaje się lojalność w FIFA 22?

Przede wszystkim do tego, by nasz skład prezentował się na boisku lepiej. Najczęściej jednak gracze pożądają tej cechy w momencie wykonywania Wyzwań Budowania Składu. Szczególnie tych, które wymagają kart z wielu lig i z wieloma narodowościami, a jednocześnie żądają uzyskania wskaźnika zgrania na poziomie 80+. Wtedy bez lojalności ani rusz.