Jaki komputer do gier AAA? Odpal najbardziej wymagające tytuły na wysokich detalach

W świecie gier wideo dwa obozy nieustannie rywalizują o to, która platforma jest słusznym narzędziem do grania – konsola czy PC. Ale nawet zwolennicy PlayStation czy Xboksa muszą przyznać, że to właśnie gracze komputerowi cieszą się najbardziej spektakularną grafiką. Na pecetach pełnię potencjału rozwijają najnowsze technologie, o czym przekonać się można z niemal każdą premierą wysokobudżetowych tytułów. Tylko jaki komputer do wymagających gier AAA wybrać, aby uwolnić ich możliwości?

Komputer do gier AAA – wydajna bestia, której niestraszna żadna gra

Gry AAA (czytane z angielskiego jako triple A) to tytuły o bardzo wysokich budżetach. Są odpowiednikiem kinowych blockbusterów i mają wyróżniać się m.in. najwyższej klasy grafiką. Do modelowych przykładów z ostatnich lat należą m.in. Cyberpunk 2077, Dead Space, Dying Light 2, The Last of Us Part I czy Resident Evil Village. To zatem zwykle najbardziej wymagające gry na rynku, które potrafią wycisnąć z komputerów wszystkie soki. A skoro już twórcy zapewnili nam najnowocześniejsze efekty wizualne, to przydałaby się konfiguracja, która sobie z nimi poradzi.

Dying Light 2 zachód słońca

Komputer do gier AAA to zatem taki sprzęt, który nie tylko uruchomi najnowsze tytuły z wysokiej półki, ale wyświetli obraz w wysokiej rozdzielczości i zapewni płynną rozgrywkę na bardzo wysokich ustawieniach. PC do wymagających gier to także inwestycja, gdyż dzięki najnowszym podzespołom zapewni świetne osiągi przez długi czas. Za kilka lat może nie udźwignąć już wszystkiego na ultra w 4K, ale wciąż będzie bez trudu radził sobie ze zdecydowaną większością gier na satysfakcjonujących ustawieniach.

Jak złożyć komputer do wymagających gier? Zabawa nie tylko dla majsterkowiczów

Jeżeli chcesz złożyć od podstaw komputer do gier AAA, określ to, co chciałbyś w nim znaleźć i budżet, jakim dysponujesz. Bardzo ważne, aby komponenty były ze sobą dobrze kompatybilne i zapewniały zapas mocy na przyszłość. Weź pod uwagę, w jakiej rozdzielczości będziesz grać oraz czy chcesz korzystać z nowinek takich jak np. Ray Tracing, które wymagają solidnej mocy obliczeniowej. Przykładowo rezygnacja z 4K na rzecz Full HD to niekiedy nawet kilkudziesięcioprocentowy wzrost płynności gry.

Złożony komputer do gier

Podstawa każdego peceta do grania to karta graficzna. Jeżeli chcesz cieszyć się wysokobudżetowymi tytułami na wysokich ustawieniach, wybierz przynajmniej kartę Nvidia Geforce RTX 3060 lub AMD Radeon RX 6600 XT. Postaw także na porządny procesor, chociaż pod tym względem możesz pozwolić sobie na pewne kompromisy. Intel Core i5-12400F lub AMD Ryzen 5 5600 to dobry kompromis między ceną i wydajnością, zwłaszcza jeżeli masz ograniczony budżet. Zadbaj również o min. 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o dużej pojemności oraz zasilacz, który nie tylko udźwignie wszystkie komponenty, ale także zapewni zapas mocy na przyszłość.

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwa poradniki, dzięki którym albo wybierzesz każdy podzespół z osobna, albo sprawdzisz gotowe propozycje koszyków zakupowych. Dzięki temu celnie dobierzesz komponenty niezależnie od środków, jakie chcesz na nie przeznaczyć oraz Twojej wiedzy na temat sprzętu gamingowego. Pamiętaj, że w x-komie możesz dokupić usługę montażu, dzięki czemu ominie Cię cały proces samodzielnego składania peceta. Więcej szczegółów poznasz w zakładce „Montaż” na stronie x-komu.

Montaż chłodzenia w komputerze PC

Komputer do wymagających gier – gotowe zestawy do grania na wysokich detalach

100% mocy bez kompromisów. Dlaczego G4M3R do wymagających gier to dobra inwestycja?

Jeżeli chcesz cieszyć się najnowszymi grami, ale nie bawi Cię składanie komputera ani przeglądanie rozmaitych podzespołów, nic straconego. Czekają na Ciebie gotowe pecety, złożone z myślą o wydajnej rozgrywce i gotowe do zabawy niemal od razu po wyjęciu z pudełka.

Poniżej znajdziesz propozycje komputerów G4M3R do gier AAA w różnych przedziałach cenowych. To marka sprawdzona przez setki graczy z Polski i zagranicy i tworzona przez profesjonalistów, którzy „zjedli zęby” na składakach. Komponenty dobierane są pod kątem maksymalnej kompatybilności, a ponadto stosowane są w nich autorskie systemy chłodzenia, customowe obudowy i dedykowane pamięć RAM. Dzięki temu możesz cieszyć się wysoką liczbą klatek na sekundę i stabilną pracą. Warto dodać, że każdy komputer G4M3R jest przez wiele godzin testowany pod obciążeniem, aby mieć potwierdzenie wydajności każdego z podzespołów.

Większość G4M3R-ów dostępna jest już na następny dzień roboczy, gdyż są one składane i pakowane wcześniej. Nie musisz czekać kilku dni na montaż – wystarczy wybrać konfigurację i złożyć zamówienie. Ponadto na kartach produktowych każdej z konfiguracji znajdziesz wyniki benchmarków w najpopularniejszych grach multiplayer oraz single player. Niezależnie od tego, którego G4M3R-a wybierzesz, będzie on gotowy na najnowsze, wymagające gry AAA na wysokich detalach.

Budżetowe PC do tytułów AAA w 1080p

Jeżeli zastanawiasz się, jaki G4M3R do wymagających gier wybrać, nie musisz sięgać głęboko do kieszeni. Rozejrzyj się wśród G4M3R-ów HERO w konfiguracji z kartami graficznymi Nvidia Geforce 4060 i 4060 Ti. Już wejściowy model za ok. 6000 złotych (i5-13400F/16GB/1TB/RTX 3060) zapewni Ci ponad 90 FPS w Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022), prawie 90 FPS w Cyberpunku 2077 czy nawet 159 FPS w Diablo IV.

Modele z RTX 4060 Ti to znaczny wzrost liczby klatek na sekundę. Ok. 110 FPS w Cyberpunku, 120 FPS w Call of Duty: Modern Warfare 2 czy niemal 200 FPS w Diablo IV – to tylko niektóre z wyników, które wyciągnął G4M3R HERO i7-13400F/16GB/1TB/RTX 3060 Ti.  Mocy nie zabraknie Ci także na wiele nadchodzących, wysokobudżetowych tytułów. 

Poznaj komputery G4M3R do gier AAA w 1080p


Zrównoważone komputery do wysokobudżetowych gier w 1440p

Im wyższa rozdzielczość, tym więcej mocy potrzebujesz. Dlatego jeżeli poszukujesz komputera do gier AAA, który poradzi sobie z najnowszymi hitami na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1440p, wybierz G4M3R-y Hero Plus z kartami Nvidia Geforce RTX 4070/4070 Ti lub wejściowe modele G4M3R ELITE z grafiką RTX 4070. Mocniejsza konfiguracja to także inwestycja na dłuższy czas – za parę lat komputer wciąż będzie radził sobie z nowymi tytułami.

G4M3R HERO Plus i7-14700KF/32GB/2TB/RTX 4070 zapewni Ci zauważalnie lepsze wyniki w rozdzielczości 1080p w porównaniu z modelami z kartami z serii RTX 4060/4060 Ti. Natomiast w 1440p wyciągnie eleganckie 111 FPS w Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022), nawet 94 FPS w Cyberpunku 2077 czy ponad 292 FPS w Counter Strike 2.

G4M3R Hero Plus z procesorem i7-14700KF oraz grafiką RTX 4070 Ti to już 134 FPS w CoD: Modern Warfare 2, ponad 115 FPS w Cyberpunku 2077 czy zawrotne 312 FPS w CS 2. Taka konfiguracja udźwignie również rozdzielczość 4K, aczkolwiek z ok. 40% niższą liczbą klatek na sekundę. Wydajny procesor Intel Core i7 dużo lepiej poradzi sobie przy wymagających obliczeniach, np. renderowaniu filmów, w porównaniu z Intel Core i5.

Najmocniejsze komputery G4M3R do wymagających gier w 4K

Jeżeli nie masz zamiaru szczędzić środków na Twój komputer do wysokobudżetowych gier, wybierz najlepsze G4M3R-y ELITE z kartami graficznymi Nvidia GeForce RTX 4080 i RTX 4090. To nieposkromione bestie, którym niestraszne najmocniejsze tytuły w rozdzielczości 4K.

G4M3R ELITE i7-13700KF/32GB/RTX 4080 to nawet 96 FPS w Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022), satysfakcjonujące 74 FPS w bezlitosnym dla pecetów Cyberpunku 2077 oraz prawie 180 FPS w Forzie Horizon 5. Jeżeli do tego chcesz błyskawicznie renderować filmy, obrabiać zdjęcia czy wykonywać wiele skomplikowanych obliczeń jednocześnie, wybierz model z mocniejszym procesorem Intel Core i9-13900KF.

Na najbardziej hardkorowych graczy czeka G4M3R ELITE z procesorem Intel Core i9-14900KF, 64 GB RAM i kartą graficzną GeForce RTX 4090. To czołówka najmocniejszych podzespołów do grania, jakie współcześnie możesz wybrać. I cóż, liczby nie kłamią – ponad 130 FPS w CoD: Modern Warfare 2, 93 FPS w Cyberpunku oraz nawet 213 FPS w Forzie Horizon 5, a to wszystko w rozdzielczości 4K. Jeżeli obniżysz ją do wciąż pięknego 1440p, możesz liczyć nawet na prawie dwukrotny wzrost płynności (Cyberpunk 2077). Taka moc starczy na długie, długie lata, w trakcie których bez stresu będziesz ustawiać wszystkie suwaczki na „ultra”.

Najlepsze komputery G4M3R do grania w 4K