Zostań kowalem w Mincecraft i naprawiaj swój ekwipunek za pomocą kowadła

Korzystanie z narzędzi czy uzbrojenia w Minecraft powoduje ich powolne niszczenie. Jest to szczególnie bolesne wtedy gdy Twoja broń ulega destrukcji w najmniej oczekiwanym momencie. Aby wydłużyć żywotność narzędzi, szczególnie tych zaczarowanych musisz je regularnie naprawiać, do tego wykorzystaj kowadło. Poniżej znajdziesz informacje jak je zrobić.

Do czego służy kowadło w Minecraft?

Kowadło to obiekt działający podobnie do kamienia szlifierskiego, różnica polega na tym, że użyte w kowadle przedmioty zachowują swoje wartości magiczne (zaklęcia). Za jego pomocą będziesz mógł nazwać dowolny przedmiot i naprawić swoje narzędzia, łącząc stare itemy lub dodając nowe materiały do zużytego.

Niestety kowadło może ulec zniszczeniu i ma 12% szans na uszkodzenie za każdym razem, gdy jest używane. Naprawa kowadła jest niemożliwa, można je za to w prosty sposób wykonać lub znaleźć w leśnej rezydencji. Nawet jeśli znajdziesz kowadło w „Pokoju kuźni”, nie jest ono w pełni sprawne i szybko ulega destrukcji.

Kowadło w grze Minecraft

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Kowadło nie jest przedmiotem łatwym do stworzenia. Szczególnie w początkowym etapie gry pozyskanie odpowiednich składników może okazać się kłopotliwe. Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę w świecie Minecraft, początkowo skup się na stworzeniu kamienia szlifierskiego. Aby wykonać kowadło, musisz mieć:

  • 31 rudy żelaza
  • Stół rzemieślniczy
  • Węgiel
  • Piec

Receptura kowadła

Pierwszym krokiem do zbudowania kowadła jest stworzenie niezbędnych materiałów, które należy ułożyć na stole rzemieślniczym. Oto przedmioty, które musisz stworzyć za pomocą 31 rudy żelaza:

  • 4 sztabki żelaza
  • 3 bloki żelaza

Proces tworzenia powyższych przedmiotów nie jest specjalnie trudny. Na początek zacznij od wrzucenia całej rudy żelaza do pieca, dzięki czemu otrzymasz 31 sztabek żelaza. Następnie musisz wykonać trzy żelazne bloki, które można wykonać, wypełniając dziewięć miejsc na tablicy receptur stołu rzemieślniczego żelaznymi sztabkami. Stworzone itemy ułóż w przedstawiony poniżej sposób w oknie craftingu i stwórz swoje pierwsze kowadło. 

Receptura kowadła Minecraft

Jak używać kowadła w Minecraft?

Kowadła używa się w podobny sposób do kamienia szlifierskiego, ma ono jednak jedną znaczącą przewagę. Świetnie nadaje się do zachowania cennych zaklęć i ulepszania przedmiotów bez potrzeby używania stołu do zaklinania. Niektórzy gracze nie są świadomi, że możliwe jest połączenie zaklęć z dwóch identycznych przedmiotów, jeśli oba zostaną umieszczone w kowadle.

Ulepszanie na kowadle Minecraft

Dodatkowo kowadło daje możliwość nazwania przedmiotu. Do wykonania tej operacji potrzebujesz plakietki (możesz ją zdobyć z lochów i skrzyń) oraz punktów doświadczenia. Jeżeli masz wszystko, wykonaj poniższe czynności:

  1. Użyj kowadła i umieść plakietkę w bloku narzędziowym.
  2. Wpisz wybraną nazwę
  3. Usuń tabliczkę z nazwiskiem z kowadła
  4. Przyklej plakietkę do wybranego przez siebie przedmiotu.

Sprawdź pozostałe wpisy dotyczące gry Minecraft: