Kim jest tajemnicza postać w The Batman? Usunięta scena nie pozostawia żadnych wątpliwości

The Batman Matta Reevesa podbił kina i serca wielu fanów Człowieka-Nietoperza. Film okazał się mrocznym filmem detektywistycznym w sosie noir i co najważniejsze – udanym. Co więcej, jego zakończenie podsyciło apetyt na kontynuację, ponieważ w jednej z ostatnich scen pojawiła się tajemnicza postać grana przez Barry’ego Keoghana. Kim jest? Matt Reeves udostępnił usuniętą scenę, która nie pozostawia żadnych wątpliwości co do jej tożsamości.

Kim jest tajemnicza postać w The Batman 2022? Kogo gra Barry Keoghan?

Na wstępie chciałbym uprzedzić przed gigantycznym spoilerem, zatem jeśli nie oglądałeś najnowszego Batmana, najlepiej odwróć w tym momencie wzrok i czym prędzej zamknij kartę z tym wpisem. W razie czego jeszcze podkreślę. Bardziej już się nie da.

W jednej z ostatnich scen w Batmanie Matta Reevesa Człowiek-Zagadka (Paul Dano) przebywa w zakładzie Arkham. Chwilę potem zaczyna rozmawiać z tajemniczą, słabo widoczną postacią, którą zagrał Barry Keoghan (Zabicie świętego jelenia, Eternals, Dunkierka). Mogłeś już domyślić się, kim jest, co krótko po premierze w jednym z wywiadów potwierdził reżyser nowego Batmana.

Kim? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Barry Keoghan wcielił się w Jokera, Księcia Zbrodni, najbardziej znanego przeciwnika Mrocznego Rycerza.

kadr z filmu the batman 2022

Scena z nim w filmie była jednak bardzo krótka. Zaledwie kilka krótkich kwestii i trochę złowieszczego śmiechu. Jednak jeszcze przed premierą Batmana Matt Reeves potwierdził, że istnieje usunięta scena z Jokerem. Znacznie dłuższa od tej w filmie. Postanowił więc podzielić się nią z fanami.

Batman vs Joker w The Batman. Zobacz wyciętą scenę z filmu Matta Reevesa

W sieci pojawiła się aż 5-minutowa scena z Jokerem, która została usunięta z ostatecznej wersji filmu The Batman. Bruce Wayne w kostiumie Człowieka-Nietoperza (Robert Pattinson) znajduje się w niej w Azylu Arkham i staje twarzą w twarz z kultowym złoczyńcą. W jakim celu? Aby poznać lepiej proces myślowy i motywacje szaleńca ukrywającego się pod pseudonimem Człowiek-Zagadka, który morduje ważne osobistości w Gotham.

Scena ta doskonale pasuje do konwencji thrillera kryminalnego i przypomina rozmowy z seryjnymi mordercami w netfliksowym serialu Mindhunter (to, że Matt Reeves wzorował się na twórczości Davida Finchera, widać na pierwszy rzut oka). Ale nie tylko je, bo w podobny sposób Will Graham próbował uzyskać informacje od Hannibala Lectera.

usunięta scena rozmowy batmana i jokera z filmu matta reevesa

Joker w tej scenie jest nadal dość niewyraźny (zazwyczaj), ale można dopatrzyć się zdecydowanie więcej szczegółów (np. w mocno poharatanej twarzy). No i wreszcie zobaczyć grę aktorską Keoghana. Jest to kolejna, po Pingwinie Colina Farrella, postać, przy której charakteryzatorzy musieli się mocno napracować. Nie chcę więcej zdradzać – obejrzyj pełną scenę i sam oceń, jak Ci się podoba kolejne filmowe wcielenie Jokera.

Czy uważasz, że wycięta scena powinna znaleźć się w nowym Batmanie? Czy przypadł Ci do gustu Joker Barry’ego Keoghana? Czy może wolałbyś, żeby Joaquin Phoenix zagrał w filmie Matta Reevesa? Podziel się opinią w komentarzach.

Zobacz również:

Sprawdź figurki i pojazdy Spin Master Batman w sklepie al.to